reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

lenka 2910- my usypiamy Asie w wózku w ciągu dnia. Od jakiegoś czasu jest w spacerówce. Jak widzę ze chce jej sie spać to cmyk do wózka, podnoszę to siedzenie tak żeby widziała wszystko i tak usypia- wożę ja i dodatkowo śpiewam:-), jak zaśnie to obniżam i tak sobie śpi na rozłożonym :-D
 
reklama
Witam dziewczyny. Zadko tu zaglądam bo jakos czasu brakuje ale mam problem z moja 3,5 mesięczną coreczką. Może mi cos doradzicie bo moja Mała ma problem z zasypianiem w ciągu dnia :-( W nocy nie ma problemu i sama spokojnie zasypia w łóżeczku ze smoczkiem pieluszka i misiem,ale w dzień to jest koszmar. Kopie nóżkami, rzuca główką i okrutnie wrzeszczy i się złości bo nie potrafi zasnąć, a widać że chce jej się spać bo trze oczka :-( Nie bardzo pomaga tulenie noszenie kołysanie...Jak juz po wielkim płaczu uda jej się usnąć to zasypia raptem na pół godziny i spi bardzo czujnie. I w taki sposob spi tak trzy razy dziennie po pół godziny i od południa właściwie jest marudna, płaczliwa i nerwowa bo jest nie wyspana. Nie mam pojęcia jak pomóc jej zasnąć? Daria jest na mleku dla alergikow nutramigen. Przez 3 miesiące męczylismy się z kolkami ktore męczyła ją od rana do wieczora. Teraz sporadycznie brzuszek ją boli więc raczej nie przeszkadza jej to w zasypianiu a jednak nie potrafi usnąć. Macie jakieś sposoby na usypianie maluszkow w dzień?

moja ma dokładnie to samo... ale ja nie twierdzę, że się jej chce spać:-) a spróbuj się z nią pobawić:-) ja tak moją "zamęczam" aż sama pada:tak: innej opcji na sen nie ma...
 
Co do usypiania: czasami jak widze ze maly jest spiacy klade sie z nim na lozku i opowiadam mu historyjki przyciszonym glosem a potem klade glowe blisko jego uszka zeby slyszal moj oddech i to mu pomaga zasnac;-)
Ja mam z kolei pytanie z innej paczki.. Nie wiem czy to normalne a tu (w UK) ciezko o jakas fachowa porade - chodzi o to ze moj maly ladnie "sie zalatwia" codziennie a dzisiaj po kazdej butli robi plynna kupke z bialymi grudkami ( wiem ze to niestrawione mleko). Caly czas pije to samo mleczko i wszystko bylo ok do dzisiaj. Nic innego mu nie dolega tylko to..ta ostatnia kupka to juz byla prawie jak woda z grudkami mleka..Zastanawiam sie ze moze za szybko trawi i powinnam mu zagescic mleko np kleikiem to moze wroci do normy?
Mialyscie moze podobna sytuacje? jak zaradzilyscie?
 
kochane muszę was powiadomić o kupie:-D:-D Zosia sama wczoraj zrobiła na wieczór bez niczego... więc kamień z serca....;-)

ja mojej nigdy nie usypiam sama pada ale jak są sytuacje awaryjne to wkładam ją do wózka i wtedy zasypia...
 
Lenka,ja niestety też nie mam patentu na usypianie.Małą usypiamy na czuja,różnymi sposobami,tak jak Dziewczyny.
Musisz popróbować :tak::tak::tak:
Mayo,niestety nie pomogę,ale dziwne to jest,tym bardziej,że te same mleko.A nic nowego Damiankowi nie wprowadzałaś,może to reakcja na jakąś nowość w jadłospisie,typu jabłuszko,czy coś :confused::confused::confused:?
Guziczku,gratuluję kupy :-):-):-)
 
Dzięki dziewczyny. Wypróbuje sposob z opowiadaniem historyjek, a najpierw ja wymęcze bo Daria nie jest przyzwyzajona do zasypiania w wózku. Teraz po godzinnym gaworzeniu do zabawek sama zasneła!:-)
 
Lenka, kiedy moje dziecko tak wrzeszczy, to znaczy, że jeszcze nie jest senne, mimo że mi się wydaje, iż spać już powinna. Wtedy ją zabawiam (catedra;-)). Niestety sama to ona nigdy "nie pada" i muszę ją utulać, jak już widzę, że kwękanie jest i marudzenie nawet na widok zabawek. Śpiewanie pomaga... czasami ją po prostu zaśpiewam i ona tak słucha, słucha i zasypia.... choć ostatni śpiewamy razem:-D
 
Guziczku to swietna wiadomosc:tak:
Monisia nie je zadnych nowosci ale w piatek mial szczepienia, czy to mozliwe ze to jest przyczyna?
 
reklama
hej
nasza Ninka w dzień spi tyle co nic:baffled: strzela sobie drzemki po 10 min przy cycu a jak sie tylko rusze to oczy jak 5 zeta:-p jak jestem mocno padnieta to kłade sie z nią i przytulam do cycusia i troche pospi- teraz tez mam ja przy cycku bo inaczej nic bym przy kompie nie ruszyła:-p
wczesniej M. usypiał ja w foteliku samochodowym ale to juz jej sie przejadło a zreszta godzina usypiania a 15 minut spania jest bezsensem wiec my juz naszej nie usypiamy na siłę:baffled: zasypia nam najczesciej na spacerze i to jej jedyna dłuzsza drzemka bo ok 40 minut w porywacg do godziny i spać wieczorem idzie po 22 a przed 8 już nie spi. oczywiscie w nocy jest karmiona kilka razy wiec nie mamy kolorowo:-p ale dajemy rade:tak:
 
Do góry