reklama

PARACETAMOL

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez Agawa, 26 Marzec 2006.

1. Agawa

Agawa Fanka BB :)

Zapewne każda z nas zna choć jeden lek zawierający w swoim składzie paracetamol.. nie każda jednak wie czym grozi przedawkowanie paracetamolu więc informacyjnie zmieszczam poniższe wyjaśnienia:

Na każdym leku zawierającym paracetamol jest informacja ile czasu maksymalnie można lek podawać.. ściśle przestrzegajcie dawkowania ponieważ 4% paracetamolu przekształca się w związki toksyczne dla organizmu! Co prawda (zwłaszcza u dzieci) glutation powinien je "rozłozyć" ale przy zbyt dużej dawce niestety odkłada się toksyna w wątrobie i powoduje z czasem zanikanie jej komórek.

Dlatego informujcie lekarza o zdiagnozowanej niedokrwistości u siebie i/lub dziecka! Pamiętajcie aby wyłączyć leki zawierające paracetamol kiedy jesteście w 1 trymestrze ciąży.

Do zamieszczenia tekstu zainspirował mnie mój małżonek, który przy silnym bólu głowy przekroczył maksymalną dobową dawkę paracetamolu (bo chłop nie myśli ;D).. objawami były silne bóle brzucha, biegunka i wymioty.

2. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Agawa, ja też słyszałam niedawno o tych niedobrych właściwościach paracetamolu.... co dziwne, jakoś na ulotkach się tego nie doczytałam, szczególnie faktu, że może powodować niedokrwistość.... słyszałam o tym w tv i teraz uważam, szczególnie jeśli chodzi o dziecko. Kiedyś przy bardzo bolesmym ząbkowaniu lekarz polecił mi podawanie paracetamolu, więc dawałam, ale teraz myślę sobie, że to chyba nie najlepszy pomysł, bo przecież dziecko ząbkuje długo, nie można cały czas faszerować go lekami.... szczególnie, że są takie uboczne skutki.

pozdrawiam
    nikita

3. reklama
  4. Agawa

Agawa Fanka BB :)

nikita33,
    Niestety, wiekszość lekarzy nie informuje pacejntów także o tym, że np. paracetamolu nie powinno się popijać kawą - bo potęguje ona działanie paracetamolu (uwaga na leki zawierające kofeinę), że salicylamidy wydłużają czas wydalania paracetamolu..
    Niestety nie ma leków, które nie byłyby obojętne dla organizmu.. ale fakt jest faktem, że nadużywamy środków przeciwbólowych zwłaszcza dlatego, że są ogólno dostępne i można je nabyć bez recepty.

5. maria.safin

maria.safin Zaciekawiona BB

Poleć forum