reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i higiena naszych maluchów.

czytałam kiedyś, że owsiki mogą przedostawać się do pochwy i powodować zapalenie dróg rodnych, tak więc jak najbardziej jest możliwe, że te dwie sprawy są ze sobą powiązane. i rzeczywiście dobrze jest zrobić wymaz. W sprawie infekcji to wiadomo dabanie o higienę, (czysta bielizna, ręczniki, również nie spanie z dzieckiem!), dieta bogata w probiotyki, dobry plyn do higieny intymnej. Może porozmawiaj ze swoim lekarzem??
 
reklama
Owsiki jak najbardziej mogą być przyczyną twoich infekcji, ale równie dobrze może być tak, że te sprawy nie muszą być ze sobą powiązane, przyczyny infekscji intymnych mogą być najróżniejsze, od higieny (np. wspólny ręcznik), dieta (nadmiar cukrów), basen, sauna czy stosowanie antybiotyków albo niektórych rodzajów antykoncepcji (np. tabletki anty czy wkładki), poczytaj sobie tutaj
masz dużo informacji o higienie intymnej, poczytaj może znajdziesz jakieś wskazówki co oprocz owsików może powodowac wasze problemy.
Pozdrawiam i zdrówka życzę :)
 
Dzięki za link, obczytałam sobie dokładnie. Na razie u nas spokój, Franek ma spokój z owsikami, ja na razie nie meczę się z infekcją, mam nadzieję, ze nie będzie nawrotu. Na basen nie chodzę regularnie, czasem jak mam możliwość to wyskoczę do sauny czy spa, mam nadzieję, że nie zarażam się tam :) bo z tego nie zrezygnuję, o higienę też dobrze dbamy, osobne reczniki, podmywamy się plivafemem f, o związku z antykoncepcją nie slyszalam, ale raczej to nie jest u mnie problem, bo ja od dawna używam tabletek, a klopoty mamy od niedawna ;)
 
Witam wszystkie mamusie :) Jestem nowa i bardzo prosze o podzielenie się uwagami. Dziś z przerażeniem zauważyłam, że u mojego 15-sto miesięcznego synka zaczyna psuc sie ząbek :( Ząbków jeszcze nie myliśmy gdyż synuś szczoteczkę traktuje jak gryzaka. Czy któras z mam miała podobną nieprzyjemną sytuację? Jak wyglądała wizyta u dentysty? :-(
 
ho ho my myjemy od pierwszego ząbka, jak dziecka nie przyzwyczaisz to będzie szczoteczkę gryść do 20 lat :pP my jutro idziemy do dentysty ale się nie denerwuje bo ma zdrowe ząbki i chetnie pokazuje caaala buzke, propomuje zaczac czym predzej mysc dziecku zeby!! i koniecznie isc do dentysty szkoda ze juz dopusliliscie do zepsucia sie zabka bo teraz czeka go naprawa, dobrze ze czujne i bystre oko mamy zauwazyło maly klpopcik :) zawsze mozan wszystko nadgonic, rano myjcie zabki u nas najpierw maly sam myje a jak skonczy ja myje drugi raz i tez na poczatku mu sie nie podobalo bo on nie ma czasu ale teraz sie przyzwyczail i jest super, niech sam wybierze szczoteczke i myc myc. powodzienia;)
 
Aśka, trzymam kciuki, zeby był spokój na dlużej, choć u dzieci owsiki to niestety dość powszechna przypadlośc. Pamiętam, ze w dzieciństwie też miałam z nimi problem :zawstydzona/y:, a jak dbacie o higienę?? Mąż/partner też??
 
Ja dbam o higienę, mąż też, ale żadnych specjalnych płynów/żelów nie stosujemy, tzn. ja do tej pory nie stosowałam, teraz kupiłam sobie żel Plivafem i będę teraz testować. Synka myję specjalnym płynem dla maluchów, mąż raczej płunu pod prysznic używa.
 
Mój mąż jakoś nie chce dac się przekonac, do mycia używa żelu pod prysznic dla facetów, myslicie, ze to konieczne?? W sumie ten Plivafem, który kupiłam jest i dla męzczyzn i dla kobiet.
 
reklama
Aśka79, my też Plivafemu używamy, piszę my, bo przekonałam męza, żeby tez zaczął używać, jemu to w sumie bez róznicy czego używa, ważne, żeby nie pachniało kwiatowo :D
 
Do góry