reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piekna mama :)))))))

Saraa 80 D jest zdecydowanie za szerokie dla ciebie :)
32 FF angielskie / 70 h polskie
Niestety wymiary na pewno się zmienią. wymiary pod biustem może skoczyć do 75 ale na krótko no i miseczka w górę. Ale puki tylko możesz trzymała bym się ciasnego rozmiaru- on lepiej podtrzymuje , odciąża kręgosłup i ramiona.
Jeśli chciała byś kupować obwód o rozmiar wiekszy to wtedy pomniejszasz litekę o mniej-więcej dwie miseczki. Ale równie dobrze mozna w pasmanterii kupić specjalne przedłużki do staniczków. No ale miseczkę kupuj raczej większą niż mniejszą.
Acha w czasie karmienia rozmiar (przynajmniej mi) skacze nawet o 3 miseczki (angielskie)wyżej przy max napełnieniu. A mi (taki przykład) ostatnio przy Tymim od czasu przed ciążą gdy miałam 65 gg skoczyło do 65 J
Nie ma co się przerazać "wielka" miską. Miska jest zależna od obwodu i teoretyczne (gdyby nie szerokosc) miseczki 80 d i 32 (70) ff(ang) to podobna objętość. Tyle że odpowiednio rozłożona w stosunku do własciwej szerokości klatki piersiowej.
 
reklama
Saraa szczerze mówiąc, w Niemczech jest chyba gorzej z dostępnością rozmiarów niz w Polsce. No ale może trafi się dobrze wyposażony sklep. Najlepiej szukaj takich firm jak Panache, Freia, Fantasie, Curvy Kate, Fauve, Debahams. Z Polskich jak by sie zdarzyło Milena, Gorsenia.
Na necie można oczywiście znaleźć wszystko ale trzeba zwykle kilka razy poodsyłać zanim trafi się na idealny model i rozmiar.
w każdym razie mozna szukać np.tu
Big Bras at discount prices from Brastop.com
Bravissimo | Big Bras, Lingerie, Swimwear and Clothing for D-KK cup women
www.dopasowana.com
Sklep z bielizną Ewy Michalak | Effuniak | Biustonosze, gorsety i nie tylko...
-tu nieco niestandardowa rozmiarówka
Niestety niemieckich nie znnam
 
Ostatnia edycja:
No nie wiedziałam, że my tu mamy taką ekspertkę!!! Cieszę sie bo jakby co to walę do Ciebie;-):tak:. Ja tez mam wielki biust. Zawsze nosiłam standard 75C ale nigdy nie był wygodny. Teraz mam 75F i to jest to. tylko, że takie romiary można kupić w mało którym sklepie :-(. Boję się ciąży, bo w tamtej wszsytkie staniki z drutami mnie uwierały a takich ciążowych dużych, albo sprotowych nie ma:no: Haszi wiesz coś na temat nie ustywnianych niczym staników??
 
kerna ja nie ekspertka tylko hobbystka-lobbystka:-D:-p
Po prostu marzy mi się żeby chociaż wrześniówki na pytanie "jak tam twój biust po ciąży" mogły odpowiedzieć "ok" :)
Co do miękkich staniczków to się nie interesuje bo nie popieram;-)
Po prostu sam materiał nie jest w stanie utrzymać większych rozmiarów a dobrze dobrany staniczek z fiszbinami nie powinien uwierać. Fiszbina w żadnym miejscu nie może nachodzić na pierś tylko ją otaczać ( i celowac w srodek pachy). Są też firmy które szyją staniki o wyjątkowo szerokich fiszbinach np. Panache wtedy nic nie ma prawa zablokować kanalików mlecznych bo fiszbina sięga daleko tyle ze nie wszystkim to odpowiada i boki piersi są troszeczkę mniej podtrzymane.
Stanik nie powinien tez robić "jednopiersi" , one są dwie i powinny być ładnie oddzielone śliczna dolinką lub kreseczką.
Co do staników ciążowych to niestety przy tych wiekszych rozmiarach jest ciężko.
Ja ostatnio radziłam sobie tak, że wzięłam to specjalne zapięcie od zwyklego hipermarketowego stanika do karmienia (czasami takie zapięcia można kupić albo wyszperać w szmateksie) i przy pomocy gumki łatwo da się przerobic taki zwykły dobry stanik. Bliżej końca moge gdzieś poszukac instrukcje takiej przeróbki.
UUUU ale się opisałam. Czy komuś bedzie się chciało czytać:zawstydzona/y::-p:-D Hehe
Maniak ze mnie ale naprawdę nie chciała bym żeby któras z nas się tak męczyła z piersiami jak ja w pierwszej ciąży.
 
Haszi - to moja pierwsza ciaza, wiec mam pytanie co do piersi :)
Mam dosc male, ale bardzo jedrne piersi i wlasnie tej jedrnosci nie chce stracic. Wiec teraz pytanie: co zrobic, zeby nie obwisly za bardzo po ciazy? Wiadomo, w ciazy biust sie powieksza, wiec jesli teraz kupie odpowiedni stanik (czyli tak jak opisujesz, dokladnie zmierzone tak jak "powinno byc") to za miesiac i tak bedzie za ciasny. To kiedy dokladnie zmierzyc i kupic nowy stanik, a wiadomo ze te dobrze dobrane niestety wiecej kosztuja. Z narzeczonym duzo pieniedzy nie mamy, zwlaszcza ze teraz tylko on pracuje, ja tylko dorabialam na umowe-zlecenie, wiec wszystko do konca ciazy stoi na jego glowie ;)
 
