reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u lekarza

Dołączył(a)
2 Styczeń 2021
Postów
12
Hej kochane,mam takie pytanko. Kiedy najlepiej iść do lekarza ? Zrobiłam test wyszedł pozytywny,ale kompletnie nie wiem kiedy pójść do lekarza.
 
reklama
Hej! Jeżeli nie przyjmujesz na stałe żadnych leków albo nie jesteś pod stała opieka ginekologa to 2-4 tygodnie po spóźnionej miesiączce ;)

Polecam ta późniejsza datę, bo może uda się już zobaczyć serduszko! A dla własnego spokoju możesz iść na betę i zobaczyć jak wyglądają przyrosty. Ale to tak mówię od siebie, nie jest to konieczne
 
Hej kochane,mam takie pytanko. Kiedy najlepiej iść do lekarza ? Zrobiłam test wyszedł pozytywny,ale kompletnie nie wiem kiedy pójść do lekarza.
Jeśli nic się nie dzieje, nie masz mocnych bóli, plamień czy krwawień to nie ma co się śpieszyć, lepiej poczekać i pójść około 7tygodnia ciąży (licząc od ostatniej miesiączki) wtedy już powinno być serduszko [emoji846]
 
Ja poszłam w 5 tygodniu, gdyby nie to, że potrzebowałam na już leki na podniesienie progesteronu to pewnie poszłabym coś około 8 tygodnia.
 
Najlepiej najpierw wykonać bete ,powtórzyć po 48 h ,i zrobic również progesteron, jeśli będzie wszytko ok to około 6 tc ,jeśli masz regularne cykle
 
Nie,nie mam żadnych plamień. Tylko w styczniu miałam ciążę biochemiczna i tak się zastanawiam kiedy najlepiej się udać do lekarza. Cytologie miałam robiona ponad rok temu
 
To ja bym na Twoim miejscu spróbowała się skontaktować z Twoim lekarzem prowadzącym i zapytać go o to. Zakłada się, że jeśli ciąża przebiega bez komplikacji, to najlepiej na wizytę udać się ok 7tc. Jeśli masz na koncie ciążę biochemiczną, to chyba najlepiej datę wizyty ustalić z lekarzem.
 
reklama
Cześć dziewczyny! 26 lutego miała przyjść miesiączka, nie przyszła. Zrobiłam test - wynik pozytywny 😁 cieszę się bardzo. Ale mam do was pytanie. Umówiłam się dziś do lekarza u którego chciałabym prowadzić ciąże na 30 marca i boję się czy to nie jest za późno? Wg ostatniej miesiączki (29.01) to będzie już 8tydzien +4 dni. I nie wiem czy cierpliwie czekać czy jednak przepisać się na 15 marca bo też był wolny termin (tylko już inny lekarz)?
 
Do góry