reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i higiena naszych maluchów.

U mojej pociechy do niedawna bylo tak samo.Jak tylko wlanczalam prysznic to chciala wychodzic z wanny, zaczynala sie mnie kurczowa trzymac i w rezyltacie i ja bylam mokra.
Ale wpadlam na pomysl: Ola popatrz w gore sa gwizdki,poszukaj ich??? I o dziwo pomaga, jak na razie!!!!!Trzeba poszukac jakiegos sposobu co polubi dziecko i go zajmie.U mnie jeszcze skutkuje jak wisi pranie nad wanna i jak mowię poszukaj co jest twoje,gdzie Oli spodenki,a gdzie mamy czy dziadzi.
 
reklama
wczoraj w SUPERNIANI na TVN'e niania użyła osłonki do mycia głowy, aby właśnie woda nie leciała na oczka może to jest jakieś rozwiązanie i trzeba o takie cudo popytać w sklepach dziecięcych :tak::tak:
 
Ja kupiłam synkowi myjkę pingwinka, którą zasłaniam mu oczka podczas mycia głowy mówiąć że pan pingwinek popilnuje oczek żeby nie bolały. Potem dziękujemy pingwinkowi że tak bardzo pomógł Stasiowi i od twj pory nie mam problemów z tą czynnością. Pan pingwinek jest obecny poczas każdej kąpieli. Taki przyjaciel wannowy.
 
Hej,u nas też było ciężko.Ale sporo zmieniła wizyta na basenie:-) bo tam była świetna zabawa,a woda na buzi nie przeszkadzała.Także jak macie możliwość to spróbujcie się na basen wybrać.Bo to jednak zupełnie co innego niż zwykła wanna;-)
 
Hej. Ja chyba mam karę za to że chwaliłam się że moja córka nie ma problemu z myciem włosów. Od jakiś 2-3 tyg zaczęła robić problemu. Już nie chce żeby lać jej wodę na głowę, a jak tylko widzi że biorę prysznic do ręki to od razu jest krzyk że ona nie chce. Nic nie zmieniałam, ta sama pora, ten sam płyn do kąpieli, wszystko jak zawsze a tu nagle zaczęło jej coś przeszkadzać.
 
U nas nie było problemu do czasu teraz mała da sie namydlic i wszystko super do póki nie trzeba spłukiwac to wtedy pisk ostatnio wzieła se do wanny chochelke i sama głowe polewała wiec mama szu\ybko podchwyciła pomysł i ciezko ale jakos idzie podstawąu nas jest szybkie wytarcie buzi po spłukaniu włosków jak sie uda to kapiel trwa dalej spokonie jak nie to wyskakujemy z wanny..... ach te dzieciaczki a co bedzie dalej???/
 
Czytałam Waszych podpowiedzi z myciem szkrabom głów i niestwety nie znalazłam ic dla siebie :no:
Mój synek ma 1,5 roku, mało mówi i opowiadania o gwiazdkach, łaskoczących kropelkach, wycieranie i zasłanianie oczek nie skutkują.
Macie pomysły dla małych ludzików?
Aha, mam prysznic i mały kąpie się w brodziku, więc wspólna kąpiel odpada z racji gabarytów :-D
 
Oj, rozumiem was wyśmienicie . U nas też tragedia jak przychodzi do mycia włosków. Czasami współpracuje i odchyla główkę do tyłu i oczywiście ręcznik w użyciu po każdym płukaniu. Ale ogólnie jest to wieeeeeelki problem dla nas i synka
 
laski ja bardzo polecam niewiem czy byla tu o tym mowa daszki,moja rowniez pzrechodzila terror przy splukiwaniu piany,ale teraz kiedy dasze ma jest fajnie i przyjemnie dala sie przekonac do splukiwania prysznicem co bylo wczesniej niemozliwe.POLECMA GO

a o dasze chodzi i taki:
31y1pwszlalsx315sy375xz3.jpg


ja kupilam to w mothercare
 
reklama
hej dziewczyny,
czy któraś z Was była już u fryzjera z maluchem?
Nasza Ania ma strasznie niesforne włoski. Do tej pory obcinał ją tatuś - przed wakacjami z uwagi na upały przyciął ją na 3 cm, ale teraz włoski są już dosyć długie i przydałaby się jakaś modna fryzurka :)
Może któraś z Was poleci nam fajnego fryzjera w Warszawie?
 
Do góry