reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Mam do Was pytanie odnośnie obcinania paznokci u nóg. Czy już obcinałyście i jak w ogóle te pazurki wyglądają u Waszych maleństw? Ingusia chyba ma tendencję do wrastających paznokci bo jej się tak dziwnie zawijają w dużych palcach i dlatego wolę raczej ich na razie nie ruszać, a w małych same się kruszą na razie więc też nie obcinam.
 
reklama
Gingger witam bo sie nie znamy:) co do karmienia to ja karmie piersia,pokarmu niby mam dosyc ale jakis malo wartosciowa bo moj synuś jak zaczyna jesc rano to do wieczora moglby ciagnac i sie nie najada!!zaczelam poczatkowo dokarmiac na noc,teraz sztuczne dostaje 3 razy dziennie(rano popoludniu i wieczorem)po butli i tak zawsze jeszcze wisi troszke przy cycku,chocby dlatego zeby zasnac(bo zasypia z cycuszkiem)mam nadzieje ze szybko mi pokarm nie zaniknie.
 
Nathalie, Nie obcinałam jeszcze paznokci na nóżkach, ale Nadia też ma wywinęte na dużych palcach. Czytałam gdzieś, że tak jest u małych dzieciątek i nie ma się czym przejmować, bo to minie. Obcinaj na prosto, bez zaokrąglania.
 
Natali moja Ewa też szarpie cyckiem ale u niej to oznacza że już się najadła i chciała by jeszcze się popieścić przy cycusiu ale ją denerwuje że leci mleko więc ja jej wtedy wtykam smoka i przytulam do piersi i jest ok koniec szarpania i płaczu :)
sprawdź czy u Ciebie nie jest to samo
 
Gingger moja mała też się urodziła z wagą 3850 i w 6tyg. ważyła 5250 ;D identycznie nam dzieciaczki przybierają ;D
ciekawa jestem ile teraz waży jutro będe wiedziała :laugh: a i moja mała jest na piersi i jej nic innego nie podaje
Agnesa buźke na dwór smaruje kremem z firmy nivea na każdą pogode w ciągu dnia mam taki fajny robiony kremik witaminowy każda krosteczka po niej ładnie sie chowa ;)
Natalia nie obcinałam jeszcze Ewie paznokci u nóg po za tymi dużymi ;) o ile można powiedzieć że one są duże ;D

dobranocka spadam
 
Zdanka a co to za cudowny kremik i jak go zdobyłaś?

A Maksowi cos nie rosną paznokcie u nóg a ja ciagle zagladam i zagladam kiedy beda gotowe na ciecie....no a tu nie ma co ciac...

My buziaka smarujemy białą wazelinkom i dobrze sie sprawdza (to przy wyjsciach oczywiscie) a po kompanku zapodaje kremik Balneum bayby fajniutki jest sama podkradam i sie smaruje.
 
martula pisze:
Nathalie, Nie obcinałam jeszcze paznokci na nóżkach, ale Nadia też ma wywinęte na dużych palcach. Czytałam gdzieś, że tak jest u małych dzieciątek i nie ma się czym przejmować, bo to minie. Obcinaj na prosto, bez zaokrąglania.

a co do paznokci na nozkach, to moja Paulinka miala tak samo i polozna kazala mi wymasowywac duze paluszki u nozek - bo tylko na nich tak miala... taki masazyk ktory ma pomoc przebicie sie pazurka na druga strone bez wbicia sie w skore - takze polecam. Bo taki maluszek jest jak plastelina prawie i takie cos mozna masazem naprawic ;D
 
reklama
Natalia ja jeszcze nie obcinałam Kacperkowi paznokci u stupek, przyznam szczerze, że nawet o tym nie pomyślałam :-[, ale jak napisałaś o tym to od razu wzięłam je pod obserwacje no i okazało sie że nie ma potrzeby ich obcinać, chyba same sie kruszą, no i u Kacperka nie podwijają sie.

Ketsa ja też zaczęłam używać kremu Balneum bayby, poleciła mi go koleżanka i jak narazie sie sprawdza :) na inne kremy Kacper ma uczulenie a po tym ma buźkę jak aksamit :) jest bardzo fajny i bez zapachu.

 
Do góry