reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstęp między PAPP-A a USG

Lesli

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Czerwiec 2023
Postów
124
Hej, USG prenatalne mam umówione na 14.08, będę wtedy 13+5. Wcześniej mam zrobić test PAPP-A i wolną podjednostkę beta HCG. Chciałam zapytać, czy jeśli pójdę na pobranie krwi 1.08 to ten odstęp dwóch tygodni między badaniami nie będzie za długi?
 
reklama
Moim zdaniem zdecydowanie za późno jesteś umówiona na prenatalne, bo jest to ostatni moment, kiedy można je wykonać. Jeśli ciąża jest kilka dni starsza niż wynika to z OM, to badanie będzie niemiarodajne.
Moim zdaniem 2 tygodnie wcześniej, to zdecydowanie za wcześnie na badanie krwi. Najlepiej wykonać je tego samego dnia co USG 🤷‍♀️
 
Moim zdaniem zdecydowanie za późno jesteś umówiona na prenatalne, bo jest to ostatni moment, kiedy można je wykonać. Jeśli ciąża jest kilka dni starsza niż wynika to z OM, to badanie będzie niemiarodajne.
Moim zdaniem 2 tygodnie wcześniej, to zdecydowanie za wcześnie na badanie krwi. Najlepiej wykonać je tego samego dnia co USG 🤷‍♀️
Konsultowałam to z lekarzem, który jest specjalistą w swojej dziedzinie, do którego jeżdżą pacjentki z całej Polski i powiedział mi, że to jest czas idealny. Moja ciąża jest dokładnie z USG taka, jak z ostatniej miesiączki, a USG można wykonywać do 14+1 więc mam zapas.
 
Dlaczego nie? U mnie w laboratorium to kwestia 1 dnia roboczego, chocbys miala wziac 2 dni zapasu to dalej bez sensu robic je dwa tygodnie przed.
Zrozumiałam za pierwszym razem. Po prostu wszędzie w internecie piszą, że na te wyniki czeka się dłużej. Dlatego pytam, bo chcę się upewnić
 
Jeśli dziecko będzie miało więcej niż 84mm, to USG już nie będzie miarodajne. Ja osobiście bym nie ryzykowała i zrobiła badanie wcześniej, najwyżej potem można powtórzyć. Ale skoro ufasz lekarzowi, to rób wedle własnego uznania.
 
Jeśli dziecko będzie miało więcej niż 84mm, to USG już nie będzie miarodajne. Ja osobiście bym nie ryzykowała i zrobiła badanie wcześniej, najwyżej potem można powtórzyć. Ale skoro ufasz lekarzowi, to rób wedle własnego uznania.

Posłuchaj mnie, po pierwsze nie pytałam o to, czy idę na badania prenatalne w dobrym terminie czy złym. Rozmawiając z lekarzem pytał mnie o CRL z każdego USG i sam wyznaczył taką datę. To człowiek z doświadczeniem i zależy mi żeby iść właśnie do niego, a nie ma możliwości przyjąć mnie wcześniej. Czy naprawdę myślisz, że nie przeczytałam już internetu wzdłuż i wszerz czy to nie będzie za późno? I jakie powinno być maksymalne CRL żeby można było zrobić badanie? Jestem kobieto tak obczytana na każdy temat dotyczący ciąży, że prawdopodobnie wiem więcej niż niejeden ginekolog konował. Gdybym miała wątpliwości co do terminu to bym o to pytała. Dlatego proszę Cię, przestań wzbudzać we mnie dodatkowe emocje i niepewność. Ja rozumiem, że nie masz złych zamiarów i prawdopodobnie chcesz dobrze, ale ja naprawdę mam huśtawkę hormonalną w tym momencie i wystarczająco się martwię o wszystko, żeby mi jeszcze dokładać.
 
reklama
Ale nie będziesz się martwić jak się okaże, że w tym terminie dziecko będzie już większe i badanie już nie będzie miarodajne? Dla własnego spokoju umów się na wizytę do innego lekarza tydzień wcześniej.
 
Do góry