reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Agatka trzymaj sie u nas po aferach niestety trzymaja dobe
Wczoraj tak mnie brzuch bolal ze masakra nie zalatwialam sie dwa dni a skurcz mialam taki jakbym rodzilawzielam dwa ketonalw i wypilam nimesil myslalam ze trafie na pogotowie tak bolalo. Wkoncu napilam sie octu jablkowego pomoglo.. brzuch masowalam, zadziwiajaco szybko spadl;/ jedynie co flaczek maly..
Ciesze sie z waszych udanych wizyt koniec zlych wiadomosci

Co do przeziernosci to wcale to platne nie jest jesli na nfz chodzisz takie badanie robia kazdej kobiecie
3majcie sie dziewczyny wczoraj mnie moj przyszly maz ochrzanil ze do was wchodze ale mi to pomaga bo chce wiedziec co u was. Dzis ide po wypis czekam na wyniki histo chce zmienic prace wtedy bedziemy sie starac o dzidzie.
 
cyntia - ja miałam bmi 25 (myślę, że to nie ma nic dorzeczy) a poczułam w 12 tyg i 4 dniu. Właśnie takie łaskotanie. Ale oczywiściewszyscy twierdzili, że to niemożliwe, że to jelita. Ale to było tak inne odgazów, że aż się przestraszyłam i zgięłam w pół;-).
Asiulka - może na NFZ jakieś podstawowe pomiary robią, ale zpewnością to nie genetyczne. To moja druga ciąża, więc wiem jak to wygląda;-)Oj tak forum uzależnia:-D

 
My wczoraj byliśmy prywatnie na USG genetycznym. 40 min. badanie trwało. Lekarz wszystko dokładnie obejrzał. Na NFZ nikt tyle czasu pacjentce nie poświęci bo na jednego pacjenta jest 15 min.

Zarzekałam się, że nie zrobię testów z krwi , że to strata pieniędzy jak nie ma wskazań. Raz to przechodziłam w poprzedniej ciąży, ale ze wskazań (NT 3 mm), tym razem nie chciałam tego robić. Wtedy tylko strachu się najadłam bo ryzyko trisomii po testach (podwójny i potrójny) wyszło wysokie. Zrobiliśmy amniopunkcję i okazało się że córcia będzie zdrowa. A wczoraj mąż mnie namówił na pełne badanie genetyczne i krew też pobrali, Tym razem NT jest 1, 3 mm, kość nosowa widoczna, wszystkie parametry ok oprócz tej dwunaczyniowej pępowiny. Tak czy siak ryzyko tisomii po samym USG wyszło 1:4072, więc jestem spokojna, Teraz martwię się tą pępowiną dwunaczyniową :( Za tydzień idę do mojej lekarki, zobaczymy co ona na to. Wiem, że przy pępowinie dwunaczyniowej trzeba mieć pod większą kontrolą serce. Na necie czytałam też o komplikacjach przy porodzie i groźbie niedotlenienia. Ponoć niektórzy zalecają wcześniejsze zakończenie ciąży na około 2 tyg. przed terminem, a w trakcie porodu monitorowanie tętna. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze...



Co do ruchów w poprzedniej ciąży pierwszy raz kopniaczka małego dostałam w 17 tc. Teraz dałaby sobie rękę obciąć, że już poczułam jak mi cos tam bryka i na pewno to nie były jelita ;) Oczywiście nikt mi nie wierzy :p
 
Ostatnia edycja:
Ale wam zazdroszczę pierwszych odczuć! Nawet jeśli nie jesteście jeszcze pewne. Już sie nie mogę doczekać, choć wiem, ze mogą minąć jeszcze i ze dwa miesiące zanim coś poczujemy.
Czy was też zaczynają cisnac buty? Myślałam, ze to później...najpierw nie zmiescilam sie w wiosenne buty kupione w zimie, więc pomyślałam, ze coś źle zmierzylam. Ale dziś ciasno mi w butach, w których przebiegalam w pracy całą zimę. I co, buty też do wymiany? Nie tylko garderoba? Dobrze, ze w lato będziemy miały końcówkę, to może chociaż japonki dadzą radę..
 
