reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i badania prenatalne

reklama
U mnie lekarze mówili płeć w okolicy 20 tygodnia i nigdy nie było pomyłki (4 razy). Na prenatalnych nawet nie wspominali a ja nie pytałam bo uważam że to za wcześnie:) W 5 ciąży poszłam na prenatalne do dobrego lekarza z super sprzętem usg i powiedział choć nie pytałam - sam zaczął - że widzi że będzie chłopiec na 99%. Później już moja lekarka raz widziała dziewczynkę (w 20 tygodniu) później już nie była pewna (w 23 tygodniu mówiła że raczej jednak syn) a później do samego końca próbowała sprawdzić i tak się dziecko układało że nic nie widziała, więc do porodu nie byłam pewna jaka będzie plec;) wyprawkę miałam uniwersalną :) teraz karmie 2 miesięczną córeczkę :)
 
U mnie lekarze mówili płeć w okolicy 20 tygodnia i nigdy nie było pomyłki (4 razy). Na prenatalnych nawet nie wspominali a ja nie pytałam bo uważam że to za wcześnie:) W 5 ciąży poszłam na prenatalne do dobrego lekarza z super sprzętem usg i powiedział choć nie pytałam - sam zaczął - że widzi że będzie chłopiec na 99%. Później już moja lekarka raz widziała dziewczynkę (w 20 tygodniu) później już nie była pewna (w 23 tygodniu mówiła że raczej jednak syn) a później do samego końca próbowała sprawdzić i tak się dziecko układało że nic nie widziała, więc do porodu nie byłam pewna jaka będzie plec;) wyprawkę miałam uniwersalną :) teraz karmie 2 miesięczną córeczkę :)
Super😁Ja wiem że to wcześnie ale byłam ciekawa jak to było u każdej z was, dużo zależy też od ulożenia dzidziusia itp
Staram się nie nastawić na konkretną płeć choć swój typ mam już wybrany,nie powiem 😅 dla mnie ważne żeby było w pełni zdrowe i nie mogę się też dlatego doczekać badana
 
Na tym etapie nie ma wykształconych zewnętrznych narządów płciowych i każde dziecko ma tzw. wyrostek płciowy. Teoretycznie wyrostek skierowany do góry to chłopiec, a równolegle do kręgosłupa to dziewczynka. Ocena tego zależy w dużej mierze od sprzętu, ułożenia dziecka i umiejętności lekarza 🤷🏼‍♀️ Dodatkowo sporo „damskich” wyrostków płciowych po 12tc odbija do góry i na USG ok. 16/18 tc jest już widoczna inna płeć :) U mnie tak właśnie było :)
U nas dokładnie tak było. W 12tc niby dziewczynka a już w 15tc na 80% chłopiec 😄
 
U nas dokładnie tak było. W 12tc niby dziewczynka a już w 15tc na 80% chłopiec 😄
Mój synek był dziewczynką jeszcze w 18 tc :D Lekarze super, sprzęt również :) Siusiak pokazał się dopiero w 20 tc :D Nawet na ujęciu „nocnikowym” jeszcze nie był tak widoczny w 18 tc co dwa tygodnie później - wtedy myśleli, że to wargi sromowe😂
 
reklama
reklama
Do góry