reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ospa u niemowlaka

vinga89

mamusia syneczków
Dołączył(a)
28 Styczeń 2012
Postów
4 160
Miasto
mazowieckie
Mój synek ma prawie 4 miesiące i dziś pojawiły się pierwsze krostki ospowe, praktycznie nie powinien na nią zachorować bo ja już chorowałam na ospę i karmię go tylko piersią więc dostaje moje przeciwciała. Byłam u lekarza, nie kazała niczym smarować krostek, tylko obserwować małego.
Czy może wiecie jak takie dzieci przechodzą ospę? Strasznie się boję o synka :-(
 
reklama
mój synal też w wieku 4 miesięcy miał ospę,przeszedł bezproblemowo,bez gorączki.Miał kilka krostek.Najpierw posmarowałam mu twarz pudrodermem,a później się puknęłam w czoło i zmyłam,co by było gdyby sobie zatarł tym oczko :baffled:
 
Ja tez polecam Pudroderm, ale nie na buzię, oczywiście:tak:.
Moja córeczka przeszła ospę w wieku 1,5 roku, mocno ją "wysypało" i jedna nocka to była tragedia, tak płakała, bo ją swędziało i nie mogla spać:-(.Ale tylko ta jedna noc taka "hardcorowa " była, potem szybciutko zaczęła mi wracać do zdrowia:tak:.

To, że Ty przeszłaś ospę i synek dostaje od Ciebie przeciwciała, to dobrze:-)- powinien ją przejść łagodnie:tak:.
Zdrówka dla niego:*
 
Moja córeczka przeszła ospę 2 miesiące temu miala wtedy 3 miesiące.
Nie martw się na zapas. miała raptem 10 kropek, nie gorączkowała, nie marudziła
Niczym nie smarowałam ale psikałam octaniseptem i kąpałam w nadmanganianie potasu
Będzie dobrze

ps. Też niby miała nie zachorować ale chyba te nasze przeciwciała osłabiają to paskudztwo
 
Absolutnie nie smaruj go pudrem w płynie!!!
Moja córka miała 5msc jak dostała ospę (też karmiłam piersią) I moje pediatra !! kazała mi ja tym G.smarować - Po dwóch dniach trafiłam d\z nią do szpitala zakaźnego gdzie lekarze łapali sie za głowę - nie można stosować tego u tak małych dzieci!.Przez ten puder mojej córce zrobił sie stan zapalny w tych krostkach i skończyło się ponad tygodniowym pobytem w szpitalu i antybiotykiem .
 
Absolutnie nie smaruj go pudrem w płynie!!!
Moja córka miała 5msc jak dostała ospę (też karmiłam piersią) I moje pediatra !! kazała mi ja tym G.smarować - Po dwóch dniach trafiłam d\z nią do szpitala zakaźnego gdzie lekarze łapali sie za głowę - nie można stosować tego u tak małych dzieci!przez ten puder mojej córce zrobił sie stan zapalny w tych krostkach i skończyło się ponad tygodniowym pobytem w szpitalu i antybiotykiem .


Ps:Kąp go w nadmanganianie potasu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
dzięki dziewczyny za rady :) małemu jak na razie wyskoczyły tylko 2 krosty w dodatku zaczynają już przysychać, posmarowałam je gencjaną. Ogólnie różnicy w jego zachowaniu nie widzę, tylko tyle, że więcej śpi w dzień.
 
Do góry