reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk ciążowy

reklama
Ja przy zarodku 4mm (6+1)miałam pęcherzyk 16 mm (pomoc na 5+3) i lekarka straszyła że to za mały...
Więc dziwię się że piszecie że w 5 tygodniu 5 mm
 
Dziewczynki jaka jest prawidłowa wielkość pęcherzyka w 5 tygodniu ciąży od Om
W 5 tygodniu, czyli masz na myśli skończone 4 tyg i ile dni? A może skończone 5 tyg i x dni. Niestety w tak wczesnej ciąży każdy dzień robi różnice. Poza tym dane literaturowe niemal zawsze dotyczą średniej wielkości pęcherzyka czyli potrzeba 3 wymiarów, a z doświadczenia wiem, że lekarze bardzo często podają jedynie 1 wymiar więc pierw warto się upewnić, czy podana wielkość to na pewno MSD czyli średnia wyliczona z 3 wymiarów.
 
Ostatnia edycja:
W 5 tygodniu, czyli masz na myśli skończone 4 tyg i ile dni? A może skończone 5 tyg i x dni. Niestety w tak wczesnej ciąży każdy dzień robi różnice Poza tym dane literaturowe niemal zawsze dotyczą średniej wielkości pęcherzyka czyli potrzeba 3 wymiarów, a z doświadczenia wiem, że lekarze bardzo często podają jedynie 1 wymiar więc pierww warto się upewnić czy podana wielkość to na pewno MSD czyli średnia wyliczona z 3 wymia
 
W 5 tygodniu, czyli masz na myśli skończone 4 tyg i ile dni? A może skończone 5 tyg i x dni. Niestety w tak wczesnej ciąży każdy dzień robi różnice. Poza tym dane literaturowe niemal zawsze dotyczą średniej wielkości pęcherzyka czyli potrzeba 3 wymiarów, a z doświadczenia wiem, że lekarze bardzo często podają jedynie 1 wymiar więc pierw warto się upewnić, czy podana wielkość to na pewno MSD czyli średnia wyliczona z 3 wymiarów.
No 5 tygodni i kilka dni
 
reklama
Miedzy 5 a nawet 15mm w zależności od dnia . Jednak myślę, że już sprawa się wyjaśniła od ostatniego wpisu zawsze zdecydowanie lepiej poczekać na uwidocznienie zarodka i wtedy ocenę wieku ciąży .
Tak z USG wyszło że mój pęcherzyk w 5 tygodniu i 3 dniu miał 12 mm i zastanawiam się czy to nie za dużo , nie które dziewczyny piszą że mają po 5 mm a ja już 12 tylko nie było ciała żółtego i echa zarodka
 
Do góry