reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2012' rozpoczęty przez reniuszek, 10 Kwiecień 2012.

1. reniuszek

reniuszek Love in the knick of time

Kochane w zwiazku z tym, ze znaczna czesc ma juz swoje pociechy kolo siebie, chce uroczyscie otworzyc ten oto watek :) moze zaczne od innej strony, bo chce zapytac .....

W co ubrac malucha na spacer ???? myslalam,ze to bedzie najmniejszy problem w obliczu calej reszty skomplikowanych zabiegow pielegnacyjnych .... a jednak okazalo sie to jedynym moim utrapieniem.
    macie jakies propozycje na spacer temp 15 stopni lekki wiaterek, sloneczko ???

2. martolinka

martolinka Mama i nie tylko :-)

Zgodnie z zasada , że jedna warstwe wiecej dziecku niż Ty:tak:maluch w gondoli jest zupełnie osłonięty od wiatru.
    JA ubrałabym malucha w body z długim , skarpetki, ciepły pajac .Na to cieplejsza bluze . przykryty kocykiem i ok :tak: trudno tak w teorii doradzac , bo kazdy maluch jest inny

3. reklama
  4. robaczek_25

robaczek_25 mama dwóch syneczków:)

Reniuszek
    jak u was z pępkiem? odpadł już? mojemu jeszcze nie a wczoraj się delikatnie nawet poderwał bo były kropelki krwi... w szpitalu mi polecili octenisept do psikania ale boję się że się będzie paprać jak u Mateusza i skończyło się na chirurgu który go oczyścił i dopiero się wygoił

5. reniuszek

reniuszek Love in the knick of time

robaczku nam odpadl jeszcze w szpitalu, tez wisial na wlosku 1-2 dni i troszke podkrwawial.... wycieralismy wacikami nasaczonymi spirytusem - LEKO, dokladnie od srodka:)

6. Gochson

Gochson Mama Adasia

Nam też w szpitalu poradzili octenisept, natomiast położna poradziła spirytus. Zaczęliśmy używać spirytus i juz kikut odpadł (po 10 dniach) i mamy sliczny pępek. Położna mówiła, że odkąd radzą uzywać octenisept to cięzej się te pępki goją, raz że czasem ropieją dwa, że dłużej odpada kikut.

7. martolinka

martolinka Mama i nie tylko :-)

jak pisałam tez uzywałam spirytusu przy Antku i po 3-4 dniach w domu odpadł.

8. mama_mia

mama_mia Fanka BB :)

Ja pierwsze dni octeniseptem robiłam ale nie goiło sie wcale było coraz gorzej , w końcu gaziki leko nasaczane spirytusem i kilka razy zasypałam dermatolem i odpadł błyskawicznie. troszke krewki sie czasem pojawiło to wtedy czysciłam octeniseptem juz ale ja go generalnie nie polecam :no:

9. paulusia2209

paulusia2209 Fanka BB :)

przy Nikoli używałam spirytusu i pępek odpadł szybciutko i teraz też zamierzam chociaż wiem że zdania są różne

10. reklama
  11. myszka45

myszka45 Fanka BB :)

Ja przy mojej pierwszej dwójce używałam spirytus 70 % i pępuszki bardzo szybko się goiły, i na pewno dzieciaki nie miały podraznionej przez to skory.

12. robaczek_25

robaczek_25 mama dwóch syneczków:)

mi wczoraj na wizycie położna pokazała jak czyścić pępek i mam nadzieję że to pomoże i się ładnie wygoi

Poleć forum