Jak już o jędrności......moje piersi mimo wymiarów były jędrne i nie potrzebowały nawet stanika:cool2:. Bałam się o ich zwis po porodzie, bo miałoby co zwisać. Oczywiście stanik nosiłam codziennie i w miarę rozciągania, kupowałam nowe i nowe....W ciąży musiałam nosić bez fiszbin bo Haszi mimo, że stanik był dobrany i nie uwierał, był w sam raz, to fiszbiny wciskające się w brzuch jak siedziałam po prostu uniemożliwiały mi oddychanie:szok: kupiłam inne bo myslałam, że moze z tamtymi coś nie t ak. Ale cokolwiek sztywnego pod biustem i ciasnego to była dla mnie katorga. Musiałam powyciagać fiszbiny i w takich chodziłam....Piersi były jędrne aż do skończenia karmienia...mimo masaży, kremów i staników 24h nic to nie dało. Są puste i wiszące:-:)-:)-:)-(. teraz myslałam nad kremem dobrym ujędrniającym ale czy warto jest wydać ponad 100zł ????no teraz w ciąży i tak odpada:dry:A mi się pomyslił rozmiar stanika....75G:szok:.ale jeszcze z ciekawości zmierzę się jak znajdę metra i ciekawa jestem Twojej opinii:tak:
 
Paula trudna sprawa, wiadomo najlepiej było by kupować co jakiś czas nowy- większy, ale kto ma na to finanse. Można ratować się lumpeksami, staniczki takich firm można tez sprzedawać i kupować np. na allegro.
Najważniejsze, żeby obwód był dobrze dopasowany (pod koniec w ciąży lepiej nie nosić takich ciasnych bo i tak trudno jest oddychać, można też kupić przedłużkę), wtedy można troszkę poregulować ramiączkami.
Lepiej żeby miseczka była ciut większa, niż za mała bo wtedy biust ucieka pod pachy, deformuje się i zwyczajnie boli. Niestety nie wiadomo czy twoje piersi urosną i o ile. Nie jestem w stanie doradzić konkretnie w takiej kwestii, bo nie znam twojego ciała. Może wystarczy staniczek z miseczką o jedną większą niż na początku i wystarczy na cały okres ciąży i przyda się przy karmieniu, ale może będzie trzeba dokupić taki o 3 miseczki większy.
Staniczek na okres karmienia najlepiej kupować niedługo przed porodem - ciutkę za duży. Potem można dokupić drugi w zależności od potrzeb- do wkładania kiedy mleczarnia będzie naprawdę pełna i pusta.
Nie daj się tylko wrobić sprzedawczyniom w szerszy stanik w którym miseczka też będzie automatycznie większa (a literkę będzie miała mniejszą)- one będą miały sprzedaż ale tobie nic to nie da kiedy piersi będą wyłazić dołem.
Pociesze cię że mam teraz ten sam problem:-p
 
kerna no to świetnie- robilaś to co było trzeba w czasie rośnięcia biustu. Teraz tylko trzeba było robić tak samo, tylko w odwrotną stronę w czasie "malenia"- choć teraz juz nie trzeba bo proces został brutalnie zahamowany:-p.
Wiadomo, że piersi raczej ie bedą juz takie same jak przed ciążą- wytworzyła się w końcu w nich tkanka która następnie zanikła, wszystko się poprzesuwało ale nadal moga byc piękne i jędrne i wrócić do stanu w którym będziesz z nich zadowolona.
Najważniejsze to dawać cały czas skórze oparcie tak, by sama mogła się zregenerować. Kremy są pomocne, wzmacniają skórę, niektóre pobudzają wytwarzanie kolagenu. Świetnie też działają regularne ćwiczenia na biust- niech tkanka mięśniowa zajmie część miejsca po gruczołach mlecznych.
Ale najlepsze są zabiegi wsalonach kosmetycznych. Widziałam efekty tripolara (chyba tak to się nazywa) przed i po na biuście. Bosko. Ale ta cena:dry: Laser, dermobrazja itp- wszystko co poprawia stan skóry bedzie fajne. Wiadomo- na wiązadła sutkowe wpływu nie masz, mięśnie o ile nie są wyjątkowo rozbudowane- to tylko dodatek - najważniejsza jest skóra bo na niej się wszystko trzyma.
A wymiary dawaj, może da się dobrać cos jeszcze lepszego.
Tja popisałam sobie a teraz będe odkurzać słonecznik- pasja kosztuje:-D
 
reklama
No to ja sie od razu wpisuje z niesamowicie ważnym dla nas -przyszłych mam tematem- dbanie o piersi i prawidłowe dobieranie staniczków.
Niemal 90 % polek ma źle dobrany staniczek. W czasie ciąży i karmienia jest jeszcze gorzej. Najczęstszymi błędami są zbyt luźny obwód i za mała miseczka.
A że nasze piersi trzymają się tylko na więzadłach sutkowych i skórze, brak odpowiedniego podtrzymania podczas wachań ich rozmiaru będzie katastrofalny.
"Uszy spaniela" i rozstępy. Dziewczyny, zadbajcie o to teraz bo każdy dzień w naszym stanie robi różnicę. Kremy itp. to tylko dodatek, oe nie powstrzymają skóry przed rozciąganiem się w czasie ciąży, dobry stanik- tak.
Dla chętnych mogę policzyć prawidłowy rozmiar staniczka.
Potrzebuje bardzo ciasno mierzony, na wydechu obwód pod biustem i luźno mierzony obwód w biuście bez staniczka.
Na moich lipcówkach 2008 też liczyłam dziewczynom rozmiary :)
Jak chcecie moge tez podac info na temat marek dobrych staniczków i innych rzeczy na temat.

Cześć wszystkim :)

To może ja też poproszę o dobranie staniczka :) moje rozmiary to 92-93 pod biustem i 110 w biuście (i cały czas rosną :szok:)
 
Do góry