Rjoanka:) buty nie cisną jeszcze:) przez lato będzie mozńa biegać w klapeczkach i tuniczkach tyle dobrego:)a nie w wielkich kurtkach:) jak pingiwnki:):-):-)
Ja pierwsze ruchy syna poczułam w 16 tc:) teraz powinny być prędzej na pewno będę mocno czuła- bo po środowym USG moje dziecko jest bardzo żywe i kopie non stop:)oj biedne moje żebra
 
Rok jest faktycznie wielki plus, ze nie musimy kupować wielgachnych kurtek, które sie nie przydadzą już nigdy. Mam nadzieję, ze kilka sukienek, które już mam, uda sie założyć.
Moje na usg było spiochem. Gin musiał go szturchac i tarmosic żeby sie raczylo ruszyć i pokazać z innej strony. Ale nie wiem czy to kwestia temperamentu i będzie miała wpływ na kopniaczki, czy może wczesnej pory i skromnego śniadania :-).
 
Może coś w tym jest- nam doktorka mówiła, że dzieci lubią się ożywiać pod wieczór- a swoja drogą zjadłam drożdżówkę z czekoladą:):-):-)pamiętam jak mój synek wywijał po czekoladzie:)
 
Czesc Laski!

Wczoraj Was tylko poczytywalam, bo sama w domu z Szymkiem i psem ;) eM wyjechal na delegacje do Niemiec wiec wojowalismy sami ;-)

Pscolka jak juz znajdziesz neutralizator zapachow to prosze daj mi znac bo ja mam dokkladnie to samo. A zapach gotowanych warzyw i smarzonej ryby to juz zupelnie mnie powala.

Asiulka dobrze, ze juz po wszystkim!! 3mam kciuki za szybka regeneracje i nastepna fasolke &&&

Rjoanka ale by bylo gdyby faktycznie byl chlopak :-D:-D ja tez po cichutku marze o drugim chlopaku, z dziewczynki tez bym sie bardzo cieszyla, ale wiadomo kazdy jakies preferencje ma :-) gratki udanej wizyty, teraz mozesz odetchnac :)

Ja ruchy Szymka poczulam gdzies kolo 15-16 tyg, a musze zaznaczyc ze bylam wtedy bardzo szczupla bo przed zajsciem wazylam 48 kg:szok: wiec BMI tu chyba nie ma takiego znaczenia. Zreszta pisza, ze przy drugiej czuje sie predzej bo wiadomo czego sie spodziewac.

Jak sie dzisiaj czujecie brzuchatki?
 
reklama
Cześć dziewczyny
W końcu wróciła wiosna, bo wczoraj u mnie nadal było pochmurnie i wietrznie. Ja jestem pewna, że od ok. tygodnia czuję maluszka. Pierwszy raz jak poczułam takie motylki to nie byłam pewna, ale jak poruszył się tak kilka razy od razu wiedziałam, że to moja kruszynka. W pierwszej ciąży poczułam ok. 16 tc. Pamiętam, że jak urodziła się moja córeczka, to bardzo brakowało mi tych ruchów i jej rozciągania w brzuchu.
Co do obuwia, to ja rodziłam poprzednio w czerwcu i były straszne upały. Nogi mi strasznie spuchły pod koniec i miałam wielki problem ze znalezieniem tak szerokich japonek, sandałów czy klapek, a normalnie miałam bardzo szczupłą stopę. Pamiętam, że jedyne jakie znalazłam to takie babcine klapeczki, ale musiałam w nich chodzić jedynie 2 tygodnie

Pierwsze-kroki niestety ja jeszcze się za tymi rzeczami nie rozglądałam, ale jak znajdziesz dostawkę do wózka to daj znać. Ja pewnie poszukam używanych na allegro lub tablicy.

Agatka
Trzymaj się i daj znać jak wrócisz do domu.


Rjoanka
moja córka zazwyczaj wywijała wieczorem i teraz też czuję motylki wieczorem, szczególnie jak usiądę i odpoczywam. Pamiętam jak kiedyś miałam ktg ok 8 rano to położna musiała mi nieźle brzuchem potrząsnąć by się mała ruszyła. Do tej pory ciężko ją dobudzić o 7 do przedszkola, mimo że chodzi spać o 20.
 
Do góry