reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Piszecie o wizytach lekarskich ??? to trzba z dzidziem iść do lekarza ??? Bo mi w szpitalu mówili że dopiero za miesiąc na kontrolę ??? Kurcze a może coś źle zrozumiałam i powinnam pójść NO NIE WIEM POWIEDZCIE JAK TO JEST ???
 
reklama
Gabi ja w szpitalu dostałam 2 karty, które musiałam zanieść do przychodni i zarejestrować Małego, w przychodni powiedzieli mi, że na pierwszą wizytę lekarz przyjeżdża do domu i że to będzie pewnie w czwartek po świętach, bo w czwartki ma wizyty domowe. Ale myślę że co kraj to obyczaj i u Ciebie może byc inaczej. Najlepiej zadzwoń do przychodni i się dowiedz.

 
Gabi mi w szpitalu powiedzieli, że na pierwszą wizytę mamy się wybrać do dwóch tygodni od porodu, więc tak też zrobiliśmy ...

Magdus jesli chodzi o tą dodatkową pieluchę, to pan doktor nam tak kazał dawać na pampersa jeszcze tetrową, położna dziś powiedziała, że to tak profilaktycznie dla bioderek ...

Paula ja też nie mam zielonego pojęcia ile powinien wypijac mleczka taki maluszek :( Co najgorsze nigdzie o tym nie czytałam i nie mogę trafić na takie informacje. A żeby Kacperek zaczął ssać to chyba tylko musisz często próbowac go przystawiać ... tak na chłopski rozum. Mój Kamilek też w szpitalu nie otwierał buzi do cyca, a teraz jest już lepiej, co nie zmienia faktu, że bardzo krótko ssie i to jest nasz główny problem :(
 
Mi tez polozna kazala isc po trzech tygodniach do dzieci zdrowych a ze pediatra ma urlop wiec idziemy 3 stycznia dopiero :)

Co myslicie o tych szczepionkach łaczonych jest 5 w jednym i 6 w jednym one sa dodatkowo platne polozna kazala mi sie zastanowic a ja sama niewiem jakos nie mam przekonania do tego co jest łaczone co Wy myslicie o tym??
 
Agamarkam tez słyszałam o tych łączonych szczepionkach ale moim zdaniem to jest tylko naciąganie ludzi bo trzeba dodatkowo zapłacić za to co Ci się należy. Z drugiej strony Maluszek byłby tylko raz kłuty :(. Jednak te szczepionki są w dość odległych terminach więc Maluszek nie będzie tak bardzo cierpiał. Ja nie zgodzę się na tą łączoną szczepionkę tylko systematycznie wybiorę to co mi a raczej Kacperkowi sie należy.

Bartys ja też nigdzie nie mogę się natknąć na taką informację o ilości mleka. Mój Kacper jak dobrze złapie cyca to potrafi się najeść, wtedy ciągnie jak z butli, ale jak nie może dobrze uchwycić to strasznie się denerwuje i mu nie wychodzi szczególnie jak jest strasznie głodny to tak łapczywie łapie, ale coś nie może się przyssać, nie wiem od czego to zależy, może nie mam jeszcze dobrze ukształtowanych brodawek i dlatego ma trudności. Jak tak się denerwuje to po wielkich wysiłkach jak się nadal nie udaje to daję mu butlę ze ściągniętym mlekiem i wtedy wypija tak 50-60 ml. W szpitalu był karmiony mlekiem sztucznym, ale ja nie chce mu go dawać, wolę ściągnąć swój pokarm.

A tak wogóle to Kacper nie chce ssać lewej piersi, upodobał sobie prawą i już ::), z tej lewej ściągam pokarm, aby mi sie zastój nie zrobił i żeby udrożnić kanały i już coraz lepiej leci, więc będziemy próbować ssać z lewej piersi, ale już widze jaki bedzie krzyk ::). Ale musimy próbować!

 
Ja napewno wybiorę tą płatną wersję szczepionki - nie ma dla mnie nic ważniejszego od bezpieczeństwa dziecka. Może to wpływ moich studiów, ale wirusologię mam przewałkowaną na wszystkie strony i nie zamierzam oszczędzać na szczepionkach... UsG bioderek też zrobię kompleksowe (płatne) przynajmniej będę miała pewność, że zrobi to porządny specjalista, a oprócz bioderek zrobi USG jamy brzusznej i mózgu - lepiej dmuchać na zimne!! Aż takiego zaufania do NFZ nie mam, żeby wierzyć że zapewni mojemu dziecku WSZYSTKO! Oni zawsze wybierają drogę na skróty!
 
A nam sie przypelętało ropiejące oczko mały ma taką żółtą wydzielinę nie wiem czym to przemywać czy solą fizjologiczną czy rumiankiem ??? Jak radzicie ??? A wogóle gdzieś znalazłam że esensją z herabty ale tym to bym się chyba bała poradzcie mamusie bo mnie to oczko strasznie denerwuje i płakać mi się chce skąd to się mogło wziąć ???
 
Gabi - ja bym na tą sól fizjologiczną postawiła, ale lepiej żeby to jakiś lekarz zobaczył, może maleństwo włożyło sobie paluszek do oczka??
 
Gabi Moja Mała też ma jedno oczko ropiejące, a zaczęło się od tego, że miała w nim ciągle łezki, a teraz już ropieje. Ja przemywam solą fizjologiczną, bo rumianek często uczula. Jeżeli to będzie trwało dłużej niż trzy dni lub gdy tej ropy jest dużo, to trzeba jechać do lekarza. Mojej Emilce dzisiaj się zaczęło, mam nadzieje, że przejdzie.
 
reklama
Gabi - z Wiktorkiem mialam to samo, przemywalam rumiankiem i bylo jeszcze gorzej !! Takze odradzam, bo faktycznie go uczulal... Nie wiem nic na temat soli fizjologicznej, natomiast najlepiej zeby lekarz to zobaczyl...
Ja przemywalam przegotowana woda :)
 
Do góry