reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paniczny strach przed porodem

Dołączył(a)
21 Listopad 2020
Postów
14
Witam, muszę się wygadać. Za 2 tygodnie mam termin porodu. Będzie to mój pierwszy poród. Wiem, że pewnie takie posty się pojawiały ale mimo to piszę. Jestem tak sparaliżowana strachem przed porodem, że nie mogę normalnie funkcjonować, bardzo się boję. Mam niski próg bólu, nawet miesiączki fatalnie znosiłam. Niestety w szpitalu, w którym będę rodzić nie ma możliwości rodzenia ze znieczuleniem. Jest tylko wanna i gaz 🙁 Panicznie boję się bólu, tych skurczy, że będę się drzeć albo po prostu fizycznie nie wytrzymam i nie wiem zasłabnę czy coś, boję się ewentualnego popękania, nacinania itp. Wiem, że to strasznie głupie, przepraszam 🙁 Wiadomo, że każdy poród może wyglądać inaczej i może akurat będzie dobrze, ale nie umiem sobie z tym panicznym strachem poradzić ☹️ Nie zrozumcie mnie źle, chcę i czekam na dzidziusia (będzie mały Staś 🙂) Proszę bez hejtu i niemiłych komentarzy. I tak już nie jest mi łatwo 🙁
 
reklama
Masz prawo sie bac bo to dla ciebie cos nowego ale uwierz mi to nie jest takie straszne. Rodziłam rowniez bez znieczulenia, mialam bole krzyżowe, korzystalam z wanny i to usniezalo w pewnym stopniu bol.
Dasz rade ;) pomysl sobie ze za chwile to sie skonczy i bedziesz tulic swojego maluszka :)
 
Jeśli miałaś bolesne miesiączki to pierwsze skurcze to będzie właśnie taki okres. Jeśli będziesz słuchać personelu i współpracować to uda się bez pęknięć i innych komplikacji. Moim zdaniem poród bez znieczulenia jest lepszy - samo znieczulenie boli, a jego podanie opóźnia poród. Bez znieczulenia urodziłam w 40 minut z czego naprawdę bolało przez jakieś 5 - 10 minut parcia. Ale to się dzieje na takiej adrenalinie już, że nie zwracasz uwagi na ból i szybko zapominasz.
Odwagi :)
 
Im bliżej miałam do porodu tym bardziej się bałam, także dobrze Cię rozumiem. A nie możesz rodzić w szpitalu w którym dadzą znieczulenie? I w ogóle dlaczego w szpitalu wybranym przez Ciebie nie ma znieczulenia?
 
Nie wiem właśnie czemu tam nie podają znieczulenia, a tam będę rodzić bo stamtąd mam lekarza prowadzącego. Ogólnie szpital ma dobre opinie i w ogóle, ale nie wiem czemu nie podają znieczulenia. Wiem o tym, bo niedawno leżałam tam prawie 2 tygodnie z powodu leukocytozy. No i położna mówiła, że u nich nie podają znieczulenia do porodu 🙄
 
Nie wiem właśnie czemu tam nie podają znieczulenia, a tam będę rodzić bo stamtąd mam lekarza prowadzącego. Ogólnie szpital ma dobre opinie i w ogóle, ale nie wiem czemu nie podają znieczulenia. Wiem o tym, bo niedawno leżałam tam prawie 2 tygodnie z powodu leukocytozy. No i położna mówiła, że u nich nie podają znieczulenia do porodu 🙄
To może wynikać z braku wystarczającej liczby anestezjologów na porodówce.
 
Polecam wizualizację porodu. To naprawdę pomaga się z tym strachem oswoić. Przetestowałam na sobie. W internecie można znalezc dużo dokladnych informacji jak to robić. Powodzenia :)
 
Ja tez czekam na porod i tez sie boje (chyba kazdy) z córką mialam cc. Im bliżej porodu tym większy stres. Wierzę, ze jak sie zacznie cos dziać to adrenalina zrobi swoje i bezpieczestwo malucha bedzie najważniejsze. Wmawiam sobie tak codziennie 😀wyjdzie w praniu. Damy rade!!!
 
reklama
Nie wiem właśnie czemu tam nie podają znieczulenia, a tam będę rodzić bo stamtąd mam lekarza prowadzącego. Ogólnie szpital ma dobre opinie i w ogóle, ale nie wiem czemu nie podają znieczulenia. Wiem o tym, bo niedawno leżałam tam prawie 2 tygodnie z powodu leukocytozy. No i położna mówiła, że u nich nie podają znieczulenia do porodu [emoji849]
Ja rodziłam bez znieczulenia, miałam je dostać, ale najpierw było za wcześnie, a potem za późno. Prawda jest taka że jak już się zacznie to działasz zadaniowo, ból jest oczywiście, ale jakby jest sprawą drugorzędną [emoji23] po prostu chcesz mieć to jak najszybciej za sobą, ja się darłam tak że chyba cały oddział mnie słyszał. Jeszcze w trakcie położna mówi, dziecko na pewno nie waży 3600 [emoji51] okazało się że 4200 [emoji33] ale dałam radę.
Tak jak mówią dziewczyny, ważne żeby się skupić na współpracy z położną. Przed porodem miałam dokładnie taki sam paraliżujący strach, a jak odeszły mi wody to wszystko minęło. Wiedziałam, że niedługo będę już z moim synkiem [emoji846] strach gdzieś się schował. W moim szpitalu była wanna, tensy, worki itp. Na początku miałam tensy, ale jak ból był większy to kazałam zdjąć bo mnie to wkurzało.
 
Do góry