reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
Witam!!

Oj jakoś ostatnio czasu brak na cokolwiek, czytam forum ale na odpisanie już czasu nie ma. Mała coraz mniej śpi, aż się dziwię, że takie maleństwo może tak mało sypiać. Ostatnie dni straszna maruda było, myślę, że to po szczepieniu, ale odpukać nic więcej się nie działo. Dzielna kruszynka nasza. No, ale dalej jest straszną marudą, nie potrafi zająć się czym na chwilę, no może na sekundkę tak :-)

Co do świąt i jedzenia świątecznego to ja zamierzam popróbować wszystkiego, położna mówiła że śledzie tez trochę mogę zjeść, wiadomo, że nie będę się tym objadać ale na pewno sobie nie odmówię. Objadać się będę pierogami ze szpinakiem :-)

Co do rozszerzania diety u dzieci to ja pewnie słoiczki wybiorę ale to z tego powodu że nie mam dostępu do dobrych warzyw i owoców. Mam trochę porobionych musów z jabłek i gruszek, więc je wykorzystam ale dla urozmaicenia postawię na słoiczki.

Agnes_19_09
nasza na razie tylko się uśmiecha ale jeszcze bez dźwięcznie, ale ma dopiero dziś skończone 7 tygodni, czekam aż gaworzyć zacznie.
charlene szczepiliście skojarzonymi czy nie? fajnie, że mąż zajął się dziewczynami, złotego masz faceta. Mój pewnie też by chętnie się zgodził,a le jest wielu facetów którzy by sobie nie poradzili.
karoola ja też ostatnio zjadłam kebaba :-) w sumie jem wszystko, łącznie z czekoladą z orzechami :-)
Anecia1111 zakupiłaś ten list czy filmik od świętego mikołaja? nasza córka jest zachwycona i zarazem przestraszona wiadomością od mikołaja :-)
Carla. szybkiego powrotu do zdrowia dla synka!!!!

 
Aniula - Dawid wczoraj skończył 8 tygodni, a z tymi chichotami to tak ma już od jakiegoś 4tego tygodnia ;) Chyba robi to bezwiednie, ale i tak mnie rozkłada na łopatki za każdym razem :)

Carla - trzymajcie się!! Zdrówka dużo życzę.
 
Agitatka a dajecie mu cos na to? Powiem Ci, ze u nas 4 dzien na lekach i poprawa jest jak cholera - w koncu dzisiaj mialam znowu usmiechniete dziecko, bez placzu z bolu. My dajemy polprazol (od lekarza) i taki syrop bez recepty - gastrotuss baby. Nie wiem, ktory pomaga, ale jest duuuzo lepiej. W zasadzie ulewanie by mi nie przeszkadzalo, ale bylo widac, ze dziecko sie meczy strasznie i ze boli, dlatego zdecydowalismy sie na leki. Mielismy problem z mlekiem AR, bo ono jest za geste zeby przeszlo przez normalny smok, a jak dawalam z trojprzeplywowego to lecialo za szybko i strasznie bolal ja brzuch. Troche pokombinowalam z normalnym smokiem i delikatnie powiekszylam dziurki igla i jest super. Mloda je dosc dlugo, ale za to mleko leci a brzuch nie boli. Ona tez strasznie sie prezyla i jadla bardzo niespokojnie, wiec tez z tego powodu brzuch bolal i ulewala. Poddalismy sie i zaczelismy karmic "na chodząco" - wtedy rozglada sie dookola i spokojnie pije mleko, chociaz rece czasem odpadaja. No, ale czego sie nie zrobi zeby dziecko spokojnie wypilo mleko ;)

Tez myslalam ze Zu bedzie "chodzic" w ubrankach po Sarze, ale Sara urodzila sie w kwietniu i bylo bardzo goraco, wiec generalnie niewiele rzeczy sie nadaje :(

aniula szczepilismy zwyklymi, refundowanymi.

A wracajac do tematu warzyw i owocow - ja generalnie sie zawsze staralam zeby byly najlepszej jakosci, czesc z dzialki, czesc z warzywniakow, ale tez mysle, ze zyjemy w swiecie pelnym chemii..I w pewnym sensie dziecko musi sie z nia oswajac, bo potem zoladek tego nie zniesie. WIadomo, ze dla Maluszka jak najzdrowsze produkty - ale najzdrowsze jak to mozliwe. Jakos nie wierze w totalny brak chemii gdziekolwiek :)

Carla oby szybko Wam sie poprawilo i wypuscili Was do domu!!!

martoocha jak tam ze spaniem? Wrocila norma? :)

Dziewczyny czy Wasze dzidziuchy tez sie tak poca??? Moje dziecko ostatnio przeszlo chyba na jakis mocny tryb grzania - nie dosc ze ciagle jest spocona, to jeszcze stopy jej smierdza okrutnie :D Najlepiej czuje sie w krotkim rekawie. Starsza corke chowalam bardzo "zimno" jesli chodzi o ubrania, a teraz sie zestarzalam i sie bardziej boje. Nawet moja matka wlasna sie ze mnie smieje, ze od kiedy to jestem za takim grzaniem dzieci :)

Jutro tworzymy z dziewczynami kartki swiateczne - kupilam perforowany papier, papier kolorowy i brokaty :) Planujemy, ze Sara napisze zyczenia swiateczne bo juz bardzo dobrze pisze, a do kartek wkleimy zdjecia dziewczynek razem z odciskami lapek i beda w prezencie dla dziadkow.
 
Ostatnia edycja:
Kochane chciałam Wam i Waszym bliskim życzyć cudownych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie bliskich osób. Aby był czas na odpoczynek i refleksje. Masę prezentów pod choinkom, syto zastawionego stołu.Wszystkiego co najlepsze!
 
charlene dajemy mu ranigast robiony w aptece na receptę i debridat. Gastrosuss też stosowałam, ale Kuba się po nim dławił i go ciągało na wymioty, on nie lubi słodkich i gęstych płynów, już to zauważyłam. U nas było podobnie ulewanie nie jest bolesne, ale to jak go przełyk palił i jedzenie sprawiało mu ból, to już inna bajka. Po lekach widzę znaczną poprawę. A jeszcze jak zaczynał ssać to w brzuchu mu się przelewało i dziwne dźwięki dochodziły...

Carla zdrówka dla Tomeczka, oby was wypuścili przed świętami &&&&&&&&&&&&&&&
 
Charlece- no od czwartku jest BOSKO! małą kładziemy o 20..i śpi z przerwami na jedzenie do 8.00, czasem do 9:00. Je ok 1.00 a potem ok 6.00:-). Mam nadzieję ze tak długo będzie! :)
 
Charlene: Naszemu Krzysiukowi też stopiska śmierdzą :) Wydaje mi się, ze nie poci się jakoś szczególnie, ale skoro stopy mają zapach jaki mają, to może też za ciepło Go ubieram...ech...
W domku jest w bodziaku i pajacyku...a Twoja?
A Wasze Dzieciaczki jak są w domku ubierane?

Martoocha: To super, że Mała zaczęła dobrze sypiać :) Powiedz mi proszę, czy np. o tej 1:00 przewijasz Ją, czy tylko karmisz i z powrotem do łózia?
 
reklama
Do góry