reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pas poporodowy

Moniorek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Maj 2016
Postów
985
Witam.
Chciałabym zapytać, czy poporodowy pas może nosić każda z nas? Czy po cesarskim cięciu można z takiego pasa korzystać?
Po pierwszej ciąży (zakończona CC) nie korzystałam z takiego pasa - odradziła mi to położna.
Nabawiłam się przepukliny pępkowej po pierwszej ciąży oraz rozstępu mięśni brzucha. Chirurg powiedział, że gdybym korzystała z takiego pasa, być może mięśnie by się zeszły, co prawdopodobnie zapobiegłoby przepuklinie... Stąd moje pytanie, czy po CC można korzystać z owego pasa?
Rodzę na koniec lutego, też przez CC.
Z góry dziękuję za odpowiedź! :)
 
reklama
Podobno pas poporodowy osłabia mięśnie. Opinie są podzielone. Ja po cesarce używałam. Nie miałam rozejscia mięśnia ani przepukliny, a byłam po ciąży bliźniaczej.
 
Witaj,
Nasze ciało szybciej wróci do formy, jeśli mięśnie będą miały szansę same pracować. Gdy zakładamy pas poporodowy, mięśnie są na wakacjach – nie muszą się męczyć. Mają zaopatrzenie z zewnątrz, więc się rozleniwiają.

Noszenie pasa utrudnia oddychanie oraz uniemożliwia prawidłowe działanie mięśni brzucha, dna miednicy, przepony, co w efekcie prowadzi do problemów zdrowotnych. Pas osłabia mięśnie brzucha, a pod wpływem ucisku narządy wewnętrzne są spychane w dół, co dodatkowo obciąża mięśnie dna miednicy. Na skutek nadużywania pasa mogą pojawić się takie problemy, jak: nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, żylaki odbytu. – Jeżeli dno miednicy jest słabe, mogą pojawić się też bóle pleców, lędźwi, bioder, problemy z kolanami. Za słabą stabilizacją wewnętrzną ciągnie się cały łańcuszek problemów.
Pozdrawiam
 
Jak najbardziej po cesarce nosić, nawet powinnaś ! Ja nosiłam przez okres połogu po obu porodach i nie mam żadnych problemów :)
 
@Moniorek jak bylam w szpitalu po porodzie sn i po cc byl na sali fizjoterapeuta i w obu przypadkach odradzal pas poporodowy, bo oslabia miesnie. Jesli nabawilas sie przepukliny to oznacza, ze rozeszly ci sie miesnie brzucha i oslabily. To trzeba naprawic przez odpowiednie cwiczenia, taping, ale pod okiem osoby wykwalifikowanej. W ostatecznosci czeka zabieg. Wiec jesli chcesz to dobrze rozegrac to przejdz sie do fizjoterapeuty, ktory podpowie ci co robic, by sytuacja sie nie powtorzyla.
 
Do góry