reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pary Polsko-Zagraniczne

alikom assalma!witam Soniu!A fajnego synka masz! i oczywiscie, nie powstrzymam sie od pytania, czy jestes muzulmanka?znam w Lodzi muzulman:)kilku doslownie, ale znam:)
no wlasnie i jak ma na imie synek i jaka mieszanka rodzina jestescie?ja tez mam nadzieje, ze bedziemy wiecej pisaly:)
 
reklama
czolem. widze, ze w przeciwienstwie do stronki z niemiec na tej sie cos dzieje.
ja tez jestem czescia mieszanki. ja jestem jak najbardzie nie mieszana. za to moj malzonek jest pol niemcem- pol chorwatem.
choc takie proste to tez nie jest, bo jego mama jest niemka z gdanska, a ojciec chorwatem, ale wlasciwie z bosni... hehehehe
krotko mowiac ja mazowszanka a on babowa mieszanka.
mieszkamy sobie w niemczech, bo on u niego kiepsciutko z polskim. jesli chodzi o mnie to juz troche za dlugo tu mieszkam, bo obiecywalam sobie, ze jak skoncze studia to spakuje tobolki. no niestety, guzik z tego.
bedziemy mieli w styczniu malego antka (imie po dziadziusiu, i zebym mu mogla podspiewywac do snu "swiety antoni, swiety antoni, serce zgubilam za miedza....") i choc planowalam zawsze zyc i rodzic w krakowie niestety nic z tego nie wyjdzie.
tak juz w moim zyciu jest, zawsze troche inaczej nizzaplanowalam. pocieszam sie, ze to nie ja mam na imie wanda, tylko moja mama, wiec moje stosunki z germanami sa troche lepsze ;)
do bobasa bede mowic wylacznie po polsku, a moj malzonek po niemiecku. dziadek moze sie udzielac serbo-chorwackim, ale chyba duzych szans na plynnosc w tym jezyku miec nie bedzie.
od wielu mieszanych malzenstw ktore znam slyszalam, ze jedyna rada na wychowanie w dwu jezykach jest konsekwencja rodzicow. to znaczy, ze mama musi mowic w jednym a tata w drugim jezyku. jak zaczna mieszac, to dzieci zawsze przestawia sie na latwiejszy wariant, tzn. jezyk tego kraju w ktorym zyja.
 
witam !
wszystkie mamy i przyszle mamy par mieszanych !!!!
mam na imie ola i jestem z krakowa i mam i dolaczam sie do was gdyz moj maz jest z Republiki Polodniowej Afryki i razem jak narazie mieszkamy w polse od ok 6 miesiecy wczesniej byla to pretoria
w afryce.
do polki przyjechalismy urzodzic
nasze malenstwo
tak wlasnie rodzilismy wspolnie i bylo to fabtastyczne przezysie
moje kochane od 3 miesiecy nono prawie 4 jestem dumna mama mojej coreczki AMY
a Stan bo tak ma na imie moj maz jest najszcesliwszym tata na swiecie .
mamy tylko jeden problem
mianowicie J POLSKI stanowi on dla Stan duza bariere nie mowi n zawiel wiec nie czuej sie on w polsce za dobrz i chce wracac mi tu tak dobrze wiec musze cos wymyslic zeby go jeszce tu zatrzymac

a jak wy i wasi partnerzy jkak im sie podoba w polsce i jak tam jezyk
 
Dziekuje za mile przyjecie!

Asiuniu22
moj synek ma na imie Kamil i urodzil sie 12 wrzesnia. Caly czas jestesmy na etapie poznawania sie, a malenstwo skutecznie dezorganizuje dotychczasowy styl zycia  ::) Chociaz musze uczciwie przyznac, ze w momencie pojawienia sie na swiecie dziecka nastepuje gruntowne przewartosciowanie. I juz wiadomo co jest wazne, a co zupelnie bez sensu. Kiedys jak czytalam tego typu wyznania mlodych matek to patrzylam na to z lekkim przymrozeniem oka. Teraz podpisuje sie obiema rekami  :)

Tamaruniu
Tak jestem muzulmanka. Moj maz pochodzi z Indii i tam bylo Nikah, w Polsce slub w USC.
Nie wiem gdzie w przyszlosci bedziemy mieszkac, na chwile obecna z wielu wzgledow zdecydowalismy sie na zycie tutaj.

Aga_sto
Gratulacje z powodu Antka. Szczerze mowiac chcialabym uslyszec to Twoje spiewanie do snu ;) ;D
Teraz troche filozofii  ;)wiem cos o planach, z ktorych nic  nie wychodzi. Ale po zastanowieniu i tak dojdziesz do wniosku, ze to, co sie stalo bedzie dla Ciebie i Twoich bliskich lepsze.
Po Twoim poscie mam lekki metlik w glowie w jakim jezyku rozmawiac z Kamilem. Tzn, na razie tylko do niego mowic  ;D, po polsku, angielsku, urdu, hindi. Hmmmmm ::)

