reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ospa wietrzna a vratizolin/denotivirum

mamuśka24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2012
Postów
499
Miasto
londyn
witam , moja mała własnie złapała ospę , na razie ma ok30 krostek a lekarz nie zalecił smarowania tylko paracetamol w razie wystapienia gorączki. niektóre mamy poradziły mi zeby posmarowac je vritazolinem akurat mam w domu ten krem bo mała często łapała opryszczki ale czy to bezpieczny krem przy ospie? proszę o radę lub inne sposoby na szybsze wysychanie krostek. dodam że mała bierze zyrtec od urodzenia więc może on sam w sobie złagodzi swędzenie. ale jak zapobiec rozprzestrzenianiu się krost i ewentualnej infekcji przy rozdrapywaniu?
z góry dziękuję i czekam na odpowiedż
 
Ostatnia edycja:
reklama
otrzymałam odpowiedż na moje powyższe pytanie. mianowicie wczoraj kupiłam gazetę ,,mamo to ja,, i tam był akurat artykuł o ospie. ekspert polecał i przestrzegał przed nie którymi ,,lekami,,. odradzał stosowanie pudrocremu bo zatyka pory i krostki zle się goją do tego dochodzi do ich nadkażeń . zalecał natomiast vritazolin który świetnie się wchłania, łagodzi świąd, i nie zostawia po sobie śladów. po wypróbowaniu jego polecam ale najlepiej stosować go na plamki które jeszcze nie wypełniły się płynem surowiczym(na drugi dzień nie było śladu po plamkach a krostki nie urosły), dodatkowo jeszcze gancjanę na alkoholu na krostki surwicze,które brzydko wyglądaja- gancjana je osuszyła i odkaziła.
mamom które szukają porady dla zaospionych dzieci polecam te dwa srodki, u nas po 3 dniu ospy strupki zaczynają odpadać a te plamki smarowane vritazolinem znikneły, dzięki temu nie rozsiało się ich dużo.
dodatkowo skonsultowałam to z pediatra ktory powiedział że ten lek to świetny wybór podczas ospy i powiedział żebym nie bała się go stosować jeśli mała już kiedyś go używała i nie było zadnej reakcji alergicznej.
 
no to szkoda, ze przeczytałam ten wątek dziś, kiedy wlasnie drugie dziecko już mi ospę prawie skończyło... Ospa ciągnęla się u w sumie 5 tygodni z dwójką dzieci - bo naprzemiennie. A starszy synek przeszedł okropnie, wysypało go masakrycznie, napewno będzie miał blizny :( Uzywałam pudrocremu na zaczynające się krostki, a gencjany na przysuszone. No bez rewelki.
 
Do góry