reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pępowina

magdalenakowalska

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2009
Postów
39
Witajcie, mam pytanie ....martwie sie ze mały bedzie owiniety pepowina i moze byc niedotleniony:-(, chodze teraz co tydzin do lekarza bo jestem w 38 tygodniu i moja p. doktor mówi ze wszystko w porzadku. Ale przeciez czesto sie zdarza ze dzieci jak sie rodza sa owiniete pepowina, i robia cesarskei ciecie. Jak to jest?
 
reklama
witam, moja córka też była owinięta pępowiną, często do tego dochodzi podczas porodu ale najczęściej połozne sobie z tym radzą i dzidzi nic nie jest. Ja urodziłam naturalnie, mała miała 7 apgar wiec troszkę zmęczona porodem ale po chwili 10 i wszystko ok:-)
 
Witajcie, mam pytanie ....martwie sie ze mały bedzie owiniety pepowina i moze byc niedotleniony:-(, chodze teraz co tydzin do lekarza bo jestem w 38 tygodniu i moja p. doktor mówi ze wszystko w porzadku. Ale przeciez czesto sie zdarza ze dzieci jak sie rodza sa owiniete pepowina, i robia cesarskei ciecie. Jak to jest?

Dlaczego martwisz się na zapas? Najważniejsze to myśleć pozytywnie, zwłaszcza że nie masz podstaw do paniki! Zdarzają się też inne rzeczy, ale nie myśl,że wszystko co złe spotka ciebie i dziecko! A jeśli jednak coś jest nie tak to cesarkę robią w kilka minut i na pewno zapanują nad sytuacją. Sama cesarka nie jest zła, jeśli cc się obawiasz. Głowa do góry i myśl pozytywnie!
 
70 % dzieci rodzi się owiniętych pępowiną. Lekarz prowadzący nic nie mówi choć widzi na usg, bo nie chce nas martwić, to samo położna odbierająca poród jak widzi że z dzieckiem jest wszystko ok, to po co mówić matce że było owinięte, zaraz by sobie przybierały do głowy. Trzeba wierzyć że wszystko będzie ok, głaskać brzuszek i rozmawiać z maleństwem. Pozdrawiam i głowa do góry
 
nie martw sie na zapas..wszystko bedzie dobrze, ja tez jestem w 38 tyg ale nastawiam sie pozytywnie..mowia ze pozytywne nastawienie to polowa sukcesu podczas porodu.:rofl2::rofl2::rofl2:
 
Nie rozumiem po co w ogóle myslisz o takim czymś! Przeciez jak na razie jest wszystko dobrze wiec po co tak bez sensu wmawiac sobie ze cos bedzie nie tak !! to głupota moim zdaniem!! ja wiem ze sie martwisz ale bez przesady.... no jesli miałabys powod to ja rozumiem ale sama z siebie od tak ...???? juz niedługo rozwiązanie wiec nastaw sie pozytywnie a wszystko bedzie dobrze :D
pozdrawiam :D
 
Pisze jako nowy temat, gdyz nie znalazłam podobnego tematu. Sa tu może mamy ktorych dzieci owineły sie pępowina czy można temu jakoś zapobiec? Dlaczego sie owijają pępowiną, czy to ma związek z długoscią pępowiny?
 
reklama
Do góry