reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

O.Paulina znam z fb mameginekolog i muszę spróbować tak co 2dni może tym razem się uda :)

Kathleen witaj. Jaka waga u Ciebie?
 
reklama
Hej dziewczyny dzięki za przyjęcie :) u mnie to pierwsza ciąża, rozpoczynam 19tc waga az strach pisać przy 150cm miałam 65kg choć na początku ciąży trochę mi się schudło (mimo ze nie wymiotowałam wierze ze po ciąży hormony się wyrównają i łatwiej będzie schudnąć ) s teraz to nie wiem ile mam bo zdiagnozowano u mnie skracanie szyjki i leżę plackiem w domu, tyle co do łazienki wstaje... Wiec z moich planów ćwiczeń w ciąży nici...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam! Mam na imię Zuza,29 lat. W poniedziałek byłam u ginekologa i moje podejrzenia co do ciąży się potwierdziły :) Jestem w 13tc :) Ale jak się okazało przez otyłość łatwa ta ciąża nie będzie... Dostałam skierowanie z długą listą badań które muszę wykonać:/ Lekarz zapisał mi Acard i powiedział,że ze względu na otyłość muszę go zażywać. Czy któraś z Was zażywała ten lek będąc w ciąży? Bardzo się boję że mógłby zaszkodzić dziecku a z drugiej strony byłam u lekarza który ma mnóstwo dobrych opinii i chyba wie co robi... Pozdrawiam :)
 
Witaj Zuza fajnie ze do nas dolaczylas.

Napisz z jaka waga startujesz? Skad jestes? Czy masz juz dzieci?

Co do acardu to ja go nie bralam teraz jestem w 24 tyg ciazy i ostatnio mialam podwyzszony wynik d-dimerow i dostalam tez zastrzyki antyzakrzepowe. Jak widac na tym forum wcale czasami otylosc nie oznacza trudnej ciazy. Moja gin jakos mi o problemach nie mowila ale juz ta hematolog co ostatnio bylam to odrazu ze bylo trzeba schudnac itd.

Oleńka jak ja Ci zazdroszcze juz tych 34tyg jakbym tyle juz miala to pewnie bylabym spokojniejsza ze jakby nawet zaczol sie porod to juz jest bezpiecznie praktycznie. Ile Twoj maluszek juz wazy? Oleńka powiedz mi czy Tobie te zastrzyki nie obnizyly cisnienia i ogolnie jak u Ciebie z cisnieniem?

Pozdrawiam dziewczyny☺
 
Witaj Zuza ja też od początku ciąży biorę acard i dodatkowo zastrzyki przrciwzakrzepowe. On jest bezpieczny w ciąży. Ja obecnie 34 tyg ciąży.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Dzięki :) Podniosłaś mnie na duchu :) Będę teraz trochę spokojniejsza.
Czeka mnie jeszcze badanie na cukrzycę ... :/
asia333podlasie
Aż wstyd się przyznać do wagi...Jeszcze dwucyfrowa ale to dopiero początek drugiego trymestru i się boję co będzie dalej... Jestem z Poznania. Tak, mam synka Kubę który w kwietniu skończy 9lat. Ma autyzm więc jeszcze pewnie długo długo będę się martwić o maleństwo które noszę pod sercem... Kubusia zaczęliśmy diagnozować jak miał półtora roku gdy się wycofał.
Pozdrawiam :*
 
reklama
To nie masz czego sie wstydzic ja zaczelam od 104 a sa dziewczyny tu jeszcze z duzo wiekszymi wagami. Wydaje mi sie ze to zalezy od lekarza twoje samopoczucie bo jezeli Twoj gin tylko na kazdej wizycie bedzie gadal o wadze to wizyty nie beda Cie cieszyly. Ja glukoze w domu mierze ale mam dobry max 85 nadczo a krzywa cukrowa robi sie miedzy 24 a 28 tyg ciazy.

Jakie badania Ci jeszcze zlecił lekarz?
 
Do góry