reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze Badanie prenatalne

hoski

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Kwiecień 2023
Postów
40
Hej , Bardzo martwię się badaniami prenatalne mi chciałabym zrobić jak najszybciej myślicie że mogę iść na nie w 11+3 tc ?
 
reklama
Hej, ogólnie badania prenatalne robi się pomiędzy 11+1, a 13+6. Jeżeli chodzi o to kiedy iść najlepiej to po 12+0, bo wtedy widać już nieco lepiej. Ogólnie im później tym dziecko większe i więcej widać. Ja np. Byłam zapisana na 11+5, a podczas usg okazało się, że to 12+1 ( są to bardzo dokładne wymiary ). W teorii możesz iść w 11+3, ale może być tak, że nie uda się wykonać badania i trzeba będzie iść w innym terminie.
 
Hej, ogólnie badania prenatalne robi się pomiędzy 11+1, a 13+6. Jeżeli chodzi o to kiedy iść najlepiej to po 12+0, bo wtedy widać już nieco lepiej. Ogólnie im później tym dziecko większe i więcej widać. Ja np. Byłam zapisana na 11+5, a podczas usg okazało się, że to 12+1 ( są to bardzo dokładne wymiary ). W teorii możesz iść w 11+3, ale może być tak, że nie uda się wykonać badania i trzeba będzie iść w innym terminie.
kurczę to chyba poczekam do 12+0 chociaż , dziękuje za odpowiedz :)
 
to moja prywatna sprawa ,Jeśli nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie nie musisz odpowiadać :)

A nie sądzisz, że od tego zależy co możemy Ci poradzić? Różne rzeczy w usg widać na różnym etapie ciąży. Czasem jest wskazanie do usg w 12 tc a czasem jak u mnie na koniec 14.
Nie musisz chamsko odpowiadać
 
A nie sądzisz, że od tego zależy co możemy Ci poradzić? Różne rzeczy w usg widać na różnym etapie ciąży. Czasem jest wskazanie do usg w 12 tc a czasem jak u mnie na koniec 14.
Nie musisz chamsko odpowiadać
nie ma konkretnych wad o które mogłabym sie martwić wiec pytanie jest ogólne .ciąża była bliźniacza, już nie jest ale w takich ciążach jest wyższe ryzyko wad .
 
nie ma konkretnych wad o które mogłabym sie martwić wiec pytanie jest ogólne .ciąża była bliźniacza, już nie jest ale w takich ciążach jest wyższe ryzyko wad .

Zazwyczaj lekarze wolą później niż wcześniej. Są sytuacje gdzie na przykład w połowie 12 tc jeszcze jakiegoś narządu nie widać, a już w 14 tc tak.
Ja miałam usg prenatalne w 13+2 a a usg wyszło 13+6 bo takie było życzenie mojego lekarza. Wtedy była pewność, że wszystko co miało być już musi być no i trochę łatwiej było mierzyć bobasa ze względu na moją masę ciała
 
reklama
to moja prywatna sprawa ,Jeśli nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie nie musisz odpowiadać :)
Kurcze, normalnie zapytałam wlaśnie po to, żeby doradzić 🤷‍♀️zwyjkle wychodzę z założenia, że jak człowiek nie chce jakiegoś tematu poruszać to o nim nie mowi, a nie daje info "martwię się, ale Wam nie powiem dlaczego".

Jakby to był wielki stres uzasadniony podejrzeniem wady, to bym Ci napisała, żebyś poszła i 2x na te prenatalne w dwóch róznych dniach, albo żebyś od razu robiła NIPT jeszcze przed USG.
 
Do góry