reklama

Opieka nad dzieckiem z weekendem, czy bez?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Antila, 24 Listopad 2010.

 1. Antila

  Antila 30-tki , przyszłe mamusie

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  Po raz pierwszy będę musiała wziąć " opiekę" z powodu choroby córeczki.Na pewno od wtorku do piątku potem kontrola. Słyszałam, że bardziej finansowo opłaca się " zahaczyć" o weekend niż np w poniedziałek brać kolejne L4 czy to prawda?
   
 2. Melulu

  Melulu TP 15.01.2009 r.

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Za zwolnienie dostaje się 80% tzw. podstawy, czyli średniego wynagrodzenia zazwyczaj z 12-stu ostatnich miesięcy. Za dni pracy liczy się normalną pensję podzieloną na ilość dni w m-cu.

  Opłacać się to może tylko wtedy, kiedy masz zmienne wynagrodzenie (np. premię od sprzedaży albo nadgodziny). Jeśli ostatnich miesiącach dostałaś kiedyś tak wysoką premię, że 80% średniej wyjdzie Ci korzystniej, niż 100% bieżącej płacy z umowy, to może Ci się faktycznie opłacić wzięcie zwolnienia na weekend.

  Uwaga: jeśli na kontroli okaże się, że dzieciątko dalej choruje, to najprawdopodobniej lekarz i tak wystawi Ci kolejne zwolnienie bez przerwy na weekend, gdyż takie są zasady wystawiania zwolnień - musi być ciągłość choroby.
   
 3. reklama
 4. Antila

  Antila 30-tki , przyszłe mamusie

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzięki za odpowiedź. Ktośmi wyliczał, że dostałabym tyle samo pieniędzy mając L4 np od środy do poniedziałku i od środy do piątku
   

Poleć forum