reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobudki na nocne karmienie. jak to zmienić?

Jolagrześ - mały skończył miesiac 26.02. ja popoludniu biorę go troche na kocyk mowię do niego i nie zmuszam do snu w dzień ale to jeszcze maluszeki trudno o jaka taka zabawe ;) Gdybym go polozyla o 20 po karmieniu obudzi sie za dwie godziny nie ma mowy o spaniu do rana o 21 kiedys zasnal i o 1-2 juz plakal. Tak jak pisalam ostatni posilek ok 23 i wtedy spi do 4 rano, kiedy go kapi ok 19 zje i o 22:30 kolejny raz je i wtedy idzie spac na noc. Nie wiem jak Wy to robicie ze wam spia maluchy od 20 :confused::happy2:i jak go zabawic w dzien on jak sie wymeczy nawet w dzien troche to potem wieczorem i tak nie moze zasnac. Zazwyczaj kiedy nie spi i nie je wierci sie placze, troche popatrzy polezy ale nie jest to dlugo. Moze jest jeszcze za malutki zebym wymagala regularnosci? Sama nie wiem :no: Boje sie ze jak mu tak pozwole spac i nie jesc to sobie ustawi jakos dziwnie godziny i noc na dzien zamieni. Kurcze ale Wam truje :zawstydzona/y:;-)ale naprawde codziennie kombinuje i sie zastanawiam co robie nie tak.......... help nadal............. ;-)
 
reklama
Ja bym spróbowała karmić częściej w ciągu dnia, a w nocy skoro Ci ładnie śpi do 4, to bym nie budziła. Moja córcia zanim jej sie nie przestawiło, to jadła "ostatni" raz właśnie o 23.30, a później dopiero budziła sie o 4-5 nad ranem, karmiłam i spała do 9-10 rano.
 
Jak nie będę go budzić to przespi sporo godzin i wtedy w nocy moge zapomniec o spaniu. Nie powinnam go juz kamic o tej 4 czy 5 rano jesli przespi noc od 23 np? Jesli nakarmie go wczesniej np o 21 obudzi sie glodny o 1-2 w nocy. Karmie ok 23 zeby przesypial do 4-5. Jesli go nie bede budzic on sam sobie ustali godziny i wtedy to on bedzie ustalal dzien nie ja :( Kurcze ale dylematy codziennie sie zastanawiam co robie zle i jak to zmienic czy jak go wybijam ze snu czy nie bedzie nerwowy przez to. Zasypianie tez jest ciezkie - mamy pisza ze dostaje jedzenie odbije sie i zasypia u nas odbije sie polezy troche i zaczyna tak machac lapkami i nogami , placze co chwile podchodze ale glaskanie niewiele pomaga smok tez po kilku podchodzeniach glaskaniach i "ciiii" zasypia ale to wymaga czasem duuuuuuzej ilosci czasu. Kurcze co ze mnie za mama :baffled: Piszcie prosze kazda wskazowke zalezy mi na tym zeby nie popelniac bledow jak kazdej z was na pewno. Pozdrawiam mamuski:)

To karm kiedy sama kładziesz sie spac i moze dospi do rana bez pobudek. Ja tak robie z małym karmie na maksa jak sie obudzi poki sama sie nie klade jak sie poloze a on sie obudzi to wtedy juz nie daje bo u nas problem chyba z zabkami i daltego sie budzi i tak wytrzymmuje od 11 w nocy czasem nawet do 7 rano. Mój mały tez nie zasy[pia od razu i nigdy tak nie bylo ze zjadl i zasypual chyba ze jak mial tydzien bo jak mial miesiac to jak go uspiłam spał po 10 minut w ciagu dnia. Za to szybko nauczył sie ze noc to noc. Poprostu moze nie budz go w porze Twojgo snu do jedzenia i nakram na snie kiedy sama kładziesz sie spac.
 
Jolagrześ - mały skończył miesiac 26.02. ja popoludniu biorę go troche na kocyk mowię do niego i nie zmuszam do snu w dzień ale to jeszcze maluszeki trudno o jaka taka zabawe ;) Gdybym go polozyla o 20 po karmieniu obudzi sie za dwie godziny nie ma mowy o spaniu do rana o 21 kiedys zasnal i o 1-2 juz plakal. Tak jak pisalam ostatni posilek ok 23 i wtedy spi do 4 rano, kiedy go kapi ok 19 zje i o 22:30 kolejny raz je i wtedy idzie spac na noc. Nie wiem jak Wy to robicie ze wam spia maluchy od 20 :confused::happy2:i jak go zabawic w dzien on jak sie wymeczy nawet w dzien troche to potem wieczorem i tak nie moze zasnac. Zazwyczaj kiedy nie spi i nie je wierci sie placze, troche popatrzy polezy ale nie jest to dlugo. Moze jest jeszcze za malutki zebym wymagala regularnosci? Sama nie wiem :no: Boje sie ze jak mu tak pozwole spac i nie jesc to sobie ustawi jakos dziwnie godziny i noc na dzien zamieni. Kurcze ale Wam truje :zawstydzona/y:;-)ale naprawde codziennie kombinuje i sie zastanawiam co robie nie tak.......... help nadal............. ;-)
Jeszcze jest za malutki żeby przesypiać całą noc.Zczasem sie to unormuje,ale każde dziecko jest inne i niektóre bardzo długo jedzą w nocy.Jednak ta przerwa którą teraz ma jest dobra,nie trzeba nic zmieniać.Ai ty po jakimś czasie przyzwyczaisz sie do jego pobudek.Na zabawe też jeszcze mały.Zobaczysz że z im będzie starszy,to wszystko będzie sie zmieniać,wystarcz żeby dziecko rosło i dobrze sie rozwijało,to wszystko sie ułoży.
 
