reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ogromny ból zatok 21 tc

NaVigatorka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Sierpień 2016
Postów
55
Pomożcie prosze ! Ogromnie bolą mnie zatoki. Jestem w 21 tc a zatoki bolą tak że aż mi niedobrze. Dziś jest niedziela i nie mam dostępu do lekarza.. macie jakieś domowe sposoby na uśmierzenie bólu?

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A najlepiej byś zrobiła jak byś pojechała na oddział ginekologiczny i porozmawiala z lekarzem dyzurujacym.
 
Domowe sposoby leczenia zatok w ciąży
  • Płukanie nosa solą fizjologiczną, dostępną w aptekach jako tzw. woda morska w aerozolu.
  • Nawilżanie powietrza w domu za pomocą nawilżacza lub mokrych ręczników na kaloryferach.
  • Inhalacje z wodą i kilkoma kroplami olejku eukaliptusowego lub sosnowego.
  • Parówki z wodą z solą kuchenną lub sodą oczyszczoną, majerankiem albo miętą pieprzową.
  • Picie gorących herbatek ziołowych z kopru włoskiego lub kozieradki, które oczyszczają górne drogi oddechowe.
  • Dieta bogata w naturalne antybiotyki: czosnek, cebulę, czerwoną paprykę.
  • Ciepłe kompresy na twarz.
  • Naświetlanie okolic czoła lampami.
  • Picie mleka z miodem.
 
Juz trochę późno wiec pewnie sobie poradzilas ale dobrze działa płukanie zatok.,kupujesz w aptece specjalny zestaw do płukania. pomaga odetkac mocnomzawalone zatoki.
Jak jest bardzo źle to pewnie antybiotyk odmlekafza dostaniesz. nie wszystko można wyleczyć domowymi sposobami.
 
Jako stary zatokowiec polecam to,co mi pomoglo ostatnio,kiedy zatoki znow zaczely bolec mimo kuracji antybiotykami,a co zalecil mi jeden z solidniejszych laryngologow,do ktorego trafilam:
1. Woda morska HIPERTONICZNA 3x1 (na poczatku 3x2) i czyszczenie nosa (zatykasz jedna dziurke,dmuchasz drugą),
2. Cieple oklady,
3. Sinupret tabletki 3x2,
4. Paracetamol w przypadku wysokiej temperatury.

Co do plukania,to ja bylam wielka fanka Irigasinu, ale po jakims czasie przestalo mi pomagac. Wtedy to ten lekarz powiedzial,ze trzeba z tym ostroznie,bo bardzo podraznia sluzowke i moze nawet poglebic przez to stan zapalny!

Uczulil tez,ze w ciąży sluzowka jest mocno rozpulchniona,co sprzyja stanom zaoalnym albo samo daje objawy zapalenia-katar,zatykajace sie ucho,czasami nawet bol.

Ja jeszcze biore glikokortykosteroidy do nosa i oskrzeli,ale to juz ze wzgledu na silna alergie na roztocza,ktora powoduje przewlekle zapalenie blony sluzowej gardla i nosa.

Powodzenia,daj znac,co powiedzial lekarz.
 
Dzieki dziewczyny :) jak narazie mam sie inhalowac sola fizjologiczna z jakims olejkiem eterycznym (kupilam sb eukaliptusowy) i psykac nos woda morska.
Dzis jest lepiej bo po 2 inhalacjach wszystko pomalu splywa mi z zatok i czuje w nich mniejszy ucisk.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moim zdaniem tylko domowe sposoby, czyli inhalacje, ciepłe okłady na twarz pij dużo płynów, spanie z uniesiona głową, odpoczynek i nawilżaj w domu powietrze - mokre ręczniki na kaloryfery.
 
Do góry