Musze konczyc, nadchodzi pora otwarcia baru mlecznego  ;)
dobranoc. shabba kher
 
sonniu musisz poprostu mowic po polsku i co jakis czas po angielsku to zalezy od tego jkim jezykiem chcesz zeby mowilo twoje malenstwo
moj maz mowi tylko po angielsku ja do dziecka na zmiane raz po polsku raz po angielsku
bo widzisz jak jestesmy w domu to tylko jest angielski wiec musze dodac troche polskosci ale nie za wiele ale jak z nia wychodze na spacer itp to wtedy jest polski i tylko polski
no to w miare sie rowna
wiem ze dziecko w dwujezycznych rodzianch zacznie mowic troche pozniej i na pooczatku bedzie miksowaac slowa
a le z czassem juz zalapie i bedzie mowilo plynnie 2 jezykami
 
Jej, dziewczyny, widze, ze wiekszosc z nas ma te same problemy- gdzie mieszkac, w jakim jezyku mowic. Taki juz urok zycia na granicy kultur i swiatow... Mnie osobiscie ten temat bardzo interesuje, napisalam prace magisterska o mlodych migrantach w NYC (na socjologii).
Ja jeszcze nie wiem czy Tony sie w Polsce odnajdzie, ale ze wzgledu na dzidzie na jakis czas postanowilismy tu osiasc. Poki co jego jednak jeszcze tu niem. Troche sie tym martwie ale mam nadzieje, ze bedzie dobrze bo on w zyciu bardzo czesto mienial kraje i mowi plynnnie 5 jezykami to i Polskiego szybko sie nauczy... Wiec nasza malutka bedzie pewno mowic po polsku i angielsku. A jakby tatus sie uparl to moglby ja uczyc tez tureckiego czy wloskiego. No bo z arabskim to juz chyba damy sobie spokoj ;D Ale na pewno polski i angielski, jezyki najblizsze rodzicom! Pozdrawiam. Ania

PS: a tak apropo to jakimi jezykami bedzie mowic dzieciaczek naprawde zalezy tylko i wylacznie od determinacji i uporu rodzicow (na podstawie znajomych par mieszanych)...
 
hej dziewczyny fajnie ze was tu coraz wiecej:):):):)

moj synek wlasnie sobie spi dzisiaj mu mija 4 tygodnie:)nie powiem ze jest latwo , bo maluszek m akolki , zaparcia i duzo placze a ja czasem wykonczona nerwowo....na szczescie mama pomaga bo tatus ciagle w niemczech w pracy a ja u rodzicow w polsce i jakos to leci...teraz jeszcze dochodza mi studia wiec tez nie bedzie latwo ale jakos sobie poradze...:)

powklejajcie zdjecia swoich pociech:)

 
asiunia 22 dzielna z  ciebie  dziewczyna  tyle  rzczy  naraz naprawde  podziwiam
a  co  studiujesz??
a tak apropos  zdjec  to  nie  moge  umiescic  zadnego   bo  wszystkie  mi  komputer  wywala???jak  to  zrobic???

ANUSIUKANUSI!!(FAJNIE  BRZMI)

OPOWIEDZ  WIECEJ  O SWOJEJ  PRACY  MAGISTERSKIEJ   a  dokladnie  o tym  jak  najlepiej  radzic  sobie z  jezykim  od  tego  ytechnicznego  i teoretycznego punktu  widzenia

prosze  bo  bardzo  mnie  to  interesuje 
pozdrawiam 
 
hej dziewczyny...my jestesmy rodzinka polsko-norweska, obecnie mieszkamy w Norwegii i chyba na jakis czas tak pozostanie. Co do jezykowych dylematow: ja mowie do Fredrika tylko po polsku, a tatus po norwesku...nie zamierzam uczyc go lamanej norweszczyzny...hihi....
Asiunia 22 ...znam ten bol! Fredrik tez mial kolke...probowalismy wielu rzeczy...nadal zle spi, a ma juz 7,5 miesiaca, a ja chyba niedlugo oszaleje ze zmeczenia. U mnie tym gorzej, ze nie mam mamy w poblizu, ktora moglaby pomoc. Na dodatek Fredek jest bardzo aktywny....zaczal sie czolgac ostatnio...i wszedzie go pelno... ::)
 
reklama
:laugh:
Bardzo sie ciesze dziewczyny ze jest tu nas coraz wiecej :laugh:
moze watek rozkreci sie na dobre :laugh:

Malena Ron masz slicznego bobaska , a imie Fredrik po prostu ...rewelacja , co do kolek to nie moge nic poradzic bo jeszcze nie mam bebika , ale woda koperkowa podobno pomaga :)

Soniaa twoj maluszek to tez niezły przystojniak ;) moze przedstawimy go uroczej Amy ;)

Stanola ze mnie tez krakuska i nigdy nie myslalam , ze bede zyc gdziekolwiek indziej, a tu masz babo placek nie dosć , ze partner nie polak to jeszcze mi przyjdzie wyjechac z mojego ukochanego Krakowa

Aga sto moj Goran choc urodzony w francji , tez ma swoje korzenie w Bosni - chorwacji , jego mama pochodzi z tamtąd , a jak juz wczesniej powiedzialm i napisalam , chcialby by malenstwo oprocz francuskiego , angielskiego i polskiego lizło troche chorwackiego ...duzo tego , no zobaczymy , na razie nie martwie sie bo jeszcze niestety go lub jej nie ma

dziewczyny jak dacie rade to zdjecia wysylajcie , maluszki gorą
 
Do góry