reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze dni umowy i ciaza

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2021
Postów
9
Hej dziewczyny, zwolniłam się smsem z pracy po 2 dniach.. Mając umowę od 1dnia na 3miesiace..rano zrobiłam test.. Pozytywny, zadzwoniłam do szefa przeprosiłam że chce wycofać moje wypowiedzenie bo jestem w ciąży.. Wyrzucił mnie z pracy na podstawie tego smsa.. Co robić. Wyslalam. Oświadczenie do Niego że działałam pod wpływem błędu.. Narazie 0 odezwu. 17/04mija mi termin wypowiedzenia. Dziekuje
 
reklama
Poszłam do pracy rano i przeprowadziłam rozmowę z szefem przepraszając za smsa z prośbą o cofnięcie wypowiedzenia. Gdyż właśnie się dowiedziałam o ciąży.. Nie kłamałam.. Dziewczyny.. Ma 40lat. Tego samego dnia poszłam do lekarza Kory stwierdził że jestem w 6tyd ciąży i wysłał l4 do szefa po czym on nast dnia wysłał mi rozwiązanie umowy związanego z tym smsem feralnym.. Nawet proponowałam ze nie wezmę od niego za 1 miesiąc, tylko żeby mi zus potem 9 miesięcy placil. Nie zgodził się.nie wiem czy z nim walczyć czy wracać na posredniak poprostu
 
Jeśli dopiero co zaczęłaś pracę, to i tak by otrzymać wynagrodzenie chorobowe musi minąć 30dni. Dopiero od 31 dnia zatrudnienia chorobowe jest wypłacane.
Powołaj się na ten wyrok sądu z linku powyżej. W razie problemów zostaje kontakt z inspekcją pracy.
 
reklama
Do góry