reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

reniuszek

Love in the knick of time
Dołączył(a)
21 Październik 2011
Postów
3 009
Kochane w zwiazku z tym, ze znaczna czesc ma juz swoje pociechy kolo siebie, chce uroczyscie otworzyc ten oto watek :) moze zaczne od innej strony, bo chce zapytac .....

W co ubrac malucha na spacer ???? myslalam,ze to bedzie najmniejszy problem w obliczu calej reszty skomplikowanych zabiegow pielegnacyjnych .... a jednak okazalo sie to jedynym moim utrapieniem.
macie jakies propozycje na spacer temp 15 stopni lekki wiaterek, sloneczko ???
 
reklama
Zgodnie z zasada , że jedna warstwe wiecej dziecku niż Ty:tak:maluch w gondoli jest zupełnie osłonięty od wiatru.
JA ubrałabym malucha w body z długim , skarpetki, ciepły pajac .Na to cieplejsza bluze . przykryty kocykiem i ok :tak: trudno tak w teorii doradzac , bo kazdy maluch jest inny
 
Reniuszek
jak u was z pępkiem? odpadł już? mojemu jeszcze nie a wczoraj się delikatnie nawet poderwał bo były kropelki krwi... w szpitalu mi polecili octenisept do psikania ale boję się że się będzie paprać jak u Mateusza i skończyło się na chirurgu który go oczyścił i dopiero się wygoił
 
robaczku nam odpadl jeszcze w szpitalu, tez wisial na wlosku 1-2 dni i troszke podkrwawial.... wycieralismy wacikami nasaczonymi spirytusem - LEKO, dokladnie od srodka:)
 
Nam też w szpitalu poradzili octenisept, natomiast położna poradziła spirytus. Zaczęliśmy używać spirytus i juz kikut odpadł (po 10 dniach) i mamy sliczny pępek. Położna mówiła, że odkąd radzą uzywać octenisept to cięzej się te pępki goją, raz że czasem ropieją dwa, że dłużej odpada kikut.
 
Nam też w szpitalu poradzili octenisept, natomiast położna poradziła spirytus. Zaczęliśmy używać spirytus i juz kikut odpadł (po 10 dniach) i mamy sliczny pępek. Położna mówiła, że odkąd radzą uzywać octenisept to cięzej się te pępki goją, raz że czasem ropieją dwa, że dłużej odpada kikut.
jak pisałam tez uzywałam spirytusu przy Antku i po 3-4 dniach w domu odpadł.
 
Ja pierwsze dni octeniseptem robiłam ale nie goiło sie wcale było coraz gorzej , w końcu gaziki leko nasaczane spirytusem i kilka razy zasypałam dermatolem i odpadł błyskawicznie. troszke krewki sie czasem pojawiło to wtedy czysciłam octeniseptem juz ale ja go generalnie nie polecam :no:
 
Ja przy mojej pierwszej dwójce używałam spirytus 70 % i pępuszki bardzo szybko się goiły, i na pewno dzieciaki nie miały podraznionej przez to skory.
 
reklama
Do góry