reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze mycie ząbków

anusia_80

lipcowa mama 2005
Dołączył(a)
29 Marzec 2007
Postów
2 437
Miasto
śląsk cieszyński
Hej Dziewczyny:-) czy Wasze pociechy w wieku 20-miesięcy myja juz ząbki?? Ja próbuje nauczyc mojego Dawidka, ale z marnym skutkiem, cała pasta rozmazana po buzi :-D Mój dentysta mówi,że dziecko ktore ma 18 ząbków ( bo tyle ma Dawidek), powinno miec juz czyszczone zabki. Czy macie jakies sposoby,żeby to szczotkowanie połaczone z zabawa dało jakies skutki??? A może narazie poczekać z tym myciem....;-)
Pozdrówka...
 
reklama
Anusia moja córcia ma myte przeze mnie ząbki odkąd jej się pojawiły. Oczywiście na początku była to woda a nie pasta. Nie powiem że to uwielbia, ale staram się podczas mycia chwalić ją jak pięknie otwiera buzię, jaką jest grzeczną i dużą dziewczynką, żeby tylko ją zainteresować i żeby czuła, że jestem z tego powodu zadowolona. W ciągu dnia kilkakrotnie sama prosi o szczoteczkę z pastą i próbuje sama myć ząbki. Oczywiście nie jest to jeszcze prawdziwe mycie ząbków, ale niech sobie wyrabia nawyk...:tak: :-) :-) ;-) ;-) . Moim zdaniem trzeba pokazywać na sobie jak to się robi i zachęcać do wspólnego mycia.:tak: :tak:
 
Anusia myjemy zabki naszym dzieciom:tak: Z tego co wiem wszystkie dziewczyny myja, moze nie zawsze dwa razy na dzien. My myjemy np wieczorem tylko tak na powaznie, a w ciagu dnia Alek nie raz sam zabiera sobie szczoteczke i myje.

Z poczatku bylo to takie dotykanie zebow bardziej ale z czasem dzieci wchodza w nawyk. Sporobj roznych past, a noz ktoras zasmakuje Dawidkowi. Pokaz mu jak sie myje zeby, niech myje je razem z Toba, niech widzi, ze Ty tez je myjesz regularnie. Dodatkowo mozna spiewac ta pioseneke, nei wiem czy znasz "Szczotko szczotko hej szczoteczko o o o , zatanczymy razem w kolo o o o ..." Moj Alek bardzo lubi ta posenke. Wazne jest aby szczotka nie byla za twarda.
Napewno wkrotce Dwidek zalapie o co chodzi;-)
 
Dziewczyny dziekuje za rady, od jutra zaczynamy sie uczyć....
Dawidek zazwyczaj stoi przy mnie w łazience gdy myję zęby i z zainteresowaniem mi sie przygląda, a potem zabiera moją szczoteczke i chodzi z nią po mieszkaniu - mysli,że to zabawka - ma wprawdzie swoją, ale zdecydowanie woli moją :-)
Jeszcze raz dzięki bardzo za rady...:-)
 
my myjemy Julce zabki dwa razy dziennier: rano z mamą a wieczorem jak Julenka w wannie sie pluska. jako że nie przepada za myciem :baffled: :baffled: tak jak Nesia chwale ją bez przerwy: że ślicznie buzię otwiera, że ma takie ładne ząki itd. najbardziej lubi wypluwać ślinę :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: staram sie każdorazowo ja to robić, żeby były w miare dokładnie umyte, a czasami J sama bierze szczoteczkę i sama "myje".
Teraz zastanawiamy sie nad pójściem z Julenką do stomatologa, ale w G trudno mi znaleźć takiego, który chętnie zająłby sie buzią małego dziecka. Niechętnego do pokazywania zębów, w dodatku......
 
Staram się myć Daruni ząbki dwa razy dziennie (rano bez pasty, wieczorem z). Najpierw ona sama "szczotkuje" a mnie zachęca "mamusia swoją" a potem ja usiłuję po niej poprawić. Nie jest to proste bo moje dziecko za otwieraniem buzi nie przepada, woli szczotkę ssać... Oczywiście też ją chwalę, żartuję, że robi fontannę przy wypluwaniu wody itd. W ciągu dnia też często Darunia sama chce myć ząbki. Oczywiście najlepiej, żeby razem z nią myło kilka innych osób "swoją ooo" (te "ooo" to właśnie z piosenki).
 
reklama
Witam.Nie rezygnuj z mycia ząbków bo próchnica moęe pojawić się w każdym momencie.Tak było u mojego synka, pojawiły sie białe plamki a to juz jest próchnica takze zalapisowalismy i czekamy.Jak będzie miał już 4 latka to czeka nas pierwsze leczenie.a może Twojego synka przekona szczoteczka elektryczna.Życze powodzenia:-)
 
reklama
Do góry