reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze Badanie prenatalne

Kurcze, normalnie zapytałam wlaśnie po to, żeby doradzić 🤷‍♀️zwyjkle wychodzę z założenia, że jak człowiek nie chce jakiegoś tematu poruszać to o nim nie mowi, a nie daje info "martwię się, ale Wam nie powiem dlaczego".

Jakby to był wielki stres uzasadniony podejrzeniem wady, to bym Ci napisała, żebyś poszła i 2x na te prenatalne w dwóch róznych dniach, albo żebyś od razu robiła NIPT jeszcze przed USG.
to ze napisałam ze nie martwię , nie oznacza ze chce opowiadać z jakiego powodu , nie rozwinęłam tego tematu co oznacza ze nie chciałam tego robić .
Tematem pytania nie było to czy moje zmartwienia się uzasadnione a to kiedy jest najodpowiedniejszy czas na prenatalne , i szczerze fajnie by było już skończyć ten temat jeśli mogę o to prosić :)
 
reklama
to ze napisałam ze nie martwię , nie oznacza ze chce opowiadać z jakiego powodu , nie rozwinęłam tego tematu co oznacza ze nie chciałam tego robić .
Tematem pytania nie było to czy moje zmartwienia się uzasadnione a to kiedy jest najodpowiedniejszy czas na prenatalne , i szczerze fajnie by było już skończyć ten temat jeśli mogę o to prosić :)

No to jeśli nic się nie dzieje to lepiej później niz wcześniej
 
to pójdę może dwa razy w 12+0 i 14+0 tc dla pewności :)

Jeśli bardzo się niepokoisz pomysł o zrobieniu testu typiu NIFTY.
Możesz go wykonać już po skończonym 10 tc, jest dokładny i szybko da Ci odpowiedź co do podstawowych wad.
A później sobie na spokojnie poczekasz na usg koło 13 tc już na pewno będą wtedy wyniki
 
Przy ciąży bliźniaczej, gdzie jeden bliźniak nie żyje lub "zniknął", to nipt może nie rozwiać obaw...
 
reklama
Do góry