reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PLIS - Doradzcie mi - Czy Wasze dzieci mają może...

miza

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Maj 2005
Postów
131
Witajcie!!!

Jestem szczęśliwą mamusią Martynki - wczoraj skonczyla 9 miesiecy. Ale mam problem ostatnio jak byłam z mala na szczepieniu Pani doktor zaproponowala mi zabieg bo moje maleństwo ma z tylu na głowce znamie - plamkę czerwona od porodu. Podobno jak jej to nie zeszło to już jej nie zejdzie i musi jechac na maly zabieg kosmetyczny ale ja nie wiem czy to ma sens meczyc dzidziusi. Może Wy mialyście taki sam problem plis doradzcie coś.. A może ktos byl na takim zabiegu...

Pozdrawiam
A to nasza stronka
www.martynka1.smyki.pl
 
reklama
miza ty się nie przejmuj tym durnym gadaniem jakiejś chorej baby!!!!!
ale się wkurzyłam
ja miałam to samo!!!!
i mój brat i moja julka też
zeszło samo bez żadnych zabiegów kosmetycznych!!!!
moja mama mówiła że mnie zeszło jak miałam 5 lat, mojemu bratu niedawno ( ma 3 latka) a moja Julka jeszcze troszkę ma ale juz nie duzo!!!
przeciez każde dziecko rozwija się inaczej
jedne szybciej inne wolniej
a nawet jeżeli ta plamka będzie troche dłuzej schodziła to i tak przecież zasłonią ją włoski!!
w każdym razie ja w żadnym wypadku nie narażałabym Julci na zabieg który nie jest konieczny...
poza tym myslę że tu chodzi o wyrwanie kasy, jak znam zycie to pani doktor skieruje ci do zaufanego gabinetu ( swojej koleżanki)
nie daj sie nabrać
zapytaj się swojej mamy jak u ciebie ta sprawa wyglądała
a i jeszcze jedno..
przecież po porodzie u noworodków sa zaczerwienione oczka( chodzi mi o powieki) i niektóre przez dłuższy czas jeszcze są... i co zeszło samo nie trzeba było żadnych zabiegów.
Ale się rozpisałam.
I nie zrozum mnie źle bo troche krzycząco napisałam, ale denerwują mnie takie rzeczy że lekarz wysyła nie potrzebnie małe dziecko na głupi zabieg tylko po to żeby zarobić.
No chyba że jest to cos powaznego a ja się wygłupiłam..
 
Mi też się wydaje, że nie ma się co tak wyrywać. Może skonsultuj jeszcze z innym lekarzem, czy rzeczywiście ma sens usuwanie teraz takiego znamienia. Ja miałam niewielkie znamią na twarzy, coś jakby "pajączek", intentywnie czerwony. Zeszło mi, jak miałam kilka lat i całe szczęście, że nikt mi tego wcześniej nie usuwał. Ale każdy przypadek jest inny,dlatego może warto zapytać jeszcze innego lekarza, jeśli masz taką możliwość. Gdybym ja była na Twoim miejscu, to chyba bym jeszcze z tym poczekała.
pozdrawiam
nikita
 
No to chyba poczekam bo sama nie wiem juz zgupialam chce dla niej jak najlepiej i chyba ten zabieg jest bezsensu bo moze ta plamka zniknie. Chociaż ta lekarka mnie zapewniala ze jak nie zniklo do poł roku to juz nie zniknie. A ona ma to z tyłu na główce.

Ale wiecie co poczekam bo moze jak jej urosną włoski to nie bedzie tego widac./..

jus20sto - ja tego podobno nie mialam ani stary..

Pozdrawiam

Ale wiecie co moze jeszcze rzeczywiscie wybiore sie do innego lekarza Bo ja nawet nie wiem jakby oni to robili....


www.martynka1.smyki.pl
 
Miza ja znam takich lekarzy z doświadczenia. Nasza pediatra jak Julka miała 3 miesiące wysłała nas na zrobienie testów alergicznych dosłownie na wszystko bo mała miała non stop uczulenie.
Kosztowało to kupe kasy bo wysłała nas do swojej szwagierki jak sie póxniej okazało do prywatnej kliniki.
Wmówili mi ze Julka ma uczulenie na konserwanty w jedzeniu ( bo wtedy karmiłam jeszcze piersią) a jak się później okazało była to zwykła skaza białkowa- stwierdził to juz inny lekarz.
I tyljko wywaliłam kasę w błoto.
 
mój Antoś ma prawie 6 m-cy i ciągle ma taką plamkę na główce, nam sama pani doktor powiedziała, że nie mamy sie przejmować bo to od wysiłku przy porodzie, no bo przecież dla dzieciaczka to też był wysiłek i, że samo zniknie nie powiedziała kiedy, ale, że zniknie, mamy również plamki na powiekach, z początku myślałam, że to może przez naświetlania, bo mały korzystał z "solarium" jak miał żółtaczkę po porodzie, ale okazało się, że i to jest przyczyną porodu, teraz oczka już nie są tak zaczerwienione, chybaże po płaczu i to bardzo intensywnym, czyli bardzo rzadko. Reasumując: nie robiłabym żadnych zabiegów kosmetycznych i poczekałabym aż samo wszystko ładnie zniknie! pozdrawiam!!
 
Moja Lenka ma z tyłu na główce plamki i na czole t.z uszczypnięcie bociana, pediatra powiedział nam że to koło 4 roku życia zniknie zupełnie. Najstarszy też miał, dziś ma 8 lat i nic nie zostało, nie pamiętam kidy mu to znikneło, ważne że nie ma.
 
miza moja córcia ma kilka takich plamek na głowie i nad noskiem między brwiami też....lekarka mowi że to samo zejdzie za kilka lat....a pozatym mi to nie przeszkadza...moje dziecko i tak jest dla mnie najpiękniejsze na świecie z plamkami czy bez...bezróżnicy :)
 
acha zapomnialam dodać, że zabiegi wykonuje sie tylko wtedy gdy takie znamie robi się wyłupiaste i gąbczaste jak truskawka
 
reklama
Dziewczyny dziekuje Wam za porady napewno poczekam nie bede jej meczyc chociaz moja lekarka mowi ze jej to nie zejdzie ale moze akurat...


teraz moge spac spokojnie pozdrawiam...

zozanka ja tez sie z toba zgadzam i uwazamze moja ksieżniczka jest najpiekniejsza na swiecie kazda matka tak uwaza, a ta plamka jest na głowce to chodzby nawet urosną jej wloski - pozdrawiam raz jeszcze


www.martynka1.smyki.pl
 
Do góry