reklama

Pielegnacja niemowląt :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sieprniu 2015' rozpoczęty przez Akuku, 28 Styczeń 2015.

1. Akuku

Akuku Fanka BB :)

jak w temacie- pieszemy o pielęgnacji :)

2. lucalew

lucalew Fanka BB :)

Dziewczyny moj M znalazl super filmik, razem obejrzelismy dzisiaj, goraco polecam. Nje wiem czy tu akurat pasuje, najwyzej wrzuce w inny watek. Filmik o technikach w uspakajaniu dziecka, chustowanie, kolysanie itd I to ze dziecko placze to nie znaczy odrazu ze Kolki dlatego warto obejrzec. My z M napewno bedziemy testowac :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=ZkEtLqNwywY

3. reklama
  4. lucalew

Mialo byc otalunie w kocyku ale i chustowanie podobne :-)

5. Akuku

Akuku Fanka BB :)

Lucalew obejrze na pewno ;)
    Mas zracje dzieci placza z roznych powodow ;) nawet dla tego ze chca sie przytulic..i na zmiane pogody ;)

6. pani.olga

pani.olga Moderator

7. pupui

pupui Fanka BB :)

ja nie stosowałam nigdy oliwki. U mnie jocha na początku nie był smarowany niczym a jak pojawiła się egzema dostał cetraben/epaderm do smarowania i cetraben/doublebase do kąpieli. Z Olusiem zrobię podobnie. Jak nie będzie potrzeby to nawilżać co jakiś czas będę.

8. lilija

lilija Fanka BB :)

No własnie, mam kilka pytań

Rano czymś malucha smarujecie?

Kąpiel wieczorem - tylko oliwką po?

Po przewinięciu co stosujecie ?

9. lucalew

Lilija polozna w szkole rodzenia mowila ze nie nalezy dziecka za bardzo kosmetykami smarowac nawet oliwke sobie darowac. Po kapieli wystarczy posmarowac bardzo cienka warsta mascia lub kremem na odparzenia pupe i to wystarczy. No i buzie kremem z filtrem jak sie wychodzi na spacer.

Aaa i mowila ze wystarczy kapiel co drugi dzien a tak to wystarczy przemysc ciepla wade wacikiem buzke, oczka, pupe itd.

Ostatnia edycja: 7 Czerwiec 2015
  10. reklama
  11. Lunera

Lunera Fanka BB :)

Dokladnie, przegotowana woda wystarczy do oczyszczenia buziaka wacikiem. Oczka sola fizjologiczna i gazikami sterylnymi.
    A cialo zaleznie od tego co bedzie. Maluchom moim sie luszczyla skora na nozkach przez kilka dni - wtedy smarowalam ciekla parafina (grosze w aptece), teraz sprobuje z olejem kokosowym jesli bedzie potrzeba.
    I krem z blockerem, najlepiej mineralny (zawsze mi brudzily ubranka i czapki). Ale generalnie to na slonce w ogole nie wystawilam.

A pupe bede przemywac wacikiem i woda. Potem cienko alantan (masc) albo bepanthen na b czerwone momenty.

Ostatnia edycja: 7 Czerwiec 2015
  12. lilija

lilija Fanka BB :)

Dziękuje za wskazówki.
    A co sadzicie o sudocremie? Słyszałam opinię,że jest zbyt "mocny"...

Poleć forum