reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okropny 3-latek ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myszka24bdg

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2008
Postów
41
Miasto
Bydgoszcz
Witam wszystkich niewiem czy nie jest juz załozony taki temat jak tak to przepraszam za powtorkę. Mam 3 letniego synka i od pewnego czasu stał sie okropny- krzyczy,bije(zwłaszcza swoją babcie i prababcie), nie chce sprzątać zabawek,pluje. Wszystkie opisane zdarzenia wykonuje zreguły właśnie do tej jednej babci i prababci choć zdarza mu sie tez zrobic to komu innemu. Do innych dzieci też nie za bardzo ładnie się zachowuje wyrywa im zabawki, i wszystkim mówi że są starzy,brzydcy i głupi. Rozmowy z nim nic nie pomagają. Jedyna rzeczą ktara sprawia że mały nieraz się boi to jest mowienie ze idzie się po pasek choć i to już nie pomaga. Jesli macie podobne problemy i wiecie jak reagowac,jak go karac to pomożcie bo mi już rece opadają:-(
 
reklama
witam gdy mowi że babcia jest stara i brzydka pytam go dlaczego tak mówi czy babcia ci cos złego zrobiła to mi odpowiada : że babcia jest stara i głupia i kazda odpowiedz sie tak konczy tłumacze mu ze jesli kogos uderzy to tego kogos boli i czy byś chciał zeby cie tez bolało?, Nasza reakcja jest rózna babcia stara sie to ignorowac choc niewiem czy to jest dobre zachowanie a ja jesli tłumaczenia nie pomagają albo dostaje klapsa albo ma zakaz ogladania bajek lub zamekam go w jego pokoju i siedzi tam do czasu az sie nie uspokoi. a sprzątania uczy sie cały czas ale on wogole niechce podejmowac prob-zagrozilam mu nawet ze jak nie posprzata ich to wezme je w worek i wrzuce do pieca no to wtedy wezmie dwie zabawki schowa i koniec duzo zabawek ma juz schowanych
 
Dzieci przechodzą rózne etapy i myśle, że mały własnie wszedł w taki etap. Może gdzies usłyszał jak ktoś mówił coś do "starszej" osoby. Dzieci chłoną szczególnie te złe zachowania. Trzylatkowi trudno wytłumaczyć, że robi komuś krzywde.
 
Do góry