reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opóźnienia w wypłatach zasiłku z ZUS

Witam podpinam sie do tematu, 28.12.2021 urodziłam i 3.01 pracodawca miał już wszystkie dokumenty i zostały one wysłane, dopiero wczoraj na ZusPue przyszła decyzja o przyznaniu zasiłku macierzyńskiego, teraz czytam że od wydań decyzji zus ma 7 dni na wypłatę, czy u kogoś się sprawdziło? Czy nie liczyć na cud 😅
 
reklama
Witam podpinam sie do tematu, 28.12.2021 urodziłam i 3.01 pracodawca miał już wszystkie dokumenty i zostały one wysłane, dopiero wczoraj na ZusPue przyszła decyzja o przyznaniu zasiłku macierzyńskiego, teraz czytam że od wydań decyzji zus ma 7 dni na wypłatę, czy u kogoś się sprawdziło? Czy nie liczyć na cud 😅
U mnie zawsze wypłata jest po równych 7 dniach od dnia POJAWIENIA się decyzji na ZUS PUE. Np. wczoraj, czyli 09.02. pojawiła mi się decyzja o przyznaniu zasiłku, ale z datą wydania decyzji 28.01... Jeśli chodzi o macierzyński, to pani na infolinii mówiła mi, że będzie on wypłacany cyklicznie, więc trzymam kciuki za Ciebie (i za siebie), że tylko raz trzeba będzie czekać na decyzję w sprawie macierzyńskiego, a potem będzie już wypłacany regularnie (podobno są dwa konkretne dni w miesiącu, kiedy ZUS wypłaca macierzyński, czyli inaczej niż za L4).
 
U mnie zawsze wypłata jest po równych 7 dniach od dnia POJAWIENIA się decyzji na ZUS PUE. Np. wczoraj, czyli 09.02. pojawiła mi się decyzja o przyznaniu zasiłku, ale z datą wydania decyzji 28.01... Jeśli chodzi o macierzyński, to pani na infolinii mówiła mi, że będzie on wypłacany cyklicznie, więc trzymam kciuki za Ciebie (i za siebie), że tylko raz trzeba będzie czekać na decyzję w sprawie macierzyńskiego, a potem będzie już wypłacany regularnie (podobno są dwa konkretne dni w miesiącu, kiedy ZUS wypłaca macierzyński, czyli inaczej niż za L4).
Macierzyński w ZUS pue masz już rozpisany na cały rok, więc nie ma opóźnień. Ja zawsze miałam między 22 a 25 dniem miesiąca.
 
U mnie na stronie przyszła decyzja i pisze tylko zasiłek macierzyński za okres od 28.12.2021-26.13.2022 czyli na cały rok i to wszystko😊
 
Do góry