reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstęp między PAPP-A a USG

Hej, USG prenatalne mam umówione na 14.08, będę wtedy 13+5. Wcześniej mam zrobić test PAPP-A i wolną podjednostkę beta HCG. Chciałam zapytać, czy jeśli pójdę na pobranie krwi 1.08 to ten odstęp dwóch tygodni między badaniami nie będzie za długi?
Zależy. W Polsce wszyscy Ci będą mówić ze to źle. Za granicą to normalna procedura że pappa robi się razem z badaniami pierwszego trymestru w okolicy 10 tyg wiec ten odstęp siłą rzeczy jest długi. U mnie było dokładnie 15 dni i było ok 🤷🏽‍♀️
 
reklama
Dlaczego pytasz, skoro znasz odpowiedź na swoje pytanie?
Więc nie wiedziałam, że dwa tygodnie to za dużo - tego nie wiedziałam. Zrobię w takim razie później. Uzyskałam odpowiedź na moje pytanie za co dziękuję. A o doradztwo odnośnie tego, kiedy mam zrobić USG nie prosiłam. Mam od tego lekarza :)
 
Więc nie wiedziałam, że dwa tygodnie to za dużo - tego nie wiedziałam. Zrobię w takim razie później. Uzyskałam odpowiedź na moje pytanie za co dziękuję. A o doradztwo odnośnie tego, kiedy mam zrobić USG nie prosiłam. Mam od tego lekarza :)
wcześniej pisałaś w komentarzu, że jesteś obeznana wzdłuż i wszerz odnośnie ciąży, więc dobrze Malina Ci napisała.

I według mnie również idziesz za późno.
 
Bardzo Ci dziękuję za Twoją opinię :) No widzisz, a tej jednej rzeczy nie wiedziałam, jesteśmy dorośli, nie łapmy się za słówka.
 
Pycha kroczy przed upadkiem, mam mimo wszystko nadzieję, że urodzisz w pół godziny, w dzień wyznaczony przez lekarza, a dzieciątko będzie zdrowe, spokojne i pogodne. Jestem przesądna, więc ja bym się strzegła słów "wiem więcej na temat ciąży od niejednego konowała". Chociaż ja lekarzy nienawidzę, a zwłaszcza ginekologów i mężczyzn jednocześnie, to strzegłabym się tych słów, a raczej pewności siebie jaka z nich bije.
 
Hej, USG prenatalne mam umówione na 14.08, będę wtedy 13+5. Wcześniej mam zrobić test PAPP-A i wolną podjednostkę beta HCG. Chciałam zapytać, czy jeśli pójdę na pobranie krwi 1.08 to ten odstęp dwóch tygodni między badaniami nie będzie za długi?
Hejka,
założyłam konto żeby specjalnie opisać Ci to jak mi mój lekarz nakazał.
USG prenatalne mam 4 sierpnia. Napisał mi w wiadomości abym wolną bHCG i PAPP-A zrobiła w terminie między 24.07 a 1.08 gdyż na badanie oczekuje się mniej więcej 5 dni. Tak też zrobiłam, w poniedziałek byłam na pobraniu krwi a dziś dopiero przyszedł wynik. Z wynikiem na USG 4 sierpnia, czyli też w przybliżeniu niecałe 2 tygodnie. Badanie pobrano w 11+1 a USG mam w 12+5.
Na spokojnie, jeżeli masz możliwość o kontakt z lekarzem to zapytaj, ale skoro mi sam lekarz (bardzo polecany lekarz) taki odstęp rozpisał to chyba tak też jest dobrze.
Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
A ja właśnie specjalnie dzwoniłam dziś do kliniki i powiedzieli mi że krew mi będą pobierać na badania w dzień USG prenatalnego 🤷
 
Do góry