reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja noworodka

Już sama nie wiem gdzie napisać, bo nie wiem czy chcę się żalić czy radzić.
Mam wrażenie, że jestem beznadziejna w pielęgnacji Poli. Czytam o tym jak wy używacie oliwki po kąpieli, robicie jakieś masaże... a ja nic! Kompletnie. Coś mi się wydaje, że niewiele wiem o pielęgnacji i rozwoju niemowlaka i tym mogę zrobić jej krzywdę :-(
Jest coś co powinnam robić?
Jak pomyślę, że miałabym po kąpieli robić małej masaż gdzie ona wychodzi z wody i zaczyna się płacz podczas ubierania to mnie ciarki przechodzą... wrrrr zaczynam odczuwać brak kogoś takiego jak matka w swoim życiu...
 
reklama
Dee po pierwsze nawet matka czasem nie pomoże, a bardziej się wtrąca i zwraca uwage , więc to nic nie znaczy, nie przejmuj się :* ja też mam problemy po kąpieli, nie jesteś sama. Kacper samą kąpiel lubi na szczęscie :) ale po wyjęciu z wody rzadko kiedy nie płacze :( nie mam kiedy go pomasować. Cieszę się jak uda mi się wysmarować mu głowę oliwką. Nie lubi zakładania czapki :no: Nacieram go oliwką - nóżki, pupka, brzuszek (to co z przodu) - czasem przy przewijaniu i tyle. (przepraszam, że nie wysyłam piosenek, nie mam kiedy tego ogarnąć :( )
 
Dee - moja córeczka przez pierwszy miesiąc darła się po wyjęciu z kąpieli w niebogłosy!!! jak skończyła miesiąc i kilka dni to nagle pewnego dnia przestała krzyczeć, aż się zastanawiałam czy nie jest chora :/ musisz swoje podejrzewam też odczekać, a masaż mozesz zrobić jak akurat bedzie spokojna w dzien, tylko musisz dobrze nagrzac pokój.
 
Dee nie martw się! nie jesteś sama, ja czuję się często tak samo jak Ty, ja również odczuwam brak matki:/ jestem sama z tym maleństwem, bo małżon na dniu w pracy i tyle mi pomaga co wieczorami i w weekendy... jeśli mała bardzo płacze po kąpieli to przypatrz się kiedy po jedzeniu jest spokojna, ja wtedy właśnie masuję małego oliwką albo nawet bez oliwki w ciuszkach, zależy, a masuję go tak że po prostu go głaszczę, brzuszek masuję kolistymi ruchami w stronę wskazówek zegara, a resztę ciałka po prostu głaszczę oliwką albo samą ręką jak jest w ubrankach:) ważne żeby mieć ciepłe ręce i nie od razu rozbierać malucha do golasa tylko stopniowo przyzwyczajać go do dotyku ręki:) tak mnie nauczyła pani masażystka, która mi małego masowała jak naciągnął bok, nie musi to być wcale po kąpieli, ważne żeby mała była najedzona i spokojna, a jak to zrobisz rano kiedy nie idzie spać od razu po jedzeniu to masz zabawianie jej z głowy ;p i mów cały czas do niej jak ją będziesz tak głaskać :)

aha i laski które używają tormentiolu na odparzenia tyłeczka... używajcie tylko w ostateczności, ten lek zawiera szkodliwy dla organizmu kwas borny, więc tylko w mega odparzeniach, a w ogóle to zapytajcie w aptece o odpowiednik tej maści bez tego kwasu bornego, nazwa podobna do tormentiolu też na "t" ale nie pamiętam jak się nazywa:)
 
Ostatnia edycja:
Dee - Moja tez sie drze jak ja wyjme z wanienki i to w momencie kiedy odrazu ma stycznosc z recznikiem i czuje ze juz nie jest w wodzie kocha kapiele a codziennie sie kapie po 20min:tak: i codziennie tak samo placze jakby miala juz wiecej sie nigdy nie wykapac :-Dale juz odkryłam przyczyne ...głód ktory jeszcze bardziej wzmaga u niej płacz:sorry2:czasem podkarmie ja przed kapiela troszke albo odrazu po wyjeciu z wanny podkarmie ja minutke i przestaj plakac:tak:a potem moge spokojnie dalej ja masowac i pielegnowac ubierac:tak:
Czasem daje jej popłakac przy ubieraniu te 10min bo musi troche pocwiczyc te male plucka jak czasem w ciagu dnia spi i jest cicho to na wieczor sie troche zmeczy przed spaniem :tak::rofl2: zreszta kazde dziecko musi swoje przeplakac nie martw sie nic;-)
a ja robie masaze nawet podczas kapieli bo wiem ze bardziej jej sie spodoba niz jak bedzie juz po kapieli:tak:
Pozdrawiam ;-)
 
Do góry