reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Pneumokoki... 10 czy 13 walentna?

Suprise87

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć!
Jakie szczepionki wybieracie dla swoich dzieci? 10 czy 13 walentna? I jakie macie uzasadnienie swojego wyboru? :)
Antyszczepionkowcom dziękuję ;)

reklama

Patrycja35

Rozwiązania
0
Bardzo obszerny temat dla roznej grupy ludzi:D ja szczepilam syna 18 lat temu i córkę 13 lat temu..byly to bardzo drogie szczepionki bo dopiero wchodzily ....nikt nie czytal o skutkach ubocznych..jedyne co sie wiedzialo to to.....ze nie szczepi sie przy przeziebieniu...teraz tez dam ..jednak zapytam z ciekawosci lekarza ktora poleca bardziej i dlaczego

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja szczepię szczepionką Prevenar 13 (13 walentna), poleciła nam ją pediatra i neonatolog. Ponoć zawiera właśnie te szczepy bakterii na które jest większa zachorowalność.

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
36
Zrobiliśmy przekrojowy artykuł oparty na badaniach i rekomendacjach. Z badań wynika, że nie ma specjalnej różnicy , jeśli chodzi o szczepionkę 10 i 13 walentną, zwłaszcza, że niektóre z tych szczepów z 13 walentnej w Polsce właściwie nie występują. Zobacz 10 faktów o szczepieniach przeciw pneumowkokom

Mamafasolki

Rozwiązania
6
Zrobiliśmy przekrojowy artykuł oparty na badaniach i rekomendacjach. Z badań wynika, że nie ma specjalnej różnicy , jeśli chodzi o szczepionkę 10 i 13 walentną, zwłaszcza, że niektóre z tych szczepów z 13 walentnej w Polsce właściwie nie występują. Zobacz 10 faktów o szczepieniach przeciw pneumowkokom
Tak, ale są 3 bardziej zjadliwe. I to one wywołują większość zakażeń. Tak usłyszałam na szkoleniu :) mam nadzieję, że to jednak prawda :)

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
36
Dlatego podrzucam badania, jakie przeprowadzono, a i tak wybór należy do każdego rodzica :)

kaylla

Miasto
Poznań
Rozwiązania
3
My szczepimy Prevenarem. Jak szczepiłam córkę, to szczepienia na pneumokoki były nieobowiązkowe, więc skoro i tak miałam płacić, to już wolałam tą "lepszą" szczepionkę, na więcej szczepów. Syn już się łapie na obowiązkowe szczepienia, więc mógłby dostać za darmo tą 10-walentną, ale stwierdziłam, że nie będę różnicować i szczepimy tak samo jak siostrę.

Jagna8

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja się zdałam na opinie lekarki i zaszczepiłam 13-walentną.
A trochę w temacie, trochę nie, ale podczepię też moje pytanie. Szczepiłyście przeciw meningokokom? Jeśli tak, to jak Wasze dzieci zniosły to szczepienie?

reklama

Katerina1985

Rozwiązania
3
Ja się zdałam na opinie lekarki i zaszczepiłam 13-walentną.
A trochę w temacie, trochę nie, ale podczepię też moje pytanie. Szczepiłyście przeciw meningokokom? Jeśli tak, to jak Wasze dzieci zniosły to szczepienie?
Wiadomo, że lekarz poleci płatną, kasa się zgadza.

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry