reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ospa a ciaza

Kochasek ale mi Ciebie szkoda. Mam nadzieję, że nie pozostanie Ci pamiątka po półpaścu w postaci bóli. Powiem szczerze, że jak mała miała ospę to najbardziej bałam się właśnie tego cholernego półpaśca. Trzymam kciuki żebyś poczuła się lepiej.
Evens a jak u Ciebie?
 
reklama
mamusicóreczki dzięki :tak: ogólnie staram się o tym nie myśleć, żeby nie zwariować, ale całkiem wyłączyć się nie da :( w poniedziałek mam wizytę u gina i usg to może coś się dowiem (chociaż podejrzewam, że za wcześnie, żeby coś stwierdzić)
evens kiedy masz wizytę?
 
kachasek wiem co teraz przechodzisz :( Spróbuj się nie martwić (chociaż wiem, że nie jest to proste). Byłaś u lekarza ogólnego? - przepisał Ci jakieś leki? - czy sama masz to przejść bez wspomagaczy? Ze mną tak było - lekarz przepisał mi tylko pudroderm na krostki i apap. Jakoś dałam rade chociaż lekarz mnie nastraszył i od razu wypisał mi skierowanie do szpitala na oddział zakaźny (oczywiście nie brałam pod uwagę, takiej możliwości - bo oprócz ospy mogłabym się jakim innym dziadostwem zarazić).
We wtorek ide do swojego gin i zobaczymy co z maluszkiem - wierze, że będzie wszystko ok.
Kachasek za Ciebie również trzymam mocno kciuki, aby było wszystko ok :)
 
Ostatnia edycja:
Byłam wczoraj u swojego ginekologa i trochę mnie uspokoił, powiedział że ospa jest najgorsza dla kobiety w ciąży w I i III trymestrze - więc nie powinnam się niepokoić. Na USG maluszek tak się wiercił, że nie można go było dokładnie zmierzyć, obracał się cały czas nuszkami i swoimi małymi klejnotami - więc wiem na 100%, że chłopak. Jednak dla siebie samej umówię się na USG 3D, żeby się upewnić że wszystko OK.

Kachasek nic się nie odzywasz wszystko u Ciebie OK?
 
evens to fajnie :-D
u mnie ok i mam nadzieję, że tak zostanie. U gina byłam, na tym etapie wszystko w porządku, dzidziuś rozwija się prawidłowo, kolejna wizyta w połowie marca, czyli w 12 tygodniu. Wierzę, że będzie dobrze :tak:
 
Witam, wszystkie obecne i przyszłe mamy.

Chciałam Wam tylko napisać kilka słów o zdrówku mojego synka Mateuszka, tak jak można wywnioskować z wcześniejszych moich postów w II trymestrze zachorowałam na ospę i jako przyszła mama bardzo mnie to niepokoiło. Dzisiaj mogę Wam przekazać, iż z maluszkiem jest wszystko OK. Za 4 tygodnie mamy tylko zgłosić się do poradni laryngologicznej na badanie słuchu (tylko jako profilaktyka), ponieważ znajduje się on w grupie ryzyka.


Także wszystkie przyszłe mamy, które będą miały podobny problem chciałam tylko uspokoić, że nie taki diabeł straszny jak go malują ;-) Nie ma co się na zapas stresować, bo ani dla mamy ani dla maluszka nie jest to dobre.
POZDRAWIAMY
 
ponawiam temat....
Jestem w 19 tygodniu maz ma polpasiec ja jestem przerazona bo ospy nie mialam ....Wizyta w pon u lekarza....stresuje sie strasznie....
 
Cześć gosia081145 . Jestem tutaj nowa. Opowiem Wam swoją historie. Pierw starania o dziecko ... Później wykrycie PCOS i w końcu upragniona ciąża. W 6 tyg mojej ciąży moj 6 letni synek przyniósł do domu ospe. Ja nigdy na nią nie chorowałam (jak i na inne tego typu choroby). Byłam przerażona... Znajomi zaczeli mnie straszyc ze skoro w dzieciństwie nie mialam to będę miec na pewno. Przeplakalam tyle dni. Te rady "odizoluj sie od syna" :/. A ja ? Ja sama z dzieckiem w domu w ciazy... Pilam z synem z jednej szklanki bylam pewna ze bede chora . do dnia kiedy moja sasiadka i bratowa powiedziały mi ze gowno prawda one chore nigdy nie byly a od dzieci sie nie zarazily. Pisalam po forach nawet pocieszala mnie kobieta ktora w 2 miesiacu przechodziła ospe. Dzis mija ponad 2 miesiąc od choroby syna nie zarazilam sie !!! Proszę nie słuchać ludzi którzy zapewniają Cie ze bd chora.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć gosia081145 . Jestem tutaj nowa. Opowiem Wam swoją historie. Pierw starania o dziecko ... Później wykrycie PCOS i w końcu upragniona ciąża. W 6 tyg mojej ciąży moj 6 letni synek przyniósł do domu ospe. Ja nigdy na nią nie chorowałam (jak i na inne tego typu choroby). Byłam przerażona... Znajomi zaczeli mnie straszyc ze skoro w dzieciństwie nie mialam to będę miec na pewno. Przeplakalam tyle dni. Te rady "odizoluj sie od syna" :/. A ja ? Ja sama z dzieckiem w domu w ciazy... Pilam z synem z jednej szklanki bylam pewna ze bede chora . do dnia kiedy moja sasiadka i bratowa powiedziały mi ze gowno prawda one chore nigdy nie byly a od dzieci sie nie zarazily. Pisalam po forach nawet pocieszala mnie kobieta ktora w 2 miesiacu przechodziła ospe. Dzis mija ponad 2 miesiąc od choroby syna nie zarazilam sie !!! Proszę nie słuchać ludzi którzy zapewniają Cie ze bd chora.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

Bardzo Dziękuje za odpowiedz w piatek mina 2 tygodnie zobaczymy jeszcze tydzien,ale Ja sie odizolowalam od meza (Maz sam w domu Ja u Tesciowej z Corka ) . Narazie przestalam o tym myslec i sie stresowac,a przede wszystkim nie czytam konsekwencji z tym zwiazanych :)
 
Do góry