Jeśli taki maluszek nie leży spokojnie,tylko płacze,to albo ma mokro,albo jest głodne,lub go coś boli.Musisz obserwować co robi w tym czasie,jeśli podkurcza nóżki to brzuszek boli,jeśli pcha rączki do buzi to głodny.Jak poobserwujesz to sama dojdziesz do tego co małemu jest.Chyba że już nauczony na rękach,to będzie sie domagał noszenia,a to niedobrze.
 
Dziękuję za wskazówki.

Faktycznie Kubuś to jeszcze maluszek i mam nadzieje ze z czasem sie nauczy i bedzie spal ladnie. Wczoraj wyąpaliśmy go po 19 dostał jesc polezal na kocyku poziewal i w łozeczku marudzil spal po kilka minut i tak do 23 :( za to jak dostał jedzonko i połozyłam go po odbiciu do łozeczka zasnal od razu i obudzil sie o 5:30 :tak:Nakarmilam i spal do 8:30 obudziła go kupka ;-)Jeden dzien taki drugi inny no zobaczymy jak to bedzie jesli bedzie sie budzil mniej wiecej w godzinach karmienia to super ale jesli bedzie spal dluzej (sporo) to moze go obudze - w dzien, a w nocy absolutnie nie budze go, sam sie budzi.
Noszenia nie jest nauczony, a problemy w brzuszkiem mial troche, nie mogl sie zalatwic, dostaje zawiesine depridat 2xdziennie i herbatke z koperkiem. Bede obserwowac a poki co dziekuje Wam za kazda uwage super ze tyle osob sie zainteresowalo i jest tak chetna do pomocy jestescie kochane :tak:
 
Muszę powiedzieć, że od tygodnia moja córcia zaczęła odrobinę lepiej spać. Nie budzi się już tak jak poprzednio co 1-2h. Teraz budzimy się dwa razy w nocy, ok 1 i 5-6. Za pierwszym razem jak się budzi nie daje jej cycy tylko wodę i po protestach zaczyna spać i nie domagać się karmienia. Fajnie by było gdyby już przesypiała całe noce, ale to marzenie ściętej głowy...:no::no::no:
 
A tak zupełnie z innej beczki: To może macie jakieś pomysły na prezent. Właśnie się zbliżają urodzinki mego męża a zupełnie nie wiem co Mu kupić. Może ktoś ma jakiś pomysł...
 
witajcie,

moja corka ma 3,5 miesiaca i bardzo nieregularnie sypia w nocy. slucham o dzieciach, ktore budza sie np. o 24, 2, 4 w nocy i zastanawiam sie czy nie powinnam sie martwic bo moja mala nigdy nie wiadomo ile razy i o ktorej sie obudzi:( czasem budzi sie 2 razy, czasem 6 razy, czasem tylko sie przebudza, cyc i spi dalej, czasem placze. nic nie da sie przewidziec...

z zasypianiem tez nic nie jest pewne, czasem od razu po odlozeniu, czasem trzy razy ja odkladam, a w miedzyczasie cycek..

w dzien spi sporo- lacznie ok 5 godzin. i moze dlatego czasem juz od 3 rano trzeba ja "przeciagac" do 6:(
 
reklama
Niemowlęta | Jak śpi niemowlę? - fajny artykuł

Dzieci w tym wieku śpią zazwyczaj tyle w ciągu dnia ale możesz jest coś zmienić. Może ma nie uregulowany trub dnia?
Może mąż pali w twoim otoczeniu? Matki palące lub wdychajace nikotyne produkują inne mleko po którym dzieci żle i krócej śpią)
Moaj sara jak miał 4 m spała 3 razy po około 1 godzinie czasem trochę dłużej. Ale chodzi spać o około 8 - 8,30 i wstaje o 6,30 - 7. Z czym budzi się w nocy różnie bo dwa razy mleko no ale jak jest ciepła noc to dodatkowo na wodę lub zgubionego smoka.​
 
Do góry