reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pakiet medyczny w ciąży

G

guest-1698676544

Gość
Cześć dziewczyny!
z racji, że planuję swoją pierwszą ciążę rodzi mi się pytanie - czy aby ograniczyć koszty jakie trzeba ponieść za szereg badań korzystaliście pakietów medycznych oferowanych przez różne firmy?
Czy wszystko na NFZ?
Z chęcią poznam Wasze zdanie na temat stosowanych pakietów medycznych.
Niestety mój zakład pracy nie oferuje takich benefitow a ja osobiście korzystałam tylko kilka lat temu ze standardu w PZU zdrowie.

Miłego dnia!
 
reklama
Medicover mapakiet na ciążę, ale to musisz poczytac ile miesiecznie i jaki ma okres karencji.
Ja msm medi z pracy, ale u nas są w nim beznadziejni ginekolodzy (Kraków), więc i tak prowadziłam prywanie. I szczerze to gdybym miała płacic sobie za pakiet sama, to wolałabym znaleźć jednego dobrego lekarza i chodzić tylko prywatnie, ewentualnie jednoczesnie na NFZ, zeby mieć badania krwi za darmo.
 
Ja mam pakiet z pracy w lux med, na takiej zasadzie to dla mnie jest to spoko opcja. Bo mam podczepioną całą rodzinę i raczej nie miałam nigdy z niczym problemu. Jak nie mieli neurochirurga dziecięcego to mi zwrócili 100% za wizytę prywatną. Teraz to samo z USG piersi bo nie ma terminów a miałam CITO.

Jeżeli chodzi o prowadzenie ciąży to mam fajną, konkretną babkę, zleca mi wszystko co trzeba i nie dopłacam za nic. USG na każdej wizycie. Chodziłam do niej też bez ciąży.

Ale ... prowadzę ciąże też na NFZ w przychodni przyszpitalnej i do tej pory miałam dwa zgrzyty - jeden o czepianie się moich wyników na czczo przy cukrzycy ciążowej - co według innych jest przesadą (norma z żyły jest 92, z glukometru 90, a lekarz oczekiwał ode mnie wyników 89 max, a najlepiej to 80), drugi że teraz (z wizyty na początku sierpnia) nie dostałam skierowania na badania krwi (wszystko do tej pory miałam w normie) tylko na sam mocz (wizyta co 3 tygodnie) - no ale może się czepiam. Na każdej wizycie USG, badanie na fotelu i długi wywiad. Więc w sumie myślę, że dałabym radę na samym NFZ.

Prowadzę też ciąże w Medicover - ale w szpitalu - tego nie obejmuje zwykły pakiet i jest na pewno lepiej niż na zwykłym, ale żeby jakoś była dużo wyższa niż na lux med czy na nfz to nie powiedziałabym.

Miejscowość: Warszawa
 
Mam pakiet z pracy w Lux Medzie w Bydgoszczy i tam prowadziłam ciążę. Lekarka miała dobre opinie (u mnie trochę zignorowała moje złe przeczucia więc jestem trochę rozczarowana), badania na kazdej wizycie zlecala, USG i badanie gonekologiczne też. Gdybym nie miała tam korpo pakietu to pewnie prowadziłabym ciążę na NFZ.
 
Do góry