reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży- co powinnam wiedzieć i kwas foliowy.

Misty1008

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Luty 2018
Postów
71
Witajcie kochani. Jakiś czas temu pisałam post o tym, czy mogę być w ciąży. Dwa dni temu robiłam test i wyszły piękne, dwie kreseczki. Jestem młodą, 18 letnią kobietą :) Mój lub ma 25 lat i jesteśmy razem od 4 lat. Dzidzia była planowana za kilka lat, ale bardzo się cieszymy, że tak wyszło. Ze względu na to, że oczywiście to moja pierwsza ciąża i obaj jesteśmy w tym początkujący :p Co powinnam wiedzieć ? Kupiłam już kwas foliowy firmy Folik. Natomiast nie kupiłam tego foliku dla kobiet w ciąży w 1 trymestrze z dodatkami, tylko taki normalny, jak widać na zdjęciu. Czy on jest dobry ? Muszę coś do niego dokupić jeszcze ? Z wyliczeń od pierwszego dnia, ostatniej miesiączki jestem w 5 tygodniu. A więc kiedy najlepiej iść do ginekologa ? Czy powinnam teraz na coś uważać szczególnie ? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Możesz kupić folik mama z zestawem witamin, albo femibion natal 1.
Najlepiej iść do ginekologa 7-8 tc.
W celu potwierdzenia tyg ciąży, możesz iść na badanie beta hcg;)
 
Odpisałam Ci w poprzednim temacie. Kupiłaś dobry kwas foliowy, bierzesz go w pierwszym trymestrze a oprócz tego powinnaś kupic jakieś inne wit. dla mam np. folik dla mam, femibion itp. ( we wszystkich tych witaminach jest kwas foliowy, dha i inne witaminy). Ale z tymi witaminami to możesz poczekać do wizyty u ginekologa i zapytać go co on poleca bo cały czas coś nowego się na rynku pojawia i on powinien być najlepiej zorientowany. Na razie wystarczy że bierzesz ten kwas foliowy który masz :)
 
A tak w ogóle to staraj się względnie zdrowo odżywiać. To że używki odpadają to na pewno oboje wiecie wiec chyba to tyle jeżeli chodzi o ciążę :) resztę kwestii przekaże Ci ginekolog.
 
Ani ja, ani mój facet nie bierzemy żadnych używek. Ani nie pijemy, ani nie palimy :D Tacy nudni jesteśmy heh :D Nam takie życie pasuje, jeszcze o ślubie marzymy :> I to w plenerze :D
 
Staram się zdrowo odżywiać. Codziennie przed spaniem piłam również witaminę C (w 100% naturalny proszek z kapusty) z wodą, ale doradzono mi, abym odstawiła, więc tak zrobiłam. Biorę jedynie ten kwas foliowy :)
 
Zdrowa zbilansowana dieta jest bardzo ważna, ale też samą dietą nie dostarczymy wszystkich witamin i dlatego ważna jest suplementacja :) W ciąży łykam mama DHA premium plus, bardzo mi dopowiada skład, a w nim jest min. jod, kw. foliowy, wit. D3 no i niezbędne kw. tłuszczowe.
 
reklama
Każdy zestaw witamin dla kobiet w ciąży ma właściwie to co powinno się brać, kwestia tylko ceny, bo te są na prawdę różne, ja sobie teraz zamówiłam feminovit +dha, koszt w aptece doz to 17zł, ale są też i droższe. To już na prawdę kwestia wyboru kobiety i zasobności portfela. Mój ginekolog nie sprecyzował mi konkretnie co mam brać, po prostu witaminy dla ciężarnej, moja położna z kolei sama ma jakieś "swoje" witaminy 120 tabl za 93zł, także wybór na prawdę ogromny. Co do odżywiania się, no po prostu zdrowo, owoce i warzywa bez ograniczeń.
A do lekarza warto zarejestrować się teraz, jeśli przy ginekologu rejestrują położne (tak jak u mnie) to możesz nawet dzisiaj, one same policzą co i jak i dobiorą termin wizyty, ja nadgorliwiec rejestrowałam się jak tylko miałam pozytywny wynik testu sikanego, także rejestrowały mnie ok 5-6 tyg, a na usg powyżej 7-8 (u mnie usg robi się w innym gabinecie i inny lekarz, taka sytuacja).
 
Do góry