reklama

opieka nad zdrowym dzieckiem w trakcie pobytu matki w szpitalu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez wiolonczela42, 23 Kwiecień 2013.

1. wiolonczela42

wiolonczela42 Fanka BB :)

Witam serdecznie, chciałam prosić o odpowiedź na następujące pytania.

Czy ojcu dziecka (3 letniego) przysługuje jakąś forma opieki nad nim, badz zwolnienia lekarskiego w trakcie pobytu matki przebywającej na zwolnieniu lekarskim w szpitalu w związku z porodem, pobytem w szpitalu na podtrzymaniu ciąży.?

Czy po porodzie ojciec otrzyma opiekę nad żoną ?

Czytałam ten zapis o tym że jezeli osoba stale zajmująca sie dzieckiem jest w szpitalu to ojcu nalezy sie opieka nad dzieckiem do lat 8. Tylko czy ten zapis kwalifikuje mojego męza do tej opieki, skoro przebywam na zwolnieniu lekarskim i pobieram zasiłek chorobowy , w takiej sytuacji jestem osoba stale zajmująca się dzieckiem, czy niekoniecznie?

Ostatnia edycja: 23 Kwiecień 2013
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jesli matka ta na stałe opiekowała się dzieckiem to tak. Przysługuje zasiłek opiekuńczy.

To zalezy czy lekarz uzna, ze taka opieka jest konieczna. Po porodzie bez komplikacji zwykle nie praktykuje się zwolnienia dla ojca.

Tak.
    Wracam do pierwszego pytania: kto na co dzień opiekuje się dzieckiem?

3. reklama
  4. asiulka918

asiulka918 mama Wojtusia-Lutówka2011

Witam,
    jestem na urlopie wychowawczym, synek ma 2 lata i 2 miesiące, za miesiąc będę mieć kolejne rozwiązanie przez cesarskie cięcie, który artykuł odnosi się do tego że ojciec dostanie opiekę nad synkiem podczas mojego pobytu w szpitalu?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

art 32 ustawy o ustawy z dnia 25 czerwca 1999r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w raziechoroby i macierzyństwa

Poleć forum