reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

plama na buzi

kachaa28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Styczeń 2012
Postów
155
Miasto
Piekary Śląskie
nie wiem czy poruszam moj problem na dobrym forum ale mam nadzieje ze mi pomozecie:-)moj maluszek konczy teraz 6 miesiecy.tak miedzy 2 a 3 miesiacem pojawil mu sie na policzku taj jakby rumien.myslalam ze to skaza bialkowa ale bylismy u lekarza i okazalo sie ze nie.dodam ze maly nie ma na nic uczulenia.przynajmniej jak narazie je wszystkie obiadki,deserki,kaszki itd.zreszta ta plamka pojawila sie przed tym jak zaczal jesc obiadki.wtedy pil tylko mleko modyfikowane.teraz zmienilismy juz mleko na nastepne i znowu pojawila sie ta plama.raz znika a raz sie pojawia.nie mam pojecia od czego to moze byc.maluszek czasami ja potrze raczka i wtedy robi sie bardzo czerwona ale po jakims czasie ta czerwien zanika i zostaje jakby taka lekko pomaranczowa plamka.wie ktos od czego to moze byc??czy mu to samo zniknie??
 
reklama
Może jakiś liszaj?
A plamka jak wygląda?
jest rozbabrana czy poprostu przebarwiona skóra?

Najlepiej udać się do dobrego dermatologa powinien coś poradzić:tak:
 
Moj synuś ma podobna plamkę tylko, ze na brzuszku Obecnie ma 2 latka i 4 miesiące a plamka nadal jest a pojawiła się tak około jak miał 3-4 miesiące Nam lekarz powiedział, ze jest to bardzo malutki, delikatny naczyniak, który z czasem zniknie ( czasami naczyniaki znikają dopiero jak dziecko ma 10lat) Ogólnie nic sie z tym nie robi, nie ma na to żadnych kremów, po prostu samo zniknie
 
naczyniak to chyba nie jest bo wyglada to tak jak powiedziala agacio,jak taki liszaj.plamka jest taka sucha i w dodtyku czasami jak skorupa.jest bardzo podobna do pierwszych objawow wlasnie skazy bialkowej.jak bylam z tym u lekarza to przepisala nam fenistil w kropelkach.pomoglo mrdziej czerwone u ale na jakis czas a nie chce mu podawac co chwile tych kropli.mam wrazenie ze jak w domu jest za cieplo albo malemu to wtedy robi sie to bardziej czerwone.
 
kurcze a jest mozliwe ze to sa taki suche miejsca??za malo smarowane po kapieli albo zlym kremem??bo zauwazylam ze na jednym lokciu tez ma maly od wczoraj taka malutka sucha plamke jak na buzi.moze moj krem nie jest do tego rodzaju suchej skory a maly moze miec taka skore bo ja mam tez strasznie sucha a w szczegolnosci na twarzy.moze to by bylo to kurcze:crazy:
 
Koacha spokojnie wymaz to zupełnie bezbolesna rzecz:tak: pani w labolatorium pojeździ patyczkiem (takim coś jak do ucha) po plamce dadzą do zbadania czy są jakieś bakterie, a jeśli są to jakie zrobią antybiogram i to wszystko.
 
reklama
agacio a ten wymaz robi sie normalnie w laboratorium co pobieraja krew tak??co prawda juz mu to znowu znika z buzki ale w przyszlym tyg jak bedziemy w polsce to pojde zrobic ten wymaz:-)dziekujemy:happy:
 
reklama
Do góry