reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płyn do płukania tkanin

ewelinapatrycja

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Luty 2020
Postów
15
Witam
Mam pytanie odnośnie płynu do płukania tkanin dla niemowląt
Jest ogromny wybór wszelkiego rodzaju płynów, a ja do żadnego nie mogę zdobyć przekonania ani żaden nie skłania się u mnie do uznania.
Możecie polecić jakiś płyn? Opowiedzieć coś o nim? O składzie, zapachu, intensywności zapachu?
Dlaczego akurat ten zyskał w waszym uznaniu?
Jak wyglądają ubranka i ich struktura po wypraniu w danym płynie?
Jak maluszki reagują na dany płyn?
Chciałabym się dowiedzieć o każdym istotnym szczególe odnośnie tego tematu i jak u Was się to sprawdzało tak samo jak sprawdziło się to w waszym otoczeniu (siostra/koleżanka)
Chwytam się wszystkiego i rozpatruję wszystkie opinie. Z góry dziękuję.
 
reklama
Rozwiązanie
U
Dziwne podejście🤔 mi normalnie położna jak jeździła przed porodem mówiła że chemię dla niemowlaka kupować z pozytywną opinią matki i dziecka. Nic nie wspomniała żeby w samym płynie prać
Napewno muszą być hipoalergiczne, najlepiej z pozytywną opinią "Instytutu Matki i Dziecka". Ja właśnie dlatego postawiłam na Lovele (płyn i proszek).
 
Ja piorę w samym płynie do prania Bobini czasem lovela. Myślę, że to się nie ma co nad tym długo zastanawiać, trzeba spróbować. Każde dziecko reaguje inaczej. Tak samo to co dla nas pachnie brzydko, dla Ciebie może być ok...
 
Dla noworodka nie potrzeba płynu do płukania, dopiero troszkę później, takie maleństwo ma wyczulony węch, nie potrzeba mu tego zakłócać większą chemia na ubrankach.
 
reklama
reklama
W czym zatem najlepiej wyprać te ubranka?
W delikatnym płynie do prania, osobiście prałam w perlanie do tkanin delikatnych, ale wiem że w Polsce jest większy wybór tych dziecięcych. Ubranka praktycznie wogole nie pachniały, poprostu były świeże i miękkie po wypraniu i wyprasowaniu. Jakoś po pół roczku zaczęłam co któryś raz prac w normalnym płynie typu ariel i dodawałam płynu do płukania, obserwowałam czy coś dziecku na ciałku się nie dzieje i tyle.
 
Do góry