reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy rowerek ;)

Mada80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Sierpień 2006
Postów
1 371
Miasto
Czestochowa
Prosze mamusie odchowanych brzdacow by podzieliły sie swoimi doswiadczeniami dotyczacymi pierwszego rowerka.Jaki kupic?Co omijac szerokim łukiem?czy lepszy taki rowerek-zwierzaczek czy tez prosty z napedem łancuchowym?Doradzcie prosze:tak:
 
reklama
Tak na pierwszy rzut oka to te rowerki zwierzaczki są o tyle dobre , że mają zabezpieczenie dla maluszka. Ale są nie zbyt trwałe . Zależy też ile maluszek ma latek, jak jest sprawny , czy już chodzi sam. Ponieważ mój synek zaczął chodzić jak miał 10 miesięcy, zaczekałam do pełnego roku jak pewnie staną na nogach im kupiłam mu zwykły rowerek X - Landera firmy Deltim ale zwykłą wersje. Jest też wersja wzbogacona o zagłówek i pasy bezpieczeństwa. Taki rowerek jest na dłuższy czas dla maluszka. I co tu dużo mówić wychodzi taniej:-D.
 
My mamy ten ROWEREK HAUCK
Jestem z niego bardzo zadowolona. Nie kupiłam tego grającego z baldachimami i myszkami i innymi cudami, bo wydawał mi się bardzo marnej jakości i te plastikowe stukające koła... Większy mała już ma w prezencie od dziadków a ten na pierwsze lekcje jazdy ;-)
 
Własciwie to firma nie jest aż taka istotna,ważne aby rowerek miał odpowiednią i solidną asekurację w postaci kijka z tyłu. Koniec marca to dobry czas na zakupy.
 
A widziałyście coś takiego sklep, Rowerek biegowy Biker, entliczek pentliczek, mebelki, foteliki, wózki, zabawki, Playshoes, akcesoria dla dzieci Wiem ze na pierwszy rzut oka wygląda dziwnie, no bo gdzie ma pedały, ale tak naprawdę jest to rowerek do nauki jazdy, a konkretnie do nauki utrzymywania równowagi. Z tego co kojarzę, to jest to nowość na rynku, no chyba, że coś wcześniej przeoczyłam. W każdym razie fajna rzecz, tak mi się przynajmniej wydaje, że może pomóc dzieciom szczególnie tym, które maja problem w fazie przechodzenia z trzech kółek na dwa.
 
Suri "rowerek" ten juz od kilku dobrych lat na rynku jest :-) fajnie dzieci na tym smigaja...i to juz takie trzylatki... super to wyglada...ja to w szczegolnosci polecilabym dzieciom otylym...bo to dobry sposob na kondycje dziecka :-)
u nas pierwszy rowerek byl z podstawka na nozki...uwazam ze to postawa..bo mloda miala roczek jak dostala ten rowerek i jeszcze dobrze nie umiala ani dosiegnac pedalow a pedalowac juz wogole...pozniej jak byla troche wieksza to sciagnelismy podstawke i uczyla sie pedalowac...z tego rowerka zaraz przeszla na cztery kolka :-)
 
Mamy rowerek biegowy Hudora - rowerek do nauki jazdy Ratz Fratz - ToysLand - str 1 i jest fantastyczny. Syn na początku "chodził" na nim (siedział na siodełku i odpychał się nóżkami naprzemiennie), teraz już potrafi odepchnąć się dwiema nóżkami jednocześnie i przejechać kawałek bez problemów. Zjeżdża nawet z małej rampy na skate-parku :szok:. To jest naprawdę dobra sprawa do nauki równowagi.

A czy się przesiądzie na rower dwukołowy zobaczymy za rok :tak:.
 
reklama
No i my mamy teraz dylemat. Temat choć zaczął się 2 lata temu, to chyba zawsze aktualny. Tym razem na nas padło. Dzidzia ma 10 miesięcy. No i zastanawiam się nad zakupem rowerka na jakąś okazję. A okazji będzie sporo. 1 urodziny 23 grudnia, choinka i imieniny 22 stycznia. Sądzę, że mogla bym kupić rowerek na imieniny - będzie miała 13 miesięcy. I nie wiem co wybrać. Czy dla takiego malucha nie powinien być rowerek z podstawką? Czy będzie jakiś taki co będzie się potem nadawał do jeżdżenia? Widzialam dzię w hurtowni rowerki. Ale wyglądały na kompletną tandetę - kolorowe baldachimy, jakieś graidelka. Ale ciekawe, że te brzdękadła bardzo dzieciom się podobają. Na klatce schodowej u mojej mamy zostaje czasem rowerek dwulatka - taki grający. Wszystkie dzieci z klatki lgną do niego i się nim bawią.
Co o tym wszystkim sądzicie? Co na chwilę obecną warto wybrać?
 
Do góry