reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pięlegnacja dziecka

reklama
uważam ze w ciagu dnia 20-22stopnie nocą moze być nawet niższa - lepiej się wtedy spi
25 stopni to ogromna przesada - przeciez mozesz ubrac maleństwo trochę cieplej jak przystało na porę roku a nie w krótkie rękawki . Moja przyjaciółka zawsze ma nagdzane do upadłego bo sa małe dzieci..wszyscy chodzą na letniaka przez pół zimy.. tylko szkoda że dzieciaki ciągle u niej chorują..Niestetynie da sobie nic wytłumaczyc.. Nie odwiedzam jej zatem zbyt często bo nie jestem tam wstanie wysiedziec w takiej duchocie i ciepłocie...
Ale i tak kazdy robi jak lubi..ja napewno nie zamierzem grzac do upadłego..(w sypialni nie właczyłam ogrzewania jak długo mieszkam na tym mieszkanku tj, jakies 5 lat)
 
Doxa, dopóki się nie wyśpie...

ale już mi się zwłoki ocknęły więc Was opuszczam, wpadam w "zakupowe szaleństwo"... ziemniaki, pomidory, makaron... i takie tam...  ::)
 
ej, chyba 25 stopni to przesada. jak jest tyle na dworze to dyszymy jak bernardyny... a taki dzidziuś też chyba tego nie zniesie... moja matka mówi, że pierwszej zimy jak się urodziłam (ja jestem z 24 września, chili mniej więcej jak nasze bobki będą) to moi rodzice mieli jeszcze piece kaflowe i w nocy było tak zimno, że spałam w rękawiczkach... no i zyje i mam się dobrze.
także doxa popieram: zimny wychów. bez przesady z tym ciepłem...
 
Karen - do kąpieli będę miała w pokoiku 25 stopni po tyle jest potrzebne :-) Mieszkam w bloku więc ciężko taka temperaturę na zawołanie uzyskać dlatego kupiliśmy dpodatkowo grzejnik - dmuchawę, który bardzo szybko nagrzewa pomieszczenie. Po kąpieli jednak będziemy utrzymywali temp. ok 20 stopni, nie więcej. Bo jakby było wiecej to dziecko szybko straciło by matkę - udusiłabym się :-)
 
Dziewczyny,
Olka chowa się całą zimę w temp. 19 - 20 stopni. Od urodzenia nigdy nie była przegrzewana. Spacery w wózku czy padało czy nie 2 razy dziennie po 3 godz. bez wzgledu na temp. Efekt: jeszcze nidgy nie miała grypy, anginy czy innych paskudztw. Czasmi ma wirusówki, które objawiają się katarem. Nawet nie goraczkowała.
Z nagrzewaniem farelkami nie polecam, wysuszasz i tak już suche powietrze, to uszkadza błonę śluzową nosa i problemy z infekcjami górnych gróg oddechowych gotowe.
 
Ja niestety będę musiała nagrzewać. Inaczej nie będę umiała podnieść temperatury :-) Godzinka działania grzejnika tak szybko powietrza nie wysuszy. Tym bardziej, że już rozglądam się za nawilżaczami na kaloryfer.
 
reklama
Do góry