reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pocałuj babcię, przytul wujka - przecież są Święta. Rozmowa o zdrowych granicach

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
Nie wiem, jak było w twoim przypadku, ale kiedy byłam dzieckiem, to rodzinne spotkania były dla mnie horrorem. Tzn. inaczej - same spotkania były ok, ale to obcałowywanie przez jakieś ciotki, wujków. To wysłuchiwanie - jak ty dorosłaś, a masz chłopaka, ojej już masz 10 lat to zaraz ci biust urośnie, napawało mnie wstydem i odrazą.

Dlatego moje dzieci nie musiały się z nikim całować, one same decydowały, do kogo chcą się przytulić, komu podać rękę, a komu pomachać. Piszę o tym, dlaczego jest tak ważne, żeby wspierać dzieci w tych decyzjach.
Pocałuj babcię, przecież są święta. Pozwól dziecku wybrać kogo przytuli

I napisz, jak to działa, działało w waszej rodzinie.
 
reklama
Ja się nigdy nie musiałam przytulać jak nie chciałam. Dzieci też nie zamierzam zmuszać. Synek prawie 2 latka do bliskiej rodziny przytula się sam. A dalekiej prawie nie zna, widział może z raz, to co ma obcych mu ludzi przytulać. Córka na razie nie przytula nikogo, bo ma 2,5 miesiąca, ale zamierzam tak samo reagować.
 
To dla mnie wręcz obrzydliwe. Ja nie bylam zmuszana ani nawet "zachęcana" (uff). Kiedyś był fajny odcinek mama lama i właśnie o tym mówiły. Chciałabym przytoczyć coś mądrego z tego odcinka, ale niestety ogladalam to bardzo dawno i juz nie pamietam 😅 ale odsyłam do odcinka, warto :)
 
Do góry