reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

reklama
Dziewczyny, czy wasze dzieci dużo śpią? Bo moja Paulinka to w dzień prawie wcale nie śpi - zdaża się, że tylko 2 godziny. Jak ma lepszy dzień to czasem 4-5. Nawet nie to, ze cały czas płacze, tylko trzeba się nią zajmować. A ja się martwię, czy taka ilość snu jest dla niej wystarczająca. Nocki przesypia ładnie (z przerwami na karmienie) ale przecież taki noworodek powinien spać około 20 godzin na dobę! Jak jest u was?
 
Słonko, witaj w klubie :-( Moja córa przez pierwsze 3-4 dni spała non stop, więc cieszyłam się ogromnie bo w domu był taki spokój :tak: :-) . Niestety sielanka się skończyła i jest u mnie tak jak Ty to opisujesz. Nie martw się, że to coś złego, bo są niestety takie dzieci, które snu nie potrzebują w takich ilościach jak to opisują w książkach. Mój Maciek też był taki, córa mojej przyjaciółki też bardzo mało spała a oboje są zdrowi i wyspani ;-) :-)
Miałam nadzieję, że skoro Maciek spał tak mało, to drugie dziecko będzie spało cały czas, ale cóż, pozostaje zaakceptować, że trafił się znowu taki "egzemplarz" ;-)
 
Ja jako mamula nie mogę sie jeszcze wypowiedziec na ten temat ale na przykladzie mojej siostry (tzn. jej synka) mogę powiedziec ze tez malo spal...zwlaszcza w dzien...teraz ma 4 lata i przyznac musze ze spi wiecej niz jako noworodek:-D
 
Moj Dawidek ladnie spi - w nocy i w dzien ... a przynajmniej spal ;-) ... dzisiaj w ciagu dnia zaczal podmarudzac ... ale to raptem 4 godzinki i lulu ... w nocy rowniez budzi sie tylko na karmienie ... zobaczymy jak bedzie dalej ;-) ... ooo aktualnie nie spi ... odpoczywa :happy: (szykuje sie pewnie na karmienie - w koncu nadchodzi pora :happy:)

Ahh no i dzisiaj pepus mu odpadl :laugh2:
 
Moja Hania budzi sie w nocy 24-1,4-5.Co mi sie niezwykle podoba,gdyz jestem wyspana:-).
Poniewaz przyszedl taki okres w jej zyciu,ze zaczela miec okresy czuwania w nocy,zaczelam ja wybudzac w dzien co 2 godzinki.Weszlo to jej w krew i sama sie budzi,a nocki mam spokojne.W dzien ma 3 dłuzsze okresy poznawania swiata,pomiedzy 9-10,ok.15,po 20 po kapieli.
Teraz juz spi.
A jak Wasze dzieci zasypiaja?Typowo jedzac przy piersi?Bo Hania jest zupelnie inna niz Zuzia,Ona sie naje,puszcza piers i zasypia bez niej.W ciagu dnia,odkladam ja do lozeczka i zasypia sama w wiekszosci przypadkow,jesli ma problem,wystarczy ja poglaskac lub przytulic.Zuzia ciagnela cyca ile wlezie :), a wnocy budzila mi sie co godzine,to byl horror...;-)

Z Hania mam problem polegajacy na tym,ze praktycznie po kazdym karmieniu dostaje czkawkę i od 3 tyg.swojego zycia musi brac zelazo i wydaje mi sie,ze zaczelo jej sie bardziej ulewac,czasem bardzo mocno.Acha i pepek jeszce nie odpadl.Najpierw robilam gencjana,teraz robie spirytusem i nic sie nie dzieje.Mala ma bardzo gruby ten kikut (Zuzi odpadl rowno po miesiacu,tez byl gruby),polozna zapowiedziala,mi,ze jesli do nastepnego
poniedzialku nie odpadnie,bede musiala isc z mala do chirurga:szok:.On go usunie:szok:.

A jest cos czego Wasze maluchy nie lubia?Bo moja mala nie lubi przewijania i wscieka sie jak jej spadnie skarpetka i noga bladzi gdzies w spiochu.
 
Dziewczeta wlasnie sobie przypomnialam ze z tym nie spaniem w ciagu dnia to przyczyny mozna szukac w szczepionce, ktora maluchy dostaja zaraz po porodzie ... moj maluszek od wczoraj wieczora zrobil sie marudny ... chce spac a nie moze, szuka ratunku w placzu i jedzeniu :eek: ... uspakaja sie na rekach, albo jak go trzymam za raczke w lozeczku ... polozna mowila mi ze wlasnie tak bedzie reagowal na tą szczepionke ... nie jest chory, ale zachowuje sie jakby byl ... moze u Waszych maluszkow tez tak jest ? :confused:

A czego nie lubi Dawidek ? nie lubi kapieli na plecach ;-) wierzga noziami i raczkami ... wystarczy obrocic go na brzuszek ... cisza :happy:
 
Troszkę mnie pocieszyłyście (Katka jak ja Ci zazdroszczę!!!), szczególnie Mamuśka, ale nadal się martwię. Widzę jak to dziecko się męczy, chce spać a nie może i nie wiem jak jej pomóc. Jest coraz bardziej zmęczona a tym samym rozdrażniona i coraz trudniej jej zasnąć. Moze to faktycznie reakcja na szczepionkę? Pierwsze dni po powrocie ze szpitala spała pięknie a teraz jest coraz gorzej. Co robić???
 
reklama
moja Ninka ma ostanio taki rytm:
23-4 sen, karmienie
5-9 sen, karmienie
10-12 aktywnosc, karmienie
13-17 spacerek, sen, karmienie
18-22 aktywnosc, kapiel, mala drzemka, karmienie

czsem miedzy tymi duzymi karmieniami chce sobie possac cycka na uspokojenie, ale nie za czesto.

a nie lubi przewijania - zawsze sobie poplakuje i nigdy nie udalo mi sie jej jeszcze na spiaco przewinac :tak:

a dzis ja wazylismy i przez tydzien przybrala 240g :-)
 
Do góry