reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pessar

Pytajka123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Październik 2019
Postów
34
Do osób z pessarem
1)Zakładali wam go w szpitalu czy może normalnie na wizycie u ginekologa?
2) Jeżeli w szpitalu to czy trzeba w nim zostać?
 
reklama
Do osób z pessarem
1)Zakładali wam go w szpitalu czy może normalnie na wizycie u ginekologa?
2) Jeżeli w szpitalu to czy trzeba w nim zostać?
Ja zakładany miałam na wizycie prywatnej u ginekologa z tym ze wcześniej miałam sprawdzane czy nie ma żadnej bakterii. Co do zakładania w szpitalu nie mam pojęcia jak to wyglada ale znając życie pewnie każą zostać
 
Zakładany miałam w prywatnym gabinecie u swojego lekarza prowadzącego i oczywiście wcześniej miałam wykonywany wymaz by sprawdzić czy nie ma żadnej infekcji.
Jutro będę miała już zdejmowany i z racji tego, że mam od razu mieć ktg a mój lekarz ma dyżur w szpitalu to mam wpaść do gabinetu na oddziale i go tam zdejmie.
 
Ja miałam zakładany prywatnie u mojego lekarza prowadzącego. Całość trwała minutę. W szpitalu pewnie będą kazali zostać żeby pieniądze za Twój pobyt dostali.. ale mogę się mylić.
 
Miałam zakładany w szpitalu i trzeba zostać na obserwacji, ok. dwie doby po założeniu. No i leżałam 8 dni w sumie, czekając na wymaz i potem obserwacja...
 
Miałam zakładany w szpitalu i trzeba zostać na obserwacji, ok. dwie doby po założeniu. No i leżałam 8 dni w sumie, czekając na wymaz i potem obserwacja...
Obserwacja po założeniu pessara?:p to chyba wytłumaczenie żeby minęły te trzy doby. Ja miałam dwa razy i oba razy w prywatnym gabinecie i po 5 minutach wychodziłam do domu :p
 
Obserwacja po założeniu pessara?:p to chyba wytłumaczenie żeby minęły te trzy doby. Ja miałam dwa razy i oba razy w prywatnym gabinecie i po 5 minutach wychodziłam do domu :p

Byłam tam 8 dób, więc to nie wytłumaczenie na 3 doby. W szpitalu po prostu po jego założeniu jest obserwacja czy szyjka się nie skraca mimo posiadania go.
 
reklama
reklama
Jak ja leżałam w szpitalu, to na sali ze mną leżała dziewczyna, której właśnie mieli zakładać pessar. Jej lekarz prowadzący pracował w szpitalu, więc ją przyjął na oddział. Po założeniu pessaru wyszła albo kolejnego dnia, albo po dwóch dniach, już nie pamiętam dokładnie. Ale też leżała ze 2-3 dni przed założeniem.
 
Do góry