reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opiekunka

miecia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Styczeń 2007
Postów
191
Miasto
Warszawa
Witam,
Chciałabym się Was poradzić co zrobić; pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Od miesiąca mam opiekunkę do dziecka. Sprawdza się, Lena bardzo ją lubi i w ogóle jest git... kilka dni temu dowiedziałam się przypadkiem, że zamiast długich spacerów (wychodzi w środku dnia na 2h) Pani opiekunka zostawia śpiące dziecko w wózku przed cukiernią, gdzie spędza czas na plotkach z koleżanką, która tam pracuje. Postanowiłam sprawdzić. Przez dwa dni chodziłam za nią ale nie robiła nic niepokojącego - ot spacerek po osiedlu, siedzenie na ławce. Ale dzisiaj podjechałam w środku spaceru do cukierni, patrzę, a tam moje dziecko w wózku stoi w najlepsze bez opieki.
Zastanawiam się co zrobić - wstępnie upomniałam opiekunkę (nota bene starsza pani, z doświadczeniem i referencjami) i wyznaczyłam jej teren gdzie ma spacerować. Ponieważ w tych godzinach pracuję nie mam czasu pomykać codziennie za wózkiem... z drugiej strony zaczynać od nowa poszukiwania niańki też mi się nie uśmiechają...

Co zrobić? Miałyście może taką sytuację?

Pozdrawiam,
 
reklama
Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne. Dla mnie niedopuszczalne jest zostawianie dziecka samego czy to przed sklepem czy w innych sytuacjach jak troche starsze przed blokiem w piaskownicy itd.. Jeźeli niechcesz zmieniać niani to lepiej z Nią porozmawjaj, po rozmowie możesz ją pare razy sprawdzić jak nie posłucha to dowidzenia. Różne rzeczy się zdażają bo świrów nie brakuje.
 
nie wyrzucaj od razu, bo tylko sobei klopotu narobisz. no chyba ze po rozmowie nic sie nie zmieni i chociaz raz ja jeszcze przylapiesz na czyms takim. no to wtedy bez litosci. dobro dziecka jest najwazniejsze.
 
To jest myśl zwiń jej dziecko sprzed cukierni, bedzie miała nauczkę... jak sie zorientuje że dziecka nie ma....Boże co to za opiekunka ????
 
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi - prawda jest taka, że strasznie się zdenerwowałam, jak się okazało, że ta do tej pory super niania robi coś takiego. Upomniałam ją i wyznaczyłam teren w obrębie którego ma spacerować. Mam zamiar wyrywkowo ją sprawdzać, jeżeli przyłapię raz jeszcze na czymś takim to zabieram dzieciaka z przed cukierni i kończę współpracę. Jestem tym bardziej wściekła, że płacę jej słono za pilnowanie dziecka, a wymagam jedynie tego, żeby właśnie jej pilnowała. Grrrr... to kobieta z polecenia z referencjami, nie sądziłam, że zrobi coś takiego...
 
Im wyższe wymagania tym trudniej znaleźć doborą nianię. Zawsze możesz spróbować z Mają . Nie chcę wciskać jakiś reklam ale słyszałam, że warto. Mają ponoć standardy z USA, a tam jest krótka piłka z takimi rzeczami jak opieka nad dzieckiem.

Jeśli ten post łamie regulamin, proszę go usunąć i przepraszam :zawstydzona/y:
 
Ja tez sie dziwie jak mozna zostawic dziecko przed sklepem.Kiedys bedac na spacerze moim synkiem w wozku, z siostra i jej dzieckiem siadłysmy chwile na ławce, podeszłam do niej aby cos jej podac,wracam(z 1,5m) a jakas rozczochrana starsza baba z obłedem w oczach idzie w strone mojego wozka, jak zobaczyła ze ja tez ide, to zmieniła kierunek.Bardzo sie przestraszyłam, a jakbym była dalej?Jakby porwała wozek?albo gorzej, samo dziecko? Naprawde trzeba uwazac.
 
Dziękuję za opinię na temat Akademii Kochana Niania.Zainteresowanych zapraszam na stronę galerii naszego fotografa do działu kochana niania-adres : http://picasaweb.google.com/Kanonick/KochanaNianiaNaszą Akademię tworzyć będzie malutka grupka dzieci(około10)także mieszkanie o powierzchni 75metrów,w tym 3 pokoi w zupełności wystarcza.Pozostały 3 miejsca.To przytulne i domowe miejsce w którym każdy maluszek poczuje się bezpiecznie.Jeżeli pragną Państwo zapoznać się z Naszą ofertą zapraszam na stronę Twój skarb pod dobrą opieką - Akademia Kochana Niania - Dominika Budzyńska . Kontakt telefoniczny 504-555-130.Pozdrawiam i serdecznie zapraszam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy korzystalyscie z agencji nian? zastanawiam sie nad opcjami,
ktore oferuje agencje np opieka na weekend albo na wyjscie czy
wyjazd na urlop.
ciekawa jestem jak dzialaja atakie agencje, czy podobaly wam sie
nianie ktore przychodzily z agencji?
czytalam ze niektore agencje oferuja testy psychologiczne - czy
warto ?
 
Do góry