reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pasy w ciąży

ANNA152

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Maj 2020
Postów
28
Miasto
Gdańsk
Jakie macie doświadczenia z zapinaniem pasów w ciąży? Zapinać pod brzuchem, nie zapinać czy może kupić adapter do pasów? Jestem zupełnie niedoświadczona w temacie.
 
reklama
Zdecydowanie zapinać. Kiedy w pierwszej ciąży (10 lat temu), też miałam wątpliwości, a wtedy było dużo głosów że nie trzeba zapinać, bo w razie czego można zaszkodzić. Ktoś mi powiedział, że w razie wypadku mniejszą krzywdę zrobisz dziecku przez zaciśnięty pas niż wylatując przez przednią szybę i tego się trzymam:) Nie mam adaptera, dolny pas układam pod brzuchem, a ten górny sam się układa obok:)
 
Jak brzuszek jest większy to naturalnie pasy układają się pod- na biodrach. Zawsze zresztą tak powinny być zapięte.
Zapinać- bez dwóch zdań.
 
Jeśli dużo jeździsz to zainwestuj w adapter. Jest mega wygodny :) , a później można go odsprzedać. Na krótkie dystanse co jakiś czas możesz pas zapinać pod brzuszkiem, chociaż ja nie lubiłam tego uczucia ucisku. Jednak trzeba pamiętać o jednym - pasy koniecznie zapięte, bo nigdy nie wiadomo co i kiedy może się zdarzyć. Kiedyś moją przyjaciółkę facet walnął w bok auta dosłownie 20 metrów od domu. Tyle, co zdążyła odjechać spod bramy. Więc nie ma tłumaczenia "a, nie zapinam, bo to przecież blisko" 😊
 
Adapter polecam! Sama jeżdżę zapięte w nie i jest to bardzo komfortowe, czasem jak przesiadam się do drugiego auta i nie wezmę adapterow to zapinam pasy normalnie ale nie ma już tego komfortu.
 
reklama
Do góry