reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

reklama
Dziewczyny a ile wasze maluchy przytyly na mleku modyf. Mój w niecałe 3 tyg.800g i lekarz powiedział ze torturuje malego. Ze go przekarmiam. A ja karmilam go na żądanie. Jak maska i pchal. Rączki do buzi to dawalam mu jesc. Teraz mam zalecenie co 3 godz.nie szybciej i 100-110ml na raz ale jemu to nir wystarcza i za godzinę chce dalej jesc. A w nocy to w ogóle kazal.mi zrobić jedna przerwe 6 godzinna od jedzenia. I jak tu sobie poradzić?
Z tego co wiem to mm nie powinno się karmić na żądanie - minimum 3 godziny przerwy muszą być na strawienie i dopajać trzeba. Waga rzeczywiście spora...mój lekarz mówi,że prawidłowy przyrost to 700-1000g miesięcznie w tym okresie życia

Widzę, że nie tylko Kacperek lubi robić sobie porządne przerwy w spaniu :-p Kolejny dziwny problem się pojawił. Prawie za każdym razem jak bobas się budzi cały bok, na którym leży ma ulany :-( Normalnie jakby siuśki mu wypływały bokiem. Nie wiem jak to się dzieje, na prawdę, za każdym razem jak mu zmieniamy pampersa to oglądamy go z każdej strony czy aby nie ma gdzieś szczeliny, a i tak się to dzieje. Prawie nie nadążam ze zmiana ubranek i jego pościeli. Używamy Pampers Premium Care ( gdyż dostaliśmy kilka paczek od koleżanki ) i wydaje mi się, ze w nich może być problem, jak je skończymy to nie wrócimy do nich. Przed nimi używaliśmy zwykłych Pampersów New Born i w nich chyba tylko raz się tak zdarzyło.
Jeśli chodzi o branie boba do łóżka to faktycznie jak go biorę to spokojnie ze mną usypia i dobrze śpi, ale już dwa razy zrobił plamę siuśkową, która oczywiście jest widoczna .
Myślicie, że może to mieć jakiś związek z układaniem siusiaka w pieluszce ? Bo ja nie układam w ogóle, tylko jak mu tam się sam ułoży tak zostaje.
Albo spróbuj układać siura w dół albo przetestuj inne pieluszki - pomimo,że mają te same rozmiary to czasem różnią się w budowie i jedne lepiej inne gorzej przylegają.

Cześć

Kitek gratulacje! Daria bardzo ładne imię.

Malinka współczuje straty
[*] co do pogrzebu to lepiej iść samemu żeby spokojniej przeżyć pogrzeb ale jak nie ma możliwości to mała zabierz

Evula pokaz chustę? Jaka masz? Zdjęcie poproszę otulonego maluszka. Ja nosiłam dziewczyny. Mam już upatrzone chusty Ale nie mogę się zdecydowac która ;) w poniedziałek idę na spotkanie w sprawie chust i wtedy wybiorę

Wg mnie tez jest jedna z najwspanialszych rzeczy jaka mogą dać rodzice dziecku to rodzeństwo. Pomiędzy moimi dziewczynami jest 16miesiecy różnicy i szczerze to pierwsze pół roku z dwiema to był mega hardcore. Teraz to wszystko procentuje, one bardzo dobrze się dogadują, są za sobą, bawią się razem ale i kloca jak to siostry. A jak dzieci razem się bawią to rodzice maja chwile dla siebie ;) kiedyś tez myślałam ze fajnie by było mieć właśnie 2 Takie parki dzieci ale już trochę z tego wyrosłam ;)

Byliśmy wczoraj u lekarza . Mały pięknie przybrał i wazy już 3900g, te widzenie na cycu daje efekty ;) generalnie wszystko dobrze, jedynie mamy przejść się kontrolnie do neurologa ponieważ mały obraca głowę w jedna stronę. Mamy tez zaplanowane szczepienie na 1grudnia. Jeszcze muszę przemyśleć jakie dokładnie. Dziewczyny szczegółami ta 6 w 1, teraz bardzo dużo pozytywnych opinii słyszałam i czytałam o tej 5 w 1, poza tym zastanawiam się jeszcze czy na pneumokoki zaszczepić a Wy jak ze szczepieniami? Ostatnio kontrowersyjny temat ;)

Zazdraszczam długich przerw w nocy, u nas niestety conajmniej 3/4 pobudki na karmienie i daje mi to popalić. W tym tygodniu mały spał ze mną w łożku i było lepiej. Nie chce go do tego przyzwyczajać ale moja wygoda bierze górę.
Ja bym zaszczepiła na pneumokoki moją dwójkę...gdybym miała na to hajs :-(
Kobitki rozpakowane zazdrościmy Wam waszych problemów, my tu się zastanawiamy kiedy nas rozpakuja :-)

MIŁEGO DZIONKA :-)
Pomyśl o plusach tego,że jesteś w dwupaku :-):
- możesz jeść co chcesz nie martwiąc się,że karmisz :-)
- będziesz miała możliwość mieć dłuższe macierzyńskie nawet niż reszta - ja pewnie za rok będę już od półtora miesiąca w pracy...
- im dłużej jesteś na L4 tym masz więcej kasy, bo na urlopie będzie to już 80% ;-)
 
Hej
A mnie się dzisiaj zachciało ciasta na deser i wyszedł zakalec :-( chyba dola jakiegoś łapię. ..
Ja będę szczepić tymi refundowanymi. .. a co do pneumo i meningo to się jeszcze zastanowię. .. ale jak już to na jedno...
 
yustyna ja karmie tylko kp i maly jak się urodził wazył 3650 na 6 tyg 5600

Julusia ja co do szczepien nie pomogę ja nie szczepię w ogóle

Ewula to jest chusta elastyczna? j mam Leny Lamb ale jeszcze raz nie zalozyłam bo mały cały czas śpi
a jak chwilkę nie śpi to ogląda świat i zasypia

trzymam &&&& za wszystkie nie rozpakowane , zeby szybko poszło
 
Hej!

Piszę już z domu. Wczoraj wróciliśmy. Nie ma to jak u siebie :tak:
Urodziłam 27.10.2015 o 15.05 piękną księżniczkę Aleksandrę :-) Poród był szybki, od masażu szyjki do końca minęło 4,5h, godzinę spędziłam na porodówce. Było trochę problemów podczas, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Jednak stres był przeogromny. Miałam mieć wywoływany, ale trzeci masaż chyba pomógł, do tego przy sprawdzaniu rozwarcia pękł pęcherz i wtedy się zaczęło.
Mała jest kochana, w dzień śpi w nocy płacze ;-) Starsza siostra jest zakochana w małej. Jak wróciliśmy cały czas się do nas przytulała, głaskała, całowała siostrę. Wspaniały widok :tak:



iga trzymam kciuki żeby masaż pomógł

kamila masz jeszcze 3 godzinki żeby się załapać na październikówkę ;-)
 
reklama
Wesołego Halloween ;)
Ja dalej mam hukor wisielczy. Co prawda dziś nie płakałam ale zadowolona z życia się nazwać nie mogę. .. powoli rozważam udanie się do pana od główki. Może jakies radosne tabletki dostane? Albo terapeutyczna Marysie? :D
 

Załączniki

  • 1446323053902.jpg
    1446323053902.jpg
    5,4 KB · Wyświetleń: 49
Do góry