reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otarcie/ odparzenie na brzuchu w ciazy!!

U

użytkowniczka maj

Gość
Witam, mam problem dwa tygodnie temu na podbrzuszu pod pepkiem wyszło mi uczulenie, znajduje się na rozstepach, czerwone linie. Piecze i swędzi.. Na poczatku posmarowałam sudocremem.. Ale nic nie pomogło.. Lekarz ginekolog zalecił masc clotlimazorum po niej jeszcze gorzej.. Zaczęło strasznie piec i swedziec.. Czy miala ktoras podobny problem?? Dodam ze jestem w 3 trymestrze ciazy..
20200126_084208.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
Jeżeli masz kontakt z ginem to mu daj znać i może pójdziesz juz z wynikami.
Mi na swędzenie najpierw polecił 2x wapno musujące (jezeli tl nie alergia i by nie przeszło, to ast alt plus kwasy zolciowe by wykluczyc cholestaze). Ale to tez nie wyszlo, w sumje i dobrze.
Tak wiec ja pp prostu rosne:)
Bepanthen. Krem z lanolina (tak tak, te same co na popekane brodawki, czysty aloes na zmianę z oliwka-cokolwiek natluszczajace) i pomaga. Czasem coś zaswedzi. No ale smaruje się na zmianę czym mogę. Wazne ze to nie cholestaze.
Ale przyczynę znaleźć musisz.
Myślę, że wizyta u dermatologa będzie dobrą opcją. Z tego co ja kojarzę to przy cholestazie nie ma zmian skórnych i swędzi całe ciało więc tego raczej bym nie podejrzewała i lekarz gdyby to podejrzewał to raczej dałby skierowanie na badania.
 
Mialam podobna sytuację kilka razy. Zauważyłam, że od niektórych koszulek. Zakładałam dana bluzkę i zaczynało się okropne swędzenie przechodziło , gdy zdjeclam bluzkę i po prostu umylam brzuch woda. Druga rzeczą był żel do badania USG po badaniu okropne swedzenie. Jednak wszystko się uspokilo po umyciu i nie zakrywaniu brzucha.
 
Myślę, że wizyta u dermatologa będzie dobrą opcją. Z tego co ja kojarzę to przy cholestazie nie ma zmian skórnych i swędzi całe ciało więc tego raczej bym nie podejrzewała i lekarz gdyby to podejrzewał to raczej dałby skierowanie na badania.
Tak, wiem że przy cholestazie nie ma zmian skórnych, ale dziewczyna pisała że ma tam rozstępy. A podrapanie się w takim miejscu mogłoby zataić "swąd bez przyczyny".
 
reklama
Tak, wiem że przy cholestazie nie ma zmian skórnych, ale dziewczyna pisała że ma tam rozstępy. A podrapanie się w takim miejscu mogłoby zataić "swąd bez przyczyny".
Oczywiście czasem może się też i tak zdażyć. Ja jak leżałam na patologii ciąży to była ze mną na sali dziewczyna z chlestazą właśnie i swędziało ją całe ciało, drapała się aż do krwi. A trafiła na takich lekarzy, (dermatologa i ginekologa) że kazali jej zmieniać proszki do prania, nie jeść alergenów itp. dziewczyna skapła się, że coś jest nie tak jak jej białka w oczach zmieniły kolor na żółty. Więc czasem to samemu trzeba się pilnować bo lekrze nie zawsze chętnie dają skierowania na badania.
 
reklama
Do góry