reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opieka nad zdrowym dzieckiem w trakcie pobytu matki w szpitalu

wiolonczela42

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Lipiec 2009
Postów
1 773
Witam serdecznie, chciałam prosić o odpowiedź na następujące pytania.

Czy ojcu dziecka (3 letniego) przysługuje jakąś forma opieki nad nim, badz zwolnienia lekarskiego w trakcie pobytu matki przebywającej na zwolnieniu lekarskim w szpitalu w związku z porodem, pobytem w szpitalu na podtrzymaniu ciąży.?

Czy po porodzie ojciec otrzyma opiekę nad żoną ?


Czytałam ten zapis o tym że jezeli osoba stale zajmująca sie dzieckiem jest w szpitalu to ojcu nalezy sie opieka nad dzieckiem do lat 8. Tylko czy ten zapis kwalifikuje mojego męza do tej opieki, skoro przebywam na zwolnieniu lekarskim i pobieram zasiłek chorobowy , w takiej sytuacji jestem osoba stale zajmująca się dzieckiem, czy niekoniecznie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy ojcu dziecka (3 letniego) przysługuje jakąś forma opieki nad nim, badz zwolnienia lekarskiego w trakcie pobytu matki przebywającej na zwolnieniu lekarskim w szpitalu w związku z porodem, pobytem w szpitalu na podtrzymaniu ciąży.?
Jesli matka ta na stałe opiekowała się dzieckiem to tak. Przysługuje zasiłek opiekuńczy.

Czy po porodzie ojciec otrzyma opiekę nad żoną ?
To zalezy czy lekarz uzna, ze taka opieka jest konieczna. Po porodzie bez komplikacji zwykle nie praktykuje się zwolnienia dla ojca.

Czytałam ten zapis o tym że jezeli osoba stale zajmująca sie dzieckiem jest w szpitalu to ojcu nalezy sie opieka nad dzieckiem do lat 8.
Tak.
Tylko czy ten zapis kwalifikuje mojego męza do tej opieki, skoro przebywam na zwolnieniu lekarskim i pobieram zasiłek chorobowy , w takiej sytuacji jestem osoba stale zajmująca się dzieckiem, czy niekoniecznie?
Wracam do pierwszego pytania: kto na co dzień opiekuje się dzieckiem?
 
Witam,
jestem na urlopie wychowawczym, synek ma 2 lata i 2 miesiące, za miesiąc będę mieć kolejne rozwiązanie przez cesarskie cięcie, który artykuł odnosi się do tego że ojciec dostanie opiekę nad synkiem podczas mojego pobytu w szpitalu?
 
jestem na urlopie wychowawczym, synek ma 2 lata i 2 miesiące, za miesiąc będę mieć kolejne rozwiązanie przez cesarskie cięcie, który artykuł odnosi się do tego że ojciec dostanie opiekę nad synkiem podczas mojego pobytu w szpitalu?
art 32 ustawy o ustawy z dnia 25 czerwca 1999r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w raziechoroby i macierzyństwa

 
